Dahili hafıza olarak biçimlendirdiğim SD Kartından nasıl verilerimi kurtarabilirim ?

Sponsorlu Bağlantılar

NuriKalyoncu

Üye
    Konu Sahibi
Dahili hafıza olarak biçimlendirdiğim SD Kartından nasıl verilerimi kurtarabilirim ?
Merhabalar, eski telefonum da hafıza yetersiz diye SD kartımı dahili hafıza olarak biçimlendirmiştim. Ve şuan bütün fotoğraflarım ve anılarım onun içinde kaldı. Hafıza kartı hala bende ama o telefonum açılmıyor. SD kartımı biçimlendirmeden dosyalarımı nasıl kurtarabilirim acaba ?
Edit: Sanırım ben eksik bilgi vermişim, kartım daha öncesinde dahili hafıza olarak biçimlendiği için farklı bir formata dönüştürüldü. Bu yüzden Pc ye takınca Çıkarılabilir Disk olarak görüyor. Fakat içini okuyamıyor. Android 6.0'ların SD kartları dahili hafıza formatına biçimlendirdiklerinde kullandıkları format uzantısı ? ve bu formatı pc de açıp dosyalarımı geri alabileceğim bir program yöntem bilen var mıdır acaba ? :)
Teşekkürler

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Hoşgeldiniz;

Türkçe dil desteği vardır, SD karttan kurtardığınız verilerinizi bilgisayara atın

Son düzenleme:

NuriKalyoncu

Üye
    Konu Sahibi
Hoşgeldiniz;

Türkçe dil desteği vardır, SD karttan kurtardığınız verilerinizi bilgisayara atın
SD kartı henüz biçimlendirmedim.
Hoşgeldiniz;

SD kartı henüz biçimlendirmedim, mümkünse biçimlendirmeden SD kartı okuyabilecek bir program arıyorum.
Gene de ilginiz için teşekkür ederim.

PALA.

PALA.

Üye
yukarıdaki program olmuyor mu ?
Kart okuyucu ile tak bilgisayara kurtar biraz araştır programı

NuriKalyoncu

Üye
    Konu Sahibi
Şuan işte olduğum için deneme fırsatım yok malesef, gece deneyebilirim ancak.
Yukarıda "Silinen dosyaları geri getirme programı" yazıyor diye öyle cevapladım.
Teşekkürler.

PALA.

PALA.

Üye
linkteki program ücretsizdir, verilerinizin tamamını olamsada bir kısmını kurtarırsınız. :rica:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

franklinda

franklinda

Üye
Kartı pc ye takın görecektir alın istediğiniz dosyayı :)

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kart okuyucu olan pc bulun tanır o
silinen dosyaları geri getirme riskli kimi zaman resimleri yarım filan kurtarıyor

NuriKalyoncu

Üye
    Konu Sahibi
Programda SD kartın formatını algılayamadı.
"Birim, tanınan bir dosya sistemi değil." Hatası verdi.

Kartı pc ye takın görecektir alın istediğiniz dosyayı :)

kart okuyucu olan pc bulun tanır o
silinen dosyaları geri getirme riskli kimi zaman resimleri yarım filan kurtarıyor

Ben biraz eksik bilgi vermiş olabilirim. Bu yüzden ilk mesajımı Editleyerek biraz daha belirgin tarif ettim durumumu.
Genede herkese ilgisini için teşekkür ederim.

PALA.

PALA.

Üye
Android 6.0'ların SD kartları dahili hafıza formatına biçimlendirdiklerinde kullandıkları format uzantısı ?
Öncelikle şunu söyleyeyim, ne kadar biçimlendirme ve yazma-silme işlemi yaparsanız verilerinizi kurtarma imkanınız azalır.
Kartın formatı ne olursa olsun bilgisayarda görünmesi gerek, dosya sistemi NTFS veya fat32 olur.
Yazarak anlatmak zor, bu işlerden anlayan bilgisayarcılardan destek alın kurcaladıkça kurtarma imkanınız azalır.

franklinda

franklinda

Üye
Şimdi sen direk bir live linux sürümü indir ve onunla dene olacaktır ama biraz çetrefilli bir iş doğru yapmak çok önemli pc ye hiç bir yükleme yapmadan işlem tamam oluyor ama daha kolayı var android emulator indirip windowsta kur ve kartı tanıt onun yardımıyla nette bir depolama alanına at ve pc ye windows üzerinden çek yada direk windows ortamına aktarıyor ise aktar ve sende hali hazırda hangi android sürümü varsa onu seç :)

İhtiyacın olan uygulama bu :)
Andy
Nox
AMIDuOS
Bunlarda diğer alternatif uygulamalar mutlaka bunlar ile meseleyi çözersin ayrıca kurulumda marka model ve android sürüm seçimi yapma imkanı varsa direk telefonunu seç daha kolay olur bu uygulamaları windows üzerinde çalıştırıyorsun takıldığın yerde destek oluruz :)

Son düzenleme:

NuriKalyoncu

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi sen direk bir live linux sürümü indir ve onunla dene olacaktır ama biraz çetrefilli bir iş doğru yapmak çok önemli pc ye hiç bir yükleme yapmadan işlem tamam oluyor ama daha kolayı var android emulator indirip windowsta kur ve kartı tanıt onun yardımıyla nette bir depolama alanına at ve pc ye windows üzerinden çek yada direk windows ortamına aktarıyor ise aktar ve sende hali hazırda hangi android sürümü varsa onu seç :)

İhtiyacın olan uygulama bu :)
Andy
Nox
AMIDuOS
Bunlarda diğer alternatif uygulamalar mutlaka bunlar ile meseleyi çözersin ayrıca kurulumda marka model ve android sürüm seçimi yapma imkanı varsa direk telefonunu seç daha kolay olur bu uygulamaları windows üzerinde çalıştırıyorsun takıldığın yerde destek oluruz :)
İşte aradığım cevap buydu :)
Bir kaç yabancı foruma da aynı konuları açmıştım orada biriside bu şekilde anlattı. Ama dediğin gibi çok çetrefilli olduğundan önce kartı biçimlendirip sonra bu kurtarma programları ile kurtarmayı denedim.
Sonuç: Kartı hafıza kartı ile PC ye takip biçimlendirdiğim de SD kartın hafızası 16mb göründü. Çünkü formatı dediğiniz gibi Windows altyapısına uygun bir format değildi. Sonra kartı yeni tele takıp orada taşınabilir disk olarak biçimlendirdim. Kart tekrar 32gb olarak geri döndü.
Ve sonra gene PC ye takıp 2 tane kurtarma programı denedim. .
Ama ikisinden de hiç bir sonuç alınmadı :)
Sanki yeni üretim sıfır SD kart gibi oldu :D

Üst Alt