GM Discovery 2 [Cyanogenmod 12.1] Discovery 2

Sponsorlu Bağlantılar

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
[Cyanogenmod 12.1] Discovery 2
Aranızda Port işlerinden veya bu tür işlerden anlayan varsa bu Rom'a baksın. Rom Çalışıyor fakat bir kaç bugu var (Hafızayı görmüyor, Sim kartı görmüyor, Home tuşu çalışmıyor). Fakat bunları çözmenin yolları var ama ben yapamadım eğer aranızda varsa bu tür işlerden anlayan lütfen baksın. XDA konusunun altında Çözümleri var.

ROM V2: (karakule1421'e Teşekkürler)

Kamera-Audio libleri etc hw klasörü tamamen değişti.bunlarla baglantılı bin dosyaları.Gps için Gps.conf dosyası.Tuşlarla ilgili altyapı yeniden yapıldı.

ROM:

Bugların Çözülmesi İçin:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Gofrettin115, want to, ÇaRşI 2387 ve 1 kişi daha

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Ramdisk haricinde kolay görünüyor.Deneyeceğim.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Hadi inşallah olur kolay gelsin :oke:

want to

want to

Üye
Sorunları çözülürse süper rom aslında :D

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
art tabanı hissettiriyor hemen :bigstar:

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Görsel atabilirmisiniz

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
Screenshot olarak atılmaz cunku sistem hafizayi gormuyor. ama play storedan uygulama indirebiliyon

want to

want to

Üye
Hocam belki 4pda ekibi yakında patch cıkarır :D Bunlarda boş durmuyor. Ama şuan sorunlu :(

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
2+ da SD kartı görüyor

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben 4pdanda bi konuda okumustum, kaynak kodlari lazimmis oda bu temmuz ayinda mtk6592 icin yayinlanacakmis.
2+ da SD kartı görüyor
Yani 2+'da sorunsuz sayilir ? Hafizayi okursa sim karti sorunu da duzelir

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
arcatel bu telefon için yayınlamıştı diye biliyorum kaynak kodları.İşlemci için ayrı mı gerekiyor.

want to

want to

Üye
Evet hocam ondan bahsediyorlar. Ama mediatek kaynak kodlarını yayınlamaz. Ama vardır bi bildikleri :D

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
arcatel bu telefon için yayınlamıştı diye biliyorum kaynak kodları.İşlemci için ayrı mı gerekiyor.
Onu tam bilmiyom alcatel icin demis olabilirler
Bu konuyu turkceye cevirirseniz belki çözümü yaziyodur

4pda.ru/forum/index.php?showtopic=671898

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
malesef 2+ da baseband görmüyor boot.img yeniden derledim fstab dosyalarını 4.4 aosp kerneldeki ile değiştirdim şuan yüklüyorum

want to

want to

Üye
Bekliyorum hocam sonucu. Baseband hangi surum.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Boot olmuyor :duvar2:

want to

want to

Üye
Lollipop güncellemesi almış bir mt6592 çıkacak illaki. Oradadan çekirdek portlanır

• Beğen
Tepkiler: TheLost72 ve karakule1421
TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
    Konu Sahibi
Neyse beklicez artik :/
Şu konuya bakar mısınız, github kaynak kodlati felan var MTK6592 uyumlu galiba;

forum.xda-developers.com/android/development/rom-cyanogenmod-12-kingzone-k1-turbo-t3119908
Evet bu rom MTK6592 için yapılmış;

forum.xda-developers.com/android/help/mediatek-mt6592-cyanogenmod-porting-t3138803

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
herhangi bir romun zipi içinden boot.img atabilecek varmı? fstab dosyasını ayıkladım bi karşılaştırmak istiyorum

Üst Alt