Galaxy S3 i9300 CyanogenMod 11 Android 4.4.4

Sponsorlu Bağlantılar

blackcat67

blackcat67

Üye
    Konu Sahibi
CyanogenMod 11 Android 4.4.4
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Hoşuma giden bir video ile başlıyorum görmüş olduğunuz gibi sistem bayağı bir akıcı :)

Cyanogenmod Nedir?

-Cyanogenmod çoğu firmanın güncelleme desteğini kestiği canımız telefonlarımıza kendi hazırladıkları ROM'ları yeni Android sürümleri ile bize sunan geliştirici topluluğunun hazırladığı ROM'un adıdır. Bize saf Android'i sunar. 0 LAG, 0 KASMA Maximum PERFORMANS içindir. Görsel olarakta güzel yani... Bu ROM'la telefon yağ gibi akar. Android elinizin altında taklalar atar. Samsung Touchwiz'inden sonra mağradan çıkmışa dönebilirsiniz.. Zaten artık BİZE GÜNCELLEME YOK!!

-Ram tüketimi düşüktür. Telefon hız kesmez. Şarjın Bizim dandik 4.3 ROM'dan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Snapshot: Yazılımın Kararlı bir hal aldığı sürüm
Nightly: Çok ufak tefek günlük kullanımı etkilemeyen hataların olduğu. 2 günde bir güncellemesinin geldiği sürekli geliştirilen sürüm. Bunların sonucunda "Stable" denilen sürüm yayınlanıyor.
Stable:0 hata demektir. kusursuz çalışan sürümdür. Telefondan takip edip güncelleyebilirsiniz.

Adım 1: Gerekli programları hazırlama

Adım 2:Telefonu ROOT'lama

Telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Tüm dosyalarımız hazır olmalı.
Telefonu Kapatın.
Ses kısma + Home tuşu + Güç tuşunu aynı anda basılı tutarak telefonu Download modunda açıyoruz.

Ses açma tuşu ile devam diyoruz.

Bilgisayarınızdan Odin programını açın

Start diyip telefonumuzu ROOT'luyoruz.

Menüde SuperUS adında bir program oluşacak. Onu fazla kurcalamanıza gerek yok simge geldiyse ROOT işlemi başaralı olmuş demektir.

Adım 3:Telefona CWM yükleme

ROOT olayıyla tamamen aynı. ROOT'lama işlemindeki her şeyi aynen yapıyoruz ama bu sefer CWM dosyasını seçiyoruz.

Yaptıktan sonra telefonu açın yapmamız gereken son bir hamle kaldı.

Adım 4:Rehber Yedeği ve Dosyaları Hazırlama

-Rehber Yedeği almamız şart yoksa tüm numaralar uçar. Kies'ten alınan yedeği Cyanogenmod'a aktaramazsınız. MCBackup - My Contacts Backup adlı programı Play Storeden indirin. Backup diyin ve mail olarak kendinize atın yedek dosyasını.

-İndirdiğimiz Cyanogenmod ve Gapps dosyaslarını telefona bilgisayardan .rar halinde atın. [ZATEN .RAR HALİNDE İNDİ] Tabiiki Rehber yedeğinizide...

Adım 5:Cyanogenmod'a Kavuşma ve Wipe

Wipe Nedir?

-Wipe, telefondaki artıkları temizler. Cyanogenmod'a geçtiğimizde hata olmaması için yapıyoruz.

Kurulum:
-Telefonu bu sefer ses açma + home tuşu + güç tuşuna basılı tutarak açıyoruz.

-Ekrana CWM ekranı gelecek korkmayın her şey normal.

-Ekrandan wipe cache partition sonasında , wipe data/factory reset yazılarını seçiyoruz ve Wipe işlemi bitti.

-Sonra install zip > choose zip from sdcard > /0 > (Cyanogenmod dosyamız) Seçiyoruz

-Cyanogenmod hazır ama Google uygulamalarını da yükleyelim.

-install zip > choose zip from sdcard > /0 > (Gapps dosyamız) Seçiyoruz

-Herşey hazır!

Adım 6:Açılış ve Rehberimiz

-Telefon açıldıktan sonra ilk günkü gibi Ülke, saat, dil vs... Şeyler soracak. Bunları güzelce halledin. Cyanogenmod e-mail üyelik onlarıda yapın.

-Rehberi yükleyip bir ohhh çekelim

-Menü > Dosya Yöneticisi > (Rehber yedeği Dosyanız) ..... Rehberiniz geri geldi.

-Ayarlara gidin bir kurcalayın kendi kişisel ayarlarınızı yapın.

• Beğen
Tepkiler: tdd46

oomerdemir

Üye
KARDEŞ BEN YAPTIM DA PİN KODU İSTEMİYOR TELEFON ARTIK HATTI RESMEN GÖRMÜYOR

litsaw

litsaw

Üye
Bi kac resim koysaydınız bu konu boş galiba cevap veren takip eden yok

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
Bu romu klon imeil olan cihaza yükleyebilirmiyim her hangi sorun olurmu nordiç romunu yükledim agda kayıtlı degil hatası verdi modem ile hallettim bunda imeil sorunu olurmu

Üst Alt