Cssu ve catorıse sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ustura42

ustura42

Üye
    Konu Sahibi
Cssu ve catorıse sorunu
ARKADAŞLAR BU Community SSU STABİL SÜRÜMÜ ÇALIŞMIYOR.TESTİNG OLAN ÇALIŞIYOR. BU STABİL SÜRÜMÜ KULLANAN VARMI VE SORUNUN ÇÖZÜMÜ NE BİLEN VARMI HARD FORMAT ATTIM DEFALARCA UĞRAŞTIM OLMADI. BİRDE BU CATORİSE DE AYNI ŞEKİLDE KURUYORUM KURULUYOR AMA OLMUYO MENÜ AYNI KLASÖRLER OLUŞMUYOR. BU KONULAR HAKKINDA ÇÖZÜMÜ OLAN VARMI.

osmanayman

osmanayman

Üye
Stabili denemiştim işe yaramıyor, testing işe yarar... Hard formattan sonra maemo güncellemesini yapın sonra cssu testingi yükleyin... Son olarak catorise plus ı yükleyin...

ustura42

ustura42

Üye
    Konu Sahibi
Catorıse plus ı yüklüyorum ama nafile. Olmuyor.

osmanayman

osmanayman

Üye
Hard format derken vanilladan bahsediyorsunuz herhalde... Çünkü sadece pr1.3 yüklerseniz geriye bir çok artık dosya kalır ve program vs yükleyememe gibi bir çok sorun çıkarır... Tavsiyem flasher ile flaslamanız...

ustura42

ustura42

Üye
    Konu Sahibi
Phoneix ile 2009 varyantına döndüm ve güncellemelerle pr 1.3.1 e kadar getirdim onu bile yaptım yani : )) ama olmuyo catorise olmuyo

osmanayman

osmanayman

Üye
flasher ile dene derim... belki sorun ortadan kalkar...

ustura42

ustura42

Üye
    Konu Sahibi
win 7 64 bit kullandığım için flasher bende olmuyo xp veya 32 bit lazım

osmanayman

osmanayman

Üye
Benim de xin7 64 bit... Mert kardeşim sağolsun ubuntu ile hallettirdi bana... Ubuntu ile çok rahat flashladım...

Wubi'yi indirip kur... Kurulum sırasında girdiğiniz şifreyi aklınızın veya pc'nizin bir kenarına not edin... Windows açılışında ubuntuyu seç gir... Ubuntudan flasherı indirip kur:

X-Term'i açmak için "Ctrl+Alt+T" komutunu kullan. "sudo su" yazıp enterlayın. girin (şifre girerken imleç hareket etmez, o yüzden şifrenizin yazılmadığını sanmayın) enterlayın. Sonra flasherınız neredeyse ona göre "sudo dpkg -i --force-architecture maemo_flasher-3.5_2.5.2.2_i386.deb " komutunu veriyoruz ve flasherı kuruyoruz. Çıkan yazıya "tab"a basıp enterlıyoruz. Flasher kuruluyor sonra flash dosyalarını (vanilla, pr1.3 vs) -bunlarda flasherın bulunduğu yerde olsun- şu komutla flashlıyoruz:

sudo flasher-3.5 -F ------------.bin -f -R (tire kısmı flash dosyanızın ismi olacak)

"USB not found" derse bekleyin, kuruluma başlar.

NOT: Flaslama prosedürleri windowsla benzer. Yani teli pc'ye bağlarken "u" tuşuna basıp bağlamayı unutmayın. Biraz karışık oldu idare edin. Selametle... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt