(ÇÖZÜLDÜ) S Advance (GT-I9070) Anabat sürümü XXX

• 2 Ağustos 2014
  • 1543 Okunma
  • 16 Cevap

1. şebeke sorunu yüzünden telefoncuya götürdüm dedi kesin yaparız 75 tl . Anabat sürümü bozuk dedi bakıyorum xxx die gösteriyor imie bi sorun yok bunu nasıl düzeltebilirim ?

Çözüm

1.öncelikle bu linki indiriyoruz Dev-Host - Ace2modemfs.img.md5.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service
    2.Telefon 2.3.6 olarak denedim ben root ve android terminal emulatör olması lazım
    3.Emulatör açıp önce " su " (tırnaklar hariç) yazıyoruz root yetkisi veriyoruz
    4. " dd if=/sdcard/modemfs.img.md5 of=/dev/block/mmcblk0p2 " bu kodu yazıp okeyliyoruz be telefonu yeniden başlatınca düzeliyor.

Bu siteden anlıntıdır.
    Ace 2 baseband "XXXX" repair | Samsung Galaxy Ace S5830, S5830i, Ace II | XDA Forum

The Shadow beyefendiye çok selamlar olsun sayesinde bende düzelttim ve gereksiz bir masraftan kurtardı beni çok teşekkürler.

Yazan: uqurb2
    Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
    The Shadow ve Amedly Fatih bunu beğendi.
  2. Tekrar stock rom at youtube de var.
    Adam seni kakalamış

Samsung ile gönderdi
  3. tamir ettirmedim zaten yükleyeyim bi olacakmı[DOUBLEPOST=1406982754,1406982729][/DOUBLEPOST]stock roma ek olarak eklemem gereken bir şey varmı ?

4. hayir gerek yok

2.3.6ya geri dön

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Yok

Samsung ile gönderdi
  6. 2.3.6 geri yükledim XXLD1 rorjinal romunu yine aynı anabat sürümü xxx

7. XXLK2 yükle

olmassa başka modem deniycen

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. tm en kısa sürede yükleyip yacam burayada[DOUBLEPOST=1406985878,1406983668][/DOUBLEPOST]2.3.6 XXLK2 yükledim yükleme sonunda failed to mount /efs (invalid argument) böyle hatalar verdi ve yi ne anabat sürümü xxx die gözüküyor

9. eskiden kullanıyordum bu telefonu ama hiç böyle bişey gelmedi başıma :hmmm

başka modem flaşlamayı denedin mi ?

10. almanya romu deneyeyeim evet denedim 2.3.6 4.1.2 4.4.2 4.4.3. 4.4.4 olmuyor bir türlü :)[DOUBLEPOST=1406990366,1406988621][/DOUBLEPOST]kurulum yaparken türkçe dili seçiyorum wifiyi atlayınca saat ayarlarını geç diyince setup wizard durduruldu diyor :)

11. telefonu yarın aldıgımda bir deniyeyim adam bişiler denedi olmadı. dedi içini açacaz 4-5 harfli bir eşy dedi onu yapacaz tam hatırlamıyorum işte kablo felan takacaklarımış 70 tl

12. Degmez. Belese duzeltilir :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    gonuldostu82 bunu beğendi.
  13. Çok şükür the shadow kardeş valla çok saol oldu sonunda boşuna 70 tl verecektim konuyuda bari düzelteyim sorunu yaşayan olursa yapar en azından. :)

The Shadow bunu beğendi.
  14. yani aslında onda bir şey halledilecek bir mevzu neyse sorunu çözmüş olmana sevindik güle güle kullan!

15. :rica: Sorunu cozduyse guzel :D

Samsung ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/12/2018 - 13:33