Çorum'da Ramazan paketi skandalı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Çorum'da Ramazan paketi skandalı
Çorum Belediyesi'nin ihale ile alıp dağıttığı Razaman paketlerini alan vatandaş tam bir şok yaşadı. Yardım paketlerinin içinden bakın neler çıktı...

Haber: Yusuf Çınar – Gani Aksan'ın haberi
Çorum’da inanılması güç bir olay yaşandı. Ramazan ayının girmesiyle birlikte yoksul vatandaşa çevrilen gözler, yapılan yardımlarla bir nebze olsun yoksulun tebessümünü görmeyi beklerken, Çorum’da ihtiyaç sahiplerine küflü, neredeyse kurtlanmış Ramazan paketlerinin gönderilmesi büyük tepkilere neden oldu.

İhale ile alınan tonlarca yiyecek bir depoda muhafaza altına alındı. Ve bir süre sonra da Çorum Belediyesi ekiplerince dağıtılmaya başlandı.
Ramazan paketlerinin içinden çıkan çay, toz şeker, kuru fasulye gibi ürünlerin tamamının küflü olduğunu gören vatandaşlar şaşkına döndü.

Yardım paketlerini sırtlayan vatandaşlar soluğu mahalle muhtarlığında alınca ortalık karıştı. Devreye giren pirtililer hemen olayı takibe alarak inceleme başlattı.
AKP ve CHP’li Meclis üyeleri hemen harekete geçti.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Gurup Başkan vekili Ertuğrul Akkaya, yaptığı açıklamada, “Bizler bu konuda hiç kimseyi suçlamak istemiyoruz. Ancak, olay geçtiğimiz Cumartesi günü ortaya çıktı. Hemen AKP’li ve CHP’li meclis üyeleri olarak bir araya geldik konuyu incelemeye aldık. Gerçekten de durum içler acısıydı. Paslanmış küflenmiş yiyecekler belediye deposunda duruyordu. Adeta çürümeye terkedilmişti. CHP’liler olarak konuyu Belediye Başkanı Turan Atlamaz’a hemen ilettik. Gerekenlerin derhal yapılacağını söyledi. Fakat, daha sonra kendisinin 15 gün izne ayrıldığını öğrendik. Şu an Belediye Başkan Vekili Arif Erdal konu ile ilgileniyor” dedi.
Akkaya açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ben açık ve net şunu söylemek istiyorum. İhale ile bu Ramazan yardımı alınmıştır. Eğer bir belediye sağlıklı ve düzenli yardım dağıtamıyorsa, beceriksizce ve bilinçsizce hareket ediyorsa sorun onların sorunudur. Ama sağlık da halkın sağlığı ise, işte o zaman işlen değişir. Bu konunun suçluları kimlerse derhal ortaya çıkarılmalıdır.”
Öte yandan Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin, “Yoksul halka küflü gıdalar reva görülüyor. Bu bozulmuş kokmuş ürünleri kim paketlediyse Belediye yetkilileri derhal tespit edilip cezanlandırılmalıdır” diyerek olaya tepkisini gösterdi.
Paketlerin Çorum Belediyesi tarafından dağıtıldığını hatırlatan Şahin, “Biz Çorum Belediyesi’nin böyle bir şey yaptığına inanmak istemiyoruz. Kimseyi de suçlamıyoruz ama bunun sorumlusu her kimse bir an önce bulunup cezalandırılmalıdır. Bu gıda paketlerini makineler torbalara koymadı, birileri koydu. Haliyle birilerinin bu küflü ürünleri görmüş olması lazımdı. Göz göre göre bu gıdaları poşetlere koyanlar cezalarını çekmelidirler” diye konuştu.
Olay hakkında haber7.com muhabirine bir açıklama yapan Çorum Belediye Başkan Vekili Arif Erdal, “Konuyu büyük bir titizlikle inceliyoruz elbette suçluları bulup ortaya çıkartacağız. Ancak olay siyasi olarak değerlendirilmemelidir. Bu konuda veriler elde edildiğinde kesin bir açıklama yapılacaktır. Şu an konu tarafımızca büyük bir titizlik içerisinde incelenmektedir” dedi.
Haber 7

leiche

leiche

Emekli Yönetici
ne biçim oldu bu dünya :(

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
malesef

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Konuyu çok çeşitli açılardan ele alıp uzun, tartışmalarla dolu bir yazı yazasım geldi yine :)

Ama neyse, keşke olmasaymış :( deyip geçelim biz de...

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
yaz ata yaz istedıgın gıbı yaaaaaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...