Haber Cortana'nın Şaşırtan Arama Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar

emz

emz

Üye
Casper Türk malı bir cihaz değil. Başka bir firmanın Casper etiketi yapıştırılmış ürünü.
Türkcell ayrı bir facia. Zte firmasının cihazlarına etiket çakıyor.
Sıkıysa Aselsan gibi üretim yapsınlar. Hazıra etiket koymak çok kolay.
Ha Nokia her zaman donanım fakirliği yaşatıyor. Buna wp8li Lumialar da dahil.
(Ya ramdan kısar, ya kameradan, ya hafıza kartı desteğinden ya ekrandan yada dahili depolamadan. Hiç bulamazsa 930 daki gibi glance ekran desteğinden kısar)

Abi kısılmamış cihaz cidden yok :D Hani tüm lumia ailesini detaylı araştırdım bir tane işle tam takım cihaz yok :kıskıs: Her birinde bir kenarından köşesinden göze batmayacak şekilde kısıyorlar :) Orası çok sıkıntılı ;)

Casper falan kağıt üzerinde iyi ama kullanıcı yorumu almak lazım Türkcell t50 de tr de vestel fabrikasında uretildi diye biliyorum yanlışım olabilir tabi ve nokia ya gelirsek eksiksiz olan tek telefonu yani kısıtlama olmayan 1520 sanırım sd kart kamera pil işlemci ram glance ekran vs hepsi üst düzey

Bu arada TAİ'de Türkiye'de uçak üretiyor ama yerli mi oluyor? Ya da şu geçen yıl çıkan Türk yapımı insansız hava uçağı? En ufak transistörüne kadar hepsi ithal. Bunların hepsi Türkiye'de birleşiyor doğru ama hiçbiri %100 yerli değil. SAdece birleşim yapmakla üretim olmaz. Yani vestelde parçaları ithal ediyor ve onları sadece montaj ediyor. Abi o;parçaları bize de verseler bizde birleştiririz merak etmeyin ;) o parçaları kendi ülkesinde üretip, hammaddesi yerlşi olup üretilirse işte o zaman yerli malı olur ki onu şimdiye kadar birtek aselsan yaptı onunda arkasınad kimse durmadı tutmadı. :tebessüm: O nedenle şu an %100 yerli malı telefon yok :)

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN ve Aybin.Kilic

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Casper Türk malı bir cihaz değil. Başka bir firmanın Casper etiketi yapıştırılmış ürünü.
Türkcell ayrı bir facia. Zte firmasının cihazlarına etiket çakıyor.
Sıkıysa Aselsan gibi üretim yapsınlar. Hazıra etiket koymak çok kolay.
Ha Nokia her zaman donanım fakirliği yaşatıyor. Buna wp8li Lumialar da dahil.
(Ya ramdan kısar, ya kameradan, ya hafıza kartı desteğinden ya ekrandan yada dahili depolamadan. Hiç bulamazsa 930 daki gibi glance ekran desteğinden kısar)
ben türk malı vs etiket koymamış demedim ama demek istediğim de hem fikiriz nokia donanım olarak geride casper ve turkcell de telefoncu değil ama tribünlere oynamak ayrı ona bakarsan ben telefonu alo diye kullanırız ama özellik işte

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Konu dağıldı.

dakamon

dakamon

Üye
ben türk malı vs etiket koymamış demedim ama demek istediğim de hem fikiriz nokia donanım olarak geride casper ve turkcell de telefoncu değil ama tribünlere oynamak ayrı ona bakarsan ben telefonu alo diye kullanırız ama özellik işte

Sana katılıyorum. Nokianın da asus gibi hamle yapması lazım. Normalde asus ürünleri hep pahalı olmuştur ama zenfone larla onlarda bu algıyı kırdılar. Telefonlarının donanımını lumia da kullansan 1200 den aşağı olmaz ama 700 tl ye satıyorlar

luckysleven

luckysleven

Üye
Su gm discovery denilen plastik alet bomba ya ofis amerika parca cin montaj gebze : )

• Beğen
Tepkiler: emz ve Aybin.Kilic
jasonwie

jasonwie

Üye
Beam me up deyin bi :D

Klozet Kapağı ile gönderildi.

alical33

alical33

Üye
Abi kısılmamış cihaz cidden yok :D Hani tüm lumia ailesini detaylı araştırdım bir tane işle tam takım cihaz yok :kıskıs: Her birinde bir kenarından köşesinden göze batmayacak şekilde kısıyorlar :) Orası çok sıkıntılı ;)

Bu arada TAİ'de Türkiye'de uçak üretiyor ama yerli mi oluyor? Ya da şu geçen yıl çıkan Türk yapımı insansız hava uçağı? En ufak transistörüne kadar hepsi ithal. Bunların hepsi Türkiye'de birleşiyor doğru ama hiçbiri %100 yerli değil. SAdece birleşim yapmakla üretim olmaz. Yani vestelde parçaları ithal ediyor ve onları sadece montaj ediyor. Abi o;parçaları bize de verseler bizde birleştiririz merak etmeyin ;) o parçaları kendi ülkesinde üretip, hammaddesi yerlşi olup üretilirse işte o zaman yerli malı olur ki onu şimdiye kadar birtek aselsan yaptı onunda arkasınad kimse durmadı tutmadı. :tebessüm: O nedenle şu an %100 yerli malı telefon yok :)
Ben ozaman eksik bilgi edinmişim fason üretim dedikleri t50 için de geçerli ozaman :)

• Beğen
Tepkiler: emz
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
cortana'nın sesinden memlun kalmamışlar acaba bizde kim seslendirir

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Kısılmamış cihaz görmek istiyorsanız 1520 ye bakmalısınız. Her şeyi ile tam bir cihaz bence. Şu Cortana Türkçe olsa da keşke biz de bulsak böyle gariplikler.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Cortana'nın en sevdiğim yanı daha insani olması. Siri'ye "Did you enjoy World Cup 14 ? " dedim. Bana final maçının skorunu söyledi, Google'da arattı. Cortana maç tahmini bile yapıyordu :)

emz

emz

Üye
Cortana'nın en sevdiğim yanı daha insani olması. Siri'ye "Did you enjoy World Cup 14 ? " dedim. Bana final maçının skorunu söyledi, Google'da arattı. Cortana maç tahmini bile yapıyordu :)

Abi iddia kuponu doldurucam onunla :ehe . Bir gelsin, etkileyici de bir sesi olsun tadından yenmeyecekte işte bir gelse :)

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Hadi hayırlısı :)

İman Gücü ile gönderildi.

Üst Alt