Corby Pro için oyunları LandScape (Yatay Ekran) yapma taktiği (Kendi Buluşum)

Sponsorlu Bağlantılar

SonicXtreme

SonicXtreme

Üye
    Konu Sahibi
Corby Pro için oyunları LandScape (Yatay Ekran) yapma taktiği (Kendi Buluşum)
Arkadaşlar ilk önce 320x240 ekranlı bir oyun indiriyoruz.Buraya dikkat! 240x320 değil 320x240, yani telefonunuzun tam tersi ekran boyutunda oyun indireceksiniz.Nokia E71-2-3-4 serisinin ekranı olarak düşünün.Neyse.Oyunumuzu indirdikten sonra '' .jar '' dosyamızı Birlikte Aç'tan WinRar arşiv yöneticisi ile açıyoruz.Sonra '' META-INF '' klasörüne girerek '' MANIFEST.MF '' dosyasını Metin Belgesi (NotePad) ile açıyoruz.Belgenin en altına şu kodları yapıştırıyoruz:

MIDlet-Touch-Support: True
UseNativeTextButtons: false
ReverseSoftkeys: true
UseNativeCommands: false
LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 320
LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240
X-Pax-Keyboard: Qwerty
X-Pax-TextInput-Hidden: true
MIDlet-Touch-Support: TRUE
MIDlet-ScreenMode: ROTATE
Nokia-MIDlet-Original-Display-Size: 176,208
Nokia-MIDlet-Target-Display-Size: 240,400

Yapıştırdıktan sonra çıkış yapıp '' Değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz? '' sorusuna '' Evet '' diyerek kaydediyoruz.Böylece oyunumuz LandScape (Yatay Ekran) olmuş oluyor.

NOT: Bu yöntem sadece kendiliğinden klavyeli (Corby Pro gibi) telefonlar için geçerlidir.Çünkü ekran sadece klavye açıldığı zaman yana doğru yatıyor..! + Bu yöntem her oyunda işe yaramayabilir.

NOT2: Bazı arkadaşlar için şunuda belirtmek istiyorum.Forumda daha önceden paylaşılan oyunları yan yatırma kodu yani şu kodlar:

X-Pax-Keyboard: Qwerty
X-Pax-TextInput-Hidden: true
MIDlet-Touch-Support: TRUE
MIDlet-ScreenMode: ROTATE
Nokia-MIDlet-Original-Display-Size: 176,208
Nokia-MIDlet-Target-Display-Size: 240,400

direk 240x320 ekranlı oyunlarda deneniyordu ve klavye açıldığında oyunun sağ tarafında büyük bir beyazlık göze çarpıyordu.Benim bu anlatımı paylaşmamdaki amaç birazda bununla alakalı.320x240 ekranlı bir oyun için bu kod kullanıldığında sağ tarafta herhangi bir beyazlık ya da boşluk söz konusu değildir.Oyunlar direk tam ekran olmaktadır.Aradaki farkı '' Biz bunu zaten biliyorduk. '' diyecek olanlar için şimdiden açıklamak istedim.

Son olarak döküman bana aittir,İnşallah bu yöntem işinizi görür...
Kolay gelsin (h)

• Beğen
Tepkiler: muko333, eskomly12 ve XxManyaqKingxX

Paranoya

Paranoya

Üye
emeğine sağlık .

XxManyaqKingxX

XxManyaqKingxX

Üye
teşekkürler

xnapolyon

Üye
:D sallama be güzel kardeşim.

SilentOne

SilentOne

Üye
güzel bir buluş tebrik ederim

SonicXtreme

SonicXtreme

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah arkadaşlar,sağolun yorumlarınız için...

xnapolyon,
Denemediğim,doğruluğuna emin olmadığım birşeyi paylaşmam.Bilesin : )

kurnazosman

Üye
ben denedim ama olmuyo sallama böle bişey yok olmuyo

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
güzel taktik.. ve mantıklı.. bende eski bu şekilde bazı oyunların boyutunu arttırıyodum 175x220 oyunları 240x320 yapıyodum..:)

!!FaNTaSTiC!!

!!FaNTaSTiC!!

Üye
teşekkürler:D

SonicXtreme

SonicXtreme

Üye
    Konu Sahibi
güzel taktik.. ve mantıklı.. bende eski bu şekilde bazı oyunların boyutunu arttırıyodum 175x220 oyunları 240x320 yapıyodum..:)
Eyvallah :oke:

ben denedim ama olmuyo sallama böle bişey yok olmuyo
Ne sallamasından bahsediyorsun,belki denediğin oyunlarda olmamıştır.Benim denediklerim Ridge Racer Drift ile Lively Cubes oyunlarında sorunsuz işledi bu yöntem.

Birşey değil.

karaelma006

Üye
bari yaptıqınız oyunları burada paylassanız yapamayanlar oluo kardesim

SonicXtreme

SonicXtreme

Üye
    Konu Sahibi
Yaptığım 2 oyunuda upload ettim.İndirebilirsin:
Oyunlar hakkında kısa bilgiler:

* Ridge Racer Drift LandScape: Dokunmatiği yok. Bu özelliği eklediğimde telefon geçersiz biçim uyarısı verdi. Oyundayken Options'a falan girmeden direk yarışa başlayın. Çünkü back yani geri tuşuna basamazsınız. Klavyede sadece OK ve yön tuşları kullanılabilir olduğu için.

* Lively Cubes LandScape: Dokunmatik özelliği ekledim. Fakat pek tatmin edici değil. Onun haricinde oyun tam klavyelik. Hoşunuza gidebilir.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
güzel bir buluş tebrik ederim

cosi1299

Üye
Ben bu yöntemle e-buddy paogramını tam ekran yaptım ama diğer programları yapamıyorum. :(

libertin09

Üye
hocam ben bu oyunları e 71 ime nasıl kuracağım yardımcı olursanız çok sevinirim
ilk kez yapacağım ve hiç bir bilgim yok .
teşekkrler...

mustafa37821

mustafa37821

Üye
Emeğine Sağlık . . .

az-maraz

az-maraz

Üye
nokia e71 invalid jar geldi

Üst Alt