Corby PRO GPS

 • 26 Ekim 2010
 • 4084 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar bu konuda 2 - 3 konu var eski tarihli ama cevaplayan yok. Corby Pro modelinde offline olarak GPS den yararlandığı söyleniyor ama ben çözemedim :off: Çözebilen varsa nasıl olduğunu anlatabilir mi acaba ? :bilmm Şimdiden teşekkürler :oke::bye2:
   


  Yazan: Black_Lotus
 2. bilen cevaplasın lütfen arkadaşlar sanırım arka sayfalara gitti konu..
   
 3. TrekBuddy ve We-Travel isimli uygulamalar var, araştırıp bulabilirsiniz zamanım yok diye uğraşıp buraya koyamıyorum :)
   
 4. Cevabın için çok teşekkürler. İki programa da bakmaya başladım:aha:

  --------------- Ekleme ---------------

  " Scorpido " nickli arkadaşımla özelden mesajlaştım ve cevabı oraya yolladı. Benden de zamanı olmadığından ve diğer sorusu olanlara da yardımcı olması için forumda da cevabı paylaşmamı istedi. Aynen kopyala - yapıştır yaptım :) Tekrar burdan da teşekkürler Scorpido..

  Evet, Corby Pro'nun kendi GPS alıcısı vardır. Fakat kendisinde gelen Google Maps programı haritaları internet üzerinden aldığı için para yazar. We-Travel uygulamasını çözebilmiş değilim fakat Google Maps kadar kullanışlı olmasa da iş görür bir programı çözmüş bulunuyorum. TrekBuddy
  http://sourceforge.net/projects/trek...1.zip/download
  Bu yukardaki linkte harita yapıcısı var, zipden çıkartıp masaüstüne bir klasöre at, TrekBuddy_Atlas_Creator.jar isimli dosyayı aç. Map source kısmında birkaç harika kaynağı var, istediğini seç fakat en kalitelisi Google Maps. Onu seçtikten sonra aşağıdan Zoom Levels içinden yakınlık boyutunu seçeceksin. Ben sadece 16 seçiyorum. En ideali (unutma ne kadar çok seçersen o kadar uzun sürer haritayı yapması) Aşağıda Name var, oraya haritaya vermek istediğin isimi girip sağ taraftan haritasını oluşturmak istediğin bölgeyi mausu sol tuş basılı tutup sürükleyerek seç. Seçimini yaptıktan sonra Add selectiona bas ve yukarıda Atlas Content kısmında harita ismine yazdığın isim çıkınca onun üzerine bir kere bas. Atlas Settings kısmına karışma, TrekBuddy tared atlas kalsın ve sonra Create Atlas'a bas. Belirli şeyleri internetten indirecek ve sana haritanı oluşturacak. Oluşum bitince open atlas folder'a basarak haritanın olduğu klasörü aç. Daha sonra http://www.sendspace.com/file/5arr1a linkinden telefon için indireceğin TrekBuddy uygulamasını al ve telefona atıp yükle, ilk açılıştan sonra hafıza kartında belirli klasörler oluşacak. TrekBuddy/Maps klasörünün içine oluşturduğun haritayı at ve programı tekrar aç, harita seçmek için menüye gel ve load map'a bas, haritanı seç ve açık alandayken menüden Start'a bas. Ortadaki göstergeye bastığın zaman ilk bağlantıdan sonra senin konumunu bulacaktır zaten.
   
 5. Rica ederim, en yakın boş zamanımda We-Travel'i de çözmeye çalışacağım. :)
   
 6. corby proda gps var. ben nasıl çalıştırdığımı anlatayım.
  ilk başta cepten internete girmeden önce simkarta dayalı bütün bağlantı ayarlarını sildim.
  şöyle ki:
  menü-->internet-->ayarlar-->internet profilleri
  buradaki tüm bağlantıları sildim. sonra wi-fi arayarak bilgisayarımın bağlı olduğu modeme bağlandım
  internet profillerine tekrar gelerek bunu birincil bağlantı noktası olarak seçtim.
  daha sonra google mapsı açtım. bana yüz metre hata payıyla konumunuz dedi. tabi ki bu a-gps...
  google mapsı kapattım modeme bağlı olduğum esnada ayarlara oradan da telefon ayarlarına girdim. en altta gps ayarları kısmı vargps+ayarları kısmını tıkladımverileri indir sekmesinden sözleşmeyi kabul ettim. bağlantım modem üzerinden olduğu için ekstradan para yazmadı..
  verileri indirdikten sonrageçerlilik süresine baktım. 167 saat. yani bir haftalık kullanım iznim var. bir hafta sonra tekrar güncellemeliyim. bu işlemleri yaptıktan sonra otobüste giderken denedim.
  google mapsı açtım.flash bellekinde modeme bağlıyken gezindiğim bir kısım haritalar olduğu gibi kalmış. konumuma tıkladım. hatırlatayım: telefonum sadece evdeki modeme bağlı. yani dışarda modem işe yaramaz.
  üstte veri bağlantısı kesildi yeniden deneniyor yazıyor. bekledim. ortadaki tuşa basarak maps uygulamasından çıkmadan ayarlara yeniden girdim gps konumuna baktım.
  orada uydu durumu yazıyor. ona tıkladım
  sağa sola çevirdikçe uydu sayısı arttı. burada cno değeri 40'a yaklaşınca konumunuzu belirliyor. buradan normal bi şekilde çıkarak mapsa geri döndüm.
  konumuma tıkladığımda nokta atışı gibi yerimi tesbit etmekle kalmadı: hareket halindeyken ok çıkıp yönümü de gösterdi. en fazla 3 metre hata payı var diyebilirim.
  saygılarımla

  --------------- Ekleme ---------------

  yalnız benim merak ettiğim şu var. bu google haritalarını kaydedeceğimiz bir klasör yok mu. ön belleği temizlediğimde haritalar da gidiyor.
   
 7. Teşekkürler :)
   
 8. corbiyi modem olarak nasıl ayarlarız
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 04:27