Çöken Android İşletim Sistemini Kurtarma !

Sponsorlu Bağlantılar

qaprice

Üye
    Konu Sahibi
Çöken Android İşletim Sistemini Kurtarma !
Arkadaşlar merhaba.
Sorunumla alakalı konuları araştırdım ama pek tatmin edici yanıtlar bulamadım.

Şimdi şöyle bir sorunum var. Dün gece Galaxy Nexus cihazımda yüklü olan JB AOKP rom a lockscreen temasını CWM den yükledim.
Bu yüklemeden sonra rom açılmadı.
Acaba bu şekilde çöken rom nasıl geri getirilebilir. İkinci olarak mesela Windowsda ki gibi Live CD mantığı ile çalışan bir sistem varmıdır.
Diğer rom yüklemelerinde mutlaka rehber yedeği alırım ama son demememde çökme riskini düşünmediğim için son eklediğim 10 15 no ya ulaşamıyorum. Yani CWM kısmından rehbere ulaşabilme yöntemi vs mevcutmudur. Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Denediğim yöntemler Wipe Cache - Olumsuz
Rom yeniden yükleme = Olumsuz.. Factory reset yapmadan.. Bu şekilde rom açıldı programlar duruyor mesajlar duruyor fakat rehber gitti malesef.
Gmail e otomatik senkronozasyonu da kaldırınca:)

amacım sadece daha sonra bu şekilde birşey başıma gelirse izleyeceğim yolu bilmek. Belki başka arkadaşlarında başına gelebilir böyle şeyler.. Çünkü zırt pırt rom yüklemeyi seviyorum yeni romları vs.

Black

Black

Üye
normal rom bul ve yükle anca telfonun öyle açılır . aynı sorun bende de olmuştu :oke:

cukuleaks

Üye
Stock rom diye gecer :oke:

TheMadness

TheMadness

Üye
cwm kısmından rehbere ulaşma mümkün fakat biraz zahmetli. nandroid backup alın ilgili .ext4.img'ı da magiciso gibi bir programla açın rehber olan bölümü alın sonra gerekli yerlere atarsınız

mahsun94

Üye
Arkadaslar t 20 kullaniyom scil ysrdim edin

radresxxx

Üye
rkadaşlar benim telefonm(galaxy mini 2) telefonuma rom atmak için ercan hocanın dediklerini yatım ama wipe partison unuttugum için atladım ve choosin sd card girdiğimde can't mount sdcart (sd carda bağlanamıyor) yazısı çıktı nerde atlama yaptığımı anladım ve dönüm baştan aynı işlemleri yaptım ayrıca bende batary statüs diye bir seçenek de yok. gene ve choosin sd card girdiğimde can't mount sdcart yazısı çıktı ve ben sd cartıma giremiyorum şimdi telefonum açamıyorum sadece recover y modunu ve dowlanding modun açabiliyorum. nasıl bir düzeltirim lütfen bana yardım edin acill..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

TuqRaa58

TuqRaa58

Üye
YA cvmye gir orda tam bilmiyorum adını tüm seceneklere gir birinde system format var tıkla telefonunun androidligi haric hersey gider kullandgn romu öylee tekrar yükleyebilirsin

TuqRaa58

TuqRaa58

Üye
Partiriobu unuttuysan sindi yapavilirsin beb öyle yaparn

xpolat673

Üye
hocam iyi günler bende replica mtk 6572 m5 var super user ile tema sildim ve çöktü telefon tam açılcakken logonun orada beyaz ekran gelip resetleyip duruyor kapanıp açılıyor sürekli ve backup geri yuklemeye karar verdim onuda elime ayama bulaştırdım ben bu telefona wipe data factory reset ardından partitions yaptım sonra rom atmayı denedim ve md5 mismatch hatası verdi ve kendi yedeğini backup attım hafıza kartına kapattım ve tekrar recovery modda açtım sonra backup end restore seceneği ile tıkladım bu hata ile karşılaştım can't mount sd card ardından arkadaşımın telefon benimkine yakın işletim sistemi vardı onun backup u benimkine yuklemeyı denedık ve yuklemeye başlkadı biraz uzun sürdü sonunda gine error sdkart mount statüs 7 diye bişey geldi ben bu telefonu nasıl kurtarırım buna uygun rom nasıl bulurum telefon açılmıyor sadece recovery mavi cwm var yardımcı olursanız bol bol dua edicem size :) 4.2.2 jellybean fasulye çıkıyor şimdi wipe factor yapınca açılmıyor beyaz ekran gelip gidiyor son hali bu nasıl kurtarırım ve rom ile kurtarılırmı backup yedeğide var ama yedeği yukleyemedım ınternetten bakarak yaptım lütfen iyi bilen teknikli biri yardım etsin saygılar.. :)

Death Punch

Death Punch

Üye
rkadaşlar benim telefonm(galaxy mini 2) telefonuma rom atmak için ercan hocanın dediklerini yatım ama wipe partison unuttugum için atladım ve choosin sd card girdiğimde can't mount sdcart (sd carda bağlanamıyor) yazısı çıktı nerde atlama yaptığımı anladım ve dönüm baştan aynı işlemleri yaptım ayrıca bende batary statüs diye bir seçenek de yok. gene ve choosin sd card girdiğimde can't mount sdcart yazısı çıktı ve ben sd cartıma giremiyorum şimdi telefonum açamıyorum sadece recover y modunu ve dowlanding modun açabiliyorum. nasıl bir düzeltirim lütfen bana yardım edin acill..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Herşeyi en temiziyle yap ondan öncede odinle orjinal romu yükle

Üst Alt