Çok önemli : USB kabloların amperi olur mu???

Sponsorlu Bağlantılar

ondiegoribas

ondiegoribas

Üye
    Konu Sahibi
Çok önemli : USB kabloların amperi olur mu???
Merhaba,
elimde telefonum için kullandığım usb bileklik kablolardan var ve bugün aklıma takılan bir soru oldu bu söylediğim usb bileklik kabloların veya norrmal usb kabloların (telefonlar için) amperi var mı ? Soruyu size tam anlatamamış olabilirim ama şunu demek istiyorum:

usb kabloların başına takılan adaptörlerin üzerinde 1000mAh veya 500mAh veya 1.5A veya 1A gibi yazılar yazıyor ve bunlar adaptörleri birbirinden ayıran bir özellik peki usb kablolarda böyle bir fark var mıdır eğer yoksa istediğimiz adaptöre takarak adaptörün gücünde kullanabiliyor muyuz???
yok mu bi bilgisi olan??

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Hiçbir kablonun amperi olmaz

cemalben1

cemalben1

Üye
amperi olmaz fakat söyle sorunla karşılaştım. 2A olan kafayı kullanırken aynı uzunlukta iki kabloyla farklı şarj süreleri alıyorum. Genel olarak orjinal ürünler kullanmanızı öneririm.

tayren

tayren

Üye
Kablo kalitesi şarj akımını etkiler mesela ışıklı kablolar veya yan sanayi kablolarda amper düşer

• Beğen
Tepkiler: ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
amperi olmaz fakat söyle sorunla karşılaştım. 2A olan kafayı kullanırken aynı uzunlukta iki kabloyla farklı şarj süreleri alıyorum. Genel olarak orjinal ürünler kullanmanızı öneririm.

@tayren nin dediği doğru aynı şekilde uzunlukta şarj suresinde önemli bi faktör

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Evet Var Amperi Ama NAsılmı Var Şöyle:
A Kablosu Dandiktir 12 V 2Amper Geçirirsen Üzerinden Zamanla Isınır Gerekirse Yanar.
B Kablosu Kalitelidir 24V 4 Amper Akım Geçirsen Bile Üzerinden Isınmaz Dayanır.
Soruna Gelecek Olursan KAblo Çok İnce Değilse Sorun Olmaz Eğer Sorun Olursa Zaten Kablo Aşırı Yüklenmeden Dolayı Isınır Düşük Akım Olduğu İçin Sorun Olmaz Çarpılmazsın :) Anlayacağin İçin Rahat Olsun Telefonun Kaç Amper İle Şarj Edilmesi Öneriliyorsa Onunla Şarj Etmeni Öneririm.Her Telefonun Kendine Göre Bir Değer Verilir Sen Devamli Bir 500mA Bir 1.5Amper İle Şarj Edersen Bataryayı Maf Edersin Şarj Süren Uzar.
Hiçbir kablonun amperi olmaz
Sen Böyle Gidersen Günün Birinde Bir Potansiyel Enerjiden Kaynaklı Havaifişek Gösteri İzlersen Şaşma. Normalde Evde Kullanılan Priz Lamba Hatlarında Bile Belirli Mesafe Belirli Kalınlık Standarttır. Priz Hatti 2.5x3 Mm Olması Gerekirken Çoğu 1.5Mm Çekiyor Sonra Ufoyu Bağlıyorsun 2 3 Saat Sonra Bum Bakmışsınkki Evinin Tesisatı Komple Mefta

Üst Alt