Çok etkileyici bir hikaye

Sponsorlu Bağlantılar

İbo Bey

Üye
    Konu Sahibi
Çok etkileyici bir hikaye
SONUNA KADAR OKUYUN COK ETKILEYICI

Bu olay, Marmara Universitesi Ingiliz Dili ve Edebiyatı Bolumu'nu 1993 yilinda bitiren Dilek isimli bir kizin basindan gecmis. (Boyle anlatiliyor, soyadi yok)

Dilek bir gun okuldan cikmis, durakta minibus bekliyomus. Yalniz korkunc yagmur yagiyormus bu arada. Kizin onune bir araba yanasmis. Iyi giyimli, temiz yuzlu bir genc,"Yanlis anlamayin n'olur. Ben de yakin zamana kadar ogrenciydim. Islanmayin, gelin ben sizi! uygun bi yere kadar birakayim" demis. Dilek, basta biraz tereddut etmis ama cocugun iyi niyetine inanmis ve arabaya binmis. Yolda sohbet filan etmisler. Hoslanmislar birbirlerinden. Cocuk, lutfen izin verin sizi evinize birakayim. Bakin yagmur da yice hizlandi" demis, Dilek kabul etmis tabii. Sohbet iyice koyulasmis. Kizin evine gelmisler, bu arada telefon degis tokusu yapmayi da ihmal etmemisler.

Dilek cok etkilenmis cocuktan. O hafta her telefon caldiginda yuregi hop etmis, "Ay benimki mi ariyor?" diye telefona kosmus. Ama arayan olmamis maalesef. Dilek
yuzunu kizartip cocugu aramaya karar vermis, "Belki numarami kaybetmistir,
n'olucak ki ben arasam" deyip kandirmis kendini. Telefonu aglamakli bi kadin sesi
acmis. Meger teyze, bizim cocugun annesiymis ve hickira hickira, oglunun trafik kazasinda öldüğünü soylemis. Anlattiklarindan Dilek anlamis ki, cocuk onu biraktiktan
5 dakika sonra yapmis kazayi. "Keske eve birakmasaydi. Benim bunun sorumlusu"
diyerek hemen kendini suclamaya baslamis.

Sucluluk duygusundan kurtulmak icin teyzeden adresi almis, "En azindan bassagligina gideyim bari" diye dusunmus. Ziyaret aglamakli ve de yasli gecmis. Ayrilma vakti geldiginde iyice havaya giren kiz, "Bana oglunuzdan bi hatira verir
misiniz? Onu gercekten cok sevmistim" demis. Bunun uzerine anne iceriye gitmis,
dondugunde elinde cocugun kaza gunu uzerinde olan gomlek varmis. ustelik de
hala kanlar icindeymis gomlek. Dilek cok kotu olmus, gomlegin niye saklandigi !
ve niye ona verildigi anlamsizligina ragmen yine de kadini kiramayip almis kanli gomlegi. Ama eve gelir gelmez ilk isi gomlegi yikayip utulemek olmus.Butun gece gomlege baka baka, aglamis.Surekli de, "Onu ben oldurdum, onu ben oldurdum" diyetekrar ediyomus kendi kendine.

Artik aglamaktan bitap dustugunde gomlegi yastiginin altina koymus ve yatmis.
Sabah uyandiginda kendini daha iyi hissediyomus. Ama yastigi kaldirdiginda
bir de gormus ki gomlek yine kanlar icinde. Inanamamis bu duruma. "Herhalde
dun o kafayla iyi yikayamadim" diyerek yeniden yikamis gomlegi. Ama ertesi
sabah da hic bi degisiklik yokmus gomlekte, yine kanlar icindeymis. Bunun
uzerine Dilek girdigi ruhsal cokuntunun de etkisiyle bir hocaya gitmeye karar vermis. Cunku basina gelen olayi mantiksal olarak bir turlu aciklayamiyormus. Cevresinden edindigi bilgiyle degerli bir insan olan Riza hocayi bulup olayi basindan sonuna anlatmis. Riza hoca uzun uzun dualar okuduktan sonra Dilek' e gomlegi neyle
yikadigini sormus. Dilek de tam iki kez deterjanla yikadigini, ilk basta gomlegin
temizlendigini fakat sabah tekrar kanlar icinde oldugunu aglayarak anlatmis. Bunu duyan Riza hocanin gozleri faltasi gibi acilmis ve ellerini Dilegin kafasina dokundurarak sorunun cozumunu soylemis:

"A benim salak kizim, hic normal deterjanla kan lekesi cikar mi?

Hem renkli hem de renksiz camasirlarinda ARIEL kullanmalisin!"

hehehehehe...

nasil???

Gicik oldunuz! degil mi?
:huhu: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :huhu:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yanlız hikaye çok acıklı... :'(

Espiriden banane.. :(

Caine

Caine

Üye
güzel güzelde adamlar senin yaptığın bu deterjan reklamını görseler heralde sana para felan verirlerdi. ne dersin ariele haber verelim mi... ya yoksa bu kız buyukdukde sonra ayşe teyzemi olmuşşşşş aaaaaaaaaaaa :)

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
Ya olm hikaye manyakkkkk....
Çok etkileyici.....
Ama sonunda içine etmişsin yani........ :P

İbo Bey

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by altan@May 29 2005, 11:11 AM
Çok etkileyici.....
[post=67188]Quoted post[/post]​
İçine eden ben değilim arkadaşım, bu hikaye bi siteden alıntı. Ben de sizin gibi sonuna kadar merakla ve hüzünle okudum ama sonunu okuyunca ister istemez güldüm. Siz de gülersiniz diye buraya koydum.

seriFBurak

seriFBurak

Üye
hikaye espriden daha ii i!

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
Originally posted by İbo Bey+May 29 2005, 12:23 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(İbo Bey &#064; May 29 2005, 12:23 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-altan@May 29 2005, 11:11 AM
Çok etkileyici.....
İçine eden ben değilim arkadaşım, bu hikaye bi siteden alıntı. Ben de sizin gibi sonuna kadar merakla ve hüzünle okudum ama sonunu okuyunca ister istemez güldüm. Siz de gülersiniz diye buraya koydum.
[post=67241]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
Ben de esprisine soledim zaten..
Hikaye süper ama hee...

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
güzel güzel....cidden ariel firamaya haber wermek lazım....güzel reklam...

ibrahimcay1

Üye
Originally posted by van_hoijdonk+May 29 2005, 03:12 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(van_hoijdonk &#064; May 29 2005, 03:12 AM)</div><div class='quotemain'>Yanlız hikaye çok acıklı... :&#39;(

Espiriden banane.. :(
[post=67129]Quoted post[/post]​
[/b]

<!--QuoteBegin-altan
@May 29 2005, 11:11 AM
Çok etkileyici.....
[/quote]

Bencede....... :P :P

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
:&#39;( :&#39;( :&#39;( :box: :box: :box:

DefectoR

Ehe bu topici ben başka forumda uzun zaman önce açtıımdan başlııı okumam yetti :DD

ama daaa çoook sazan gelecek :DD

serdargvn

Üye
bu sefer yemedim,
zamanında biri yazmıştı bi forumda.
kulaklarını baya çınlattım :huhu:

Kuzen

Ben bu konuyu bi yerden hatırlıyorum :P

Quattro

Quattro

Üye
+1

:D :D :D :D

İbo Bey

Üye
    Konu Sahibi
Vay be bayaa bilen varmış ha&#33;? Sazanlıktan çıkmışlar yani :P

Nicolas_Anelka

Üye
bu konu dh de vardı ama konu silineli baya oldu....

eeANTi

eeANTi

Üye
bu hikayenin sonunu değiştirip tekrar yayınlasana güzel olur yada beraber değiştirelim nedersiniz hadi bakalım sonuna kim daha uygun birşeyler düşünecek

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
:&#39;(

DefectoR

Originally posted by Kuzen®@May 30 2005, 04:01 PM
Ben bu konuyu bi yerden hatırlıyorum :P
[post=68313]Quoted post[/post]​
Nerden acaba? açtıım topicte onlarca kişinin kandığı topicten mi? :huhu:

ibrahimcay1

Üye
;;) ;;) ;;) ;;)