çok acil yardım

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
çok acil yardım
arkadaşımın laptop windows 8 10 a yükseltmek için usb ye boot attım neyse yedeği diğer diske yedekledim formata giriştim hatayla karşılaştım o yedeklediğim disk hariç tüm diskleri silip tekrar bölüm oluşturmak istediğimde iste bu hatayı alıyorum

Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk gpt bölümü stilinde o yedekleri silmeden nasıl yapabilirim bunu herşeyi denedim bi türlü yapamadım son yol bilgisayarcı ben yapabilir miyim acaba çok acil yardım laptop lenovo g500

sado_27

sado_27

Üye
kardeş sen hangı dısk'e yedekledın orayaı anlamadım harici dıskmı ?

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
hayır harici diske yedeklemedim hard diskte bölümlüydü atıyorum c d var d deydi veriler c yi sildim d yi silemem içinde veriler var yani veriler her türlü bilgisayarın içinde şuan

sado_27

sado_27

Üye
sen c bolumunu sılerken sısteme ayrılmış olan bolumude siliyormusun eger sılmıyorsan silmen gerek cunku windows 10 sısteme yer ayırmak ıcın 500 mb yakın yer ıstıyor sen formatı tekrar baslat c yıde sıl sısteme ayrılan bellegıde sıl oyle dene belkı sorun cozulur

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
hepsini sildim sisteme ayrılanıda sildim şuan sadece bölümlenmemiş alan ve silmediğim disk var yeni alan oluşturmak istediğimde veya bulunan diskin içine yüklemek istediğimde bu hatayı alıyorum gpt falan filan diyo

sado_27

sado_27

Üye
windows bu dsıke yuklenemez secılen dısk GPT sıtılınde ? bıldıgım kadarıyla hata bu olması gerek eger buysa hata tek yapman hereken laptopun hardıskını cıkarıp normal calısan masa ustu pcye sata dan bagla biostan hdd goster pc acılınca normal flash bellek gıbı gosterır sana ordan dosyalarını kurtar komple sılmen gerek formatı atman ıcın ama yıdece arkadasları bekle daha ıyı anlayan arkadaslar var onlarada bır sor

emarat

emarat

Üye
Diski gördüğün ekranda shift+f10 yapıp komut istemcisini aç oraya diskpart list disk yapıp sileceğin diski select disk kaçsa örneğin select disk O yazıp seçin ardından clean yazıp diski biçimlendir.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Diski gördüğün ekranda shift+f10 yapıp komut istemcisini aç oraya diskpart list disk yapıp sileceğin diski select disk kaçsa örneğin select disk O yazıp seçin ardından clean yazıp diski biçimlendir.
Arkadasim dedigin sekilde yaptim ve tum.diskler silindi verilerde kayboldu gitti bilgisayarciya gittim gb ta gore para alacagini soyledi yaklasik 100 150 tl dedi bu saatten sonra geri getirmek mumkun mu

Adilx05

Adilx05

Üye
Bölümlenmemiş alan diye bişey olmayacak hatan orda orayı biçimlendirmen lazım silmen değil :)

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
işte ilk başta sildim bi tane bölümlenmemiş bitanede benim yedek disk vardı clean deyince o yedeği sildik sonra bilgisayarcıya götürdüm adam 100 150 tl dedi ilk başta verdim sonra gittim geri aldım format attık win 10 kurduk arkadaş dosyaları geri çağırma işlemi yapıyo şuan bakalım hayırlısı

emarat

emarat

Üye
Sen bütün diski silmişsin geçmiş olsun umarım dosyalarun gelir

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
inşallah bakalım bekliyoruz

Adilx05

Adilx05

Üye
Dosya kurtarmak basit eğer üstüne veri yazılmadıysa

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
dosyaları geri kurtardık programın adını bilmiyorum ama sanırım parayla lisanslı bir program klasör klasör kurtarmadık ama img dosyaları mp4 dosyaları diye tek tek ararttırıp kurtardık

Üst Alt