Galaxy Ace s5830i [CM7.2][GB]5830i - GingerKat V3.1 - 01.11.2014

Sponsorlu Bağlantılar

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
[CM7.2][GB]5830i - GingerKat V3.1 - 01.11.2014
Kullandıktan sonra iyi veya kotu yorumlarınızı bekliyorum, iyi kullanımlar :)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Gerekli Dosyalar

• 1 - Clockworkmod Recovery :
  • 2 - Bieltv.3 Kernel :
  • 3 - GingerKat V3.1 Rom :

Kurulum

• 1 - İlk olarak gerekli dosyaların hepsini indirip sd karta atın
  • 2 - Cihazı recovery modda açıp clockworkmod recovery yi flasylayın (update.zip dosyası)
  • 3 - Mavi yazılı bi recovery modda açılacaktır. "mounts and storage bolumune girip "mount/xxx" seklinde olanlari uzerlerine tiklayarak "unmount/xxx" yapın. "install zip from sdcard" "choose zip from sdcard" a girip "kernel_CM7_v4.0_cooperve.zip" dosyasını flashlayın. "advanced" bölümünden "reboot recovery" yi seçin.
  • 4 - "wipe data/factory reset" "wipe cache partition" "advanced" bölümüne girip "wipe dalvik-cache" yapın. "mounts and storage" "format/system" "format/data" "format/cache" yapın. Sonra tekrar "mounts and storage" bölümünden "unmount/system" "unmount/data" "unmount/cache" haline getirin ve "install zip from sdcard" "choose zip from sdcard" konumuna girip "GingerKat-v3.1-01.11.2014-vaterfa.zip" dosyasını flashlayın.

Romun yükleme işlemi bu kadardır. Güle güle kullanın :)

Yeniden başlatma sonrası sıfırlama sorunu ve recovery de E: Can't open /cache/recovery/log sorunlarını yaşayanları kurulumu baştan yapsınlar.

v3.1 Deki Yenilikler

• Bazı uygulamaların yüklenmesindeki sorun giderildi.
  • Hafıza sorunu çözüldü. (Androkolikten Kingsley52'ye teşekkürler)
  • Gapps eklendi, ekstra gapps kurmanıza gerek yok.
  • Gereksiz alan kaplayan uygulamalar kaldırıldı.
  • Yazı tipi KitKat (Roboto Condensed) yazı tipi olarak değiştirildi.

• Beğen
Tepkiler: ua_mustafa_20 ve CV-Aurora

omerboz54

omerboz54

Üye
Acun abi ben almanyadan geldim aceye çakma kitkat yüklicem :D :D :D

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
ama birebir :)

omerboz54

omerboz54

Üye
:D

erencc3994

Üye
Arkadaslar romu kurdum ama depolama alani 0 mb olarak gözüküyor birde telefon her acilista welcome to gt-s5830i kurulumuyla basliyor
Lutfen yardim edin

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
konuda o sorunu yazdim oyle bi sorun yasadiysan kurulumu bastan yapmanda fayda var

erencc3994

Üye
Tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: vaterfa
vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

aliakçay

Üye
türkçe mi

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
evet

mhmt SyLmz

mhmt SyLmz

Üye
kamera çalışıyormu ? ben bi kaç rom yükledim kamera çalışmıyodu onun için çalışıyorsa ole deniyecem romu

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
kamerada problem yok flashli olarak mevcutt

mhmt SyLmz

mhmt SyLmz

Üye
Bn bu romu kurdum ama şebekede problem yaşıyorum sadece acil arama yazıyo çözümünü bilen yardım etsn

murat burak

Üye
Beyler ben bu romu kurdum ama google play en eski sürümünde. güncelleme de yapmıyor. bir şey indiremiyorum

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
internet bagli oldugunda google play otomatik olaral kendini gunceller bi sorun olmaz

murat burak

Üye
internet bagli oldugunda google play otomatik olaral kendini gunceller bi sorun olmaz
Tamam biliyorum güncelliyodu ama iki saat internete bagli bekledim tik yok. Uc dort defa rebootladim yine yok. Sinir oldum stock rom attim.

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
google play uygulamasinda hakkinda kisminda surume 3 4 kez tiklayinca da guncellenirdi

stuxnet

stuxnet

Üye
Usta açılış ekranında kaldı

vaterfa

vaterfa

Üye
    Konu Sahibi
bi yerde bi hata vardir o zaman kurulumu bastan yaparsan duzelir, olmazsa 3 parcali stock rom kurup ardindan romu kurabilirsin @stuxnet

Üst Alt