Cliodan Bir ödül Daha.


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gokhan43

Gokhan43

Üye
    Konu Sahibi
Clio'dan bir ödül daha
Renault'nun yeni başkanı Carlos Ghosn, ilk ödülünü Bursalı Clio ile kazandı. 22 ülkeden 58 jüri üyesinin oylarıyla Clio III, 2006 yılının otomobili seçildi.
<div align="center"></div>
Avrupa&#39;da, Car of The Year (COTY) jüri üyelerinin oylarıyla 2006 Yılının Otomobili seçilen Renault Clio III&#39;ün ödülü, İtalya&#39;nın Bologna kentinde yapılan bir törenle verildi. Fransa ile Türkiye&#39;de Oyak Renault Bursa tesislerinde üretilen Clio III&#39;e verilen, "Yılın Otomobili" ödülünü, Renault Başkanı Carlos Ghosn, COTY Seçici Kurul Başkanı Ray Hutton&#39;ın elinden aldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Carlos Ghosn, "Avrupa&#39;nın 43 yıldan beri en prestijli otomobil ödülünü tüm Renault çalışanları adına almak benim için büyük bir onurdur" dedi. Uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödülün Clio III&#39;ün geleceği bakımından olumlu bir faktör olacağını belirten Ghosn, şöyle devam etti:

Ödül tesadüf değil

"Bütün Avrupa&#39;da Ekim 2005 ortasından itibaren satışta olan Clio III, müşterilerin yoğun ilgisiyle piyasalarda umut veren bir başlangıç yaptı. Clio III, 2005&#39;in son çeyreğinde yüzde 10.5 pazar payı ile B segmentinin lideri oldu. Pazar payı aralık ayında yüzde 11&#39;e yükseldi. Dinamik ve çekici tasarımı sayesinde Avrupalı müşterilerin beğenisini kazanan Clio III&#39;ün sürücüsüne verdiği sürüş keyfi, sıradışı genişlikte iç mekanı, aktif ve pasif güvenlik düzeyi de diğer güçlü yönlerini oluşturuyor.

Aracın gerek içinde, gerekse dışında algılanan yüksek kalite de, başta İngiliz ve Alman tüketiciler olmak üzere, tüm müşteri kesimleri tarafından ön plana çıkarılıyor." Carlos Ghosn, konuşmasının sonunda, bu ödülün tesadüf eseri alınmadığını vurgulayarak, Renault&#39;da müşteri memnuniyetine yönelik ciddi prosesler mevcuttur. Ancak, bunlar önümüzdeki yıllarda daha da geliştirilerek performansımız artırılacaktır" dedi.

İkinci kez kazandı

Avrupa&#39;nın en prestijli ödülü olarak görülen Car of The Year (COTY), otomotiv dünyasının Oscar&#39;ı olarak kabul ediliyor. 22 ülkeden uzman gazetecilerin oluşturduğu 58 COTY jüri üyesinin oylarıyla Renault Clio yılın otomobili oldu. Oylama sonucunda 256 puanla birinci olan Renault Clio III modelini, 251 puan alan Volkswagen Passat izledi. BMW 3 serisi ise 212 puanda kalarak, üçüncü oldu. Renault Clio, ilk kez satışa sunulduğu 1991&#39;de Avrupa&#39;da yılın otomobili seçilmişti. Böylece Clio, bu ödülü ikinci kez kazandı.

5 Yıldızlı 8.ci model

Clio III, bağımsız kuruluş Euro NCAP tarafından yapılan testler sonucunda, 37 üzerinden 32.67 puan ile maksimum not olan 5 yıldız aldı. Ayrıca, çocukları koruma konusunda en yüksek not olan 4 yıldız aldı. Clio III, Euro NCAP&#39;tan 5 yıldız alan sekizinci Renault modeli olmuştu.
 

RockFord Fosgate

Üye
Renault un bu klasmandakı ustalıgının gostewrgeı dıyorum ve kutluyorum&#33;&#33;&#33;ınsallah RS ı cıkınca alırız:)
 
kikaksk

kikaksk

Üye
bende kutluyorum hoş bir arabadır...sevdiğim arbalardan tekidir...
 

abcde

Üye
Bu araba çok güzel olmuş yaw
 

CannYFoX

Üye
Ya bi araba bukadar mı hoş ve tatlı olur..
 

RockFord Fosgate

Üye
hortlatmayalım&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;
 
gknky

gknky

Üye
yeni makyaj ı yakışmış
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt