civic 1.6 ies 1998 , marea liberty 2004, hyundai accent 2002

Sponsorlu Bağlantılar

HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
civic 1.6 ies 1998 , marea liberty 2004, hyundai accent 2002
civic 1.6 ies 1998 , marea liberty 2004, hyundai accent 1.5 gls 2002 Model arasında seçim yapılırsa hangisi ve neden?
Yardımcı olursanız sevinirim.

R.A.M

R.A.M

Üye
Liberty 2004 vardı bizde eskiden güzel arabaydı piyasasına göre çok konforlu ve sürüş keyfi veren arabydı fakat parçası çok pahalıydı ve yakıt fazlaydı performansına göre eğer temiz bulunursa alınır 100.000 km geçmemiş vs, honda vti olsa hemen al derdim :D ies'i bilmiyorum bence söylediklerinin arasından hyundai alınır az yakar parçası ucuzdur

HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
Liberty 2004 vardı bizde eskiden güzel arabaydı piyasasına göre çok konforlu ve sürüş keyfi veren arabydı fakat parçası çok pahalıydı ve yakıt fazlaydı performansına göre eğer temiz bulunursa alınır 100.000 km geçmemiş vs, honda vti olsa hemen al derdim :D ies'i bilmiyorum bence söylediklerinin arasından hyundai alınır az yakar parçası ucuzdur

https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=95109690&type=fav&rnd=6989

https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=95550476&type=fav&rnd=6989

https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=95325130&type=fav&rnd=6989

Araçlar bunlar, ilk kez araç alıyorum
alınmaz seçeneğini de hesaba katın
Tavsiyeler için teşekkür

- - - Eklendi - - -

Linkleri düzelttim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-memurdan-temiz-hundai-95109690/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-halil-ibrahim-95550476/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-temiz-honda-euro-civic-95325130/detay

- - - Eklendi - - -

:ehe rica ederim

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
kural 1 hyundai den uzak dur
kural 2 fıatın alacagın modelı bılındık ve hala 0 ı cıkan bır model degıl yanı parcasıdır modıfıye etmendır performanstır sıkıntı yasayabılırsın

kural 3 alacaksan kesınlıkle japon al koy yagını benzınını ardına bıle bakma 98-00 civic al derım guvenlık paketlı olanından motoru cok saglamdır tas gıbıdır parcası ucuzdur sana sıkıntı yasatmaz bastınmıda 220 cevıren bır aractır ustunde az tepınmedım accent de kullandım fiat da kullandım hyundanın 2010 modelımı 98 cıvıcmı dersen gider 98 cıvıc e yapısırım :) benım fıkrım budur saygılar

sahıbınden.com da baktıgın vti ların cogu cacık olmus araclar düzgun bi vti ıstıyorsan sedan hb farketmez 28-30 bın tl ı gozden cıkarman lazım vti zevk meseelesidir 1.6 atmosferıkten 160 hp nasıl alırsın 5500 den sonra yuzundekı tebessum ve bmw mersoların nın yanndan uzarkenkı gülümsemeyi hıc bı arac veremez sana

sadece bmw merso dııl 106 gti 206 rc slk200 komp 2.0 vectra hatta 2.2 bmw 320 ci eger oynarsan aracınla 330ci m3 lerle yurumeye kadar gıdersın :) bizzat denenmıs araclar bunlar

R.A.M

R.A.M

Üye
kural 1 hyundai den uzak dur
kural 2 fıatın alacagın modelı bılındık ve hala 0 ı cıkan bır model degıl yanı parcasıdır modıfıye etmendır performanstır sıkıntı yasayabılırsın

kural 3 alacaksan kesınlıkle japon al koy yagını benzınını ardına bıle bakma 98-00 civic al derım guvenlık paketlı olanından motoru cok saglamdır tas gıbıdır parcası ucuzdur sana sıkıntı yasatmaz bastınmıda 220 cevıren bır aractır ustunde az tepınmedım accent de kullandım fiat da kullandım hyundanın 2010 modelımı 98 cıvıcmı dersen gider 98 cıvıc e yapısırım :) benım fıkrım budur saygılar

sahıbınden.com da baktıgın vti ların cogu cacık olmus araclar düzgun bi vti ıstıyorsan sedan hb farketmez 28-30 bın tl ı gozden cıkarman lazım vti zevk meseelesidir 1.6 atmosferıkten 160 hp nasıl alırsın 5500 den sonra yuzundekı tebessum ve bmw mersoların nın yanndan uzarkenkı gülümsemeyi hıc bı arac veremez sana

sadece bmw merso dııl 106 gti 206 rc slk200 komp 2.0 vectra hatta 2.2 bmw 320 ci eger oynarsan aracınla 330ci m3 lerle yurumeye kadar gıdersın :) bizzat denenmıs araclar bunlar
Kardeş bende biliyorum vti zevkini ama adam normal kullanmak için araba arıyor vti ile ies arasında çok fark var 2 katı fiyat neredeyse.

- - - Eklendi - - -

ayrıca o hyundai çok temiz değil daha iyileri o fiyata alınabilir.

- - - Eklendi - - -

al gıcır gıcır bizim memlekette :)

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye

Kardeş bende biliyorum vti zevkini ama adam normal kullanmak için araba arıyor vti ile ies arasında çok fark var 2 katı fiyat neredeyse.

evet bılıyorum ıes yazmıs usttekı arkadas vti dan bahsetmıs ondan soleyım dedım ama ies de ıyıdır tabi yol tutusu bıraz sıkıntılı olsada coılover ve kule gergısıyle halledılır ama gunluk kullanım ıcın alacaksan cıvıc derım baska bısı demem :)

R.A.M

R.A.M

Üye

- - - Eklendi - - -

evet bılıyorum ıes yazmıs usttekı arkadas vti dan bahsetmıs ondan soleyım dedım ama ies de ıyıdır tabi yol tutusu bıraz sıkıntılı olsada coılover ve kule gergısıyle halledılır ama gunluk kullanım ıcın alacaksan cıvıc derım baska bısı demem :)
Günlük kullanımı bilmiyorum ama hyundaiden az yakacagını sanmıyorum biz arkadasın arabaya 20tl tüp alırdık aksama kadar gezerdik :D

HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkür başta marea diyordum sonra tam hyundaiye kaymışken şimdide ibre civicten yana kaydı.
Honda esaslı araç ama yedek parçalar tuzlu diye biliyordum.
Peki linkini verdiğim civic alınır mı sizce km sinin yüksek olması değerini ne oranda değiştirir.

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
Arkadaşlar teşekkür başta marea diyordum sonra tam hyundaiye kaymışken şimdide ibre civicten yana kaydı.
Honda esaslı araç ama yedek parçalar tuzlu diye biliyordum.
Peki linkini verdiğim civic alınır mı sizce km sinin yüksek olması değerini ne oranda değiştirir.

civic digerlerıne gore fazla yakar zaten hepsı lpg lı ama hyundaıden uzak dur derım sıddetle hatta ben nedense alısamadım bı turlu o araca kalıtesı olsun ıscılıgı olsun motoru olsun genc mısın yasın kac bılmıorum ama honda al derım bı honda tampunu 80 tl arkadasm aldı gecen gün ayrıca amcam da ies war 2000 model kullanıyorum bı sure de kendım de kullandım ies derım baska bırsey demem aga az yaksın dıyorsan sedan 1.4 is lere bak onlar pek gıtmez ama :) yakıt dıyorsan secenekte var hondada ben Honda derım baskada bısı demem :) karsılastırılan araclar hyundaı ve fıat gozun kapalı honda demelısın bence ama senın tercıhın benım fıkrım budur

bu ılandakı arac 2000 model dosemesıne ıc aksamına bakar mısın solmus resmen curumus plastık bide suna bak

bence kullandıgın bındıgın araba ben burdayım demelı durusuyla olsun kaputun altındakıyle olsun ;)
bi kac ıes resmı paylasayım fıkır edın ıstersen :)

dıs gorunum ıcın sunlar yapılmıs
-Lumar Light Black Komple Cam Filmi
-App Plaka
-D&C 8000 K Uzun Kısa Xenon
-Ön Lip
-M3 Bagaj Çıtası
-Mugen Cam Vizörleri
-Depo Ledl Stoplar
-Coil Ex 5 Cm Spor Yay (olmasada olur)

• Beğen
Tepkiler: R.A.M
HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
İçim geçti
:alkis: :tşk:

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
geçmicek gibi değilki :) 2-3 fazla ver honda al esirgeme kardesım :))

R.A.M

R.A.M

Üye
Araban güzel maşallah. Filtreden gelen sesi düşünemiyorum :thumbup:

- - - Eklendi - - -

Türkiyede stock vti ve ies kalmadı sanırım :)

HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
İlandaki (kendi linkim) honda sahibi ile konuştum motor terleme yapıyor dedi, bu ne anlama geliyor. O kadarda kötü değilmiş gibi konuştu. Motoru terleme yapan bir araç alınır mı?

- - - Eklendi - - -

İlandaki (kendi linkim) honda sahibi ile konuştum motor terleme yapıyor dedi, bu ne anlama geliyor. O kadarda kötü değilmiş gibi konuştu. Motoru terleme yapan bir araç alınır mı?

R.A.M

R.A.M

Üye
Hararet yapar galiba terleme odur bence önemli bir husus.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Bunlara bak bir temiz Honda bulmak zor bur devirde.

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
temız vti cok zor da ies var :) hala hatta ieslerı vti gorunumu verıp bınıyor mıllet o devıre geldık hatta lafı bıle var sunroff u capraz ac da vti sansınlar :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
honda hyundai isimler yakın ama hyundai hondaya hayatta yaklaşamaz :) Allah'ın böcek yiyen korelisi teknoloji devi japonun yaptığı arabayla bir tutulurmu hızlı ve öfkelide bile diyordu. Adama mitsubishi ( made in japan ) hediye ediyordu adam şaşırıyordu o da sen benim yarışçımsın ne yani sana bir hyundaimi alsaydım diyordu :d: Yani dostum honda olsun 98 olsun bahsettiğin hyundai yine biraz iyi ama sanırım yakıtı biraz fazla hele ondan sonra eralar tip adına hiçbirşey yok arabaya bile benzemiyor gerçi hondada son civicleri baya bozdu ama bence sen hondadan şaşma :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
herşeyden once eranin suspansiyonu cok yumuşak ozellikle arka tarafta oturanlar ziplayarak yolculuk etmek zorunda kalir. İkincisi hyundai onduzeni kisa bir kullanimdan sonra ses vermeye başlar hem de bozuk hicbir eleman olmamasina ragmen. Bir de hyundainin ozelligidir lastik sesini kabine verir. Bu sorunlarin hicbirisini bir alman veya japon otomobilinde goremezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
herşeyden once eranin suspansiyonu cok yumuşak ozellikle arka tarafta oturanlar ziplayarak yolculuk etmek zorunda kalir. İkincisi hyundai onduzeni kisa bir kullanimdan sonra ses vermeye başlar hem de bozuk hicbir eleman olmamasina ragmen. Bir de hyundainin ozelligidir lastik sesini kabine verir. Bu sorunlarin hicbirisini bir alman veya japon otomobilinde goremezsiniz.
ve kendinden çok tiksindiriyor servisi bile 5 para etmez ayrıca honda ve diğer markalar yeni model çıkardığında yeni özellik koyarken hyundai olanı bile çalıyor :D

HaqperesT

HaqperesT

Üye
    Konu Sahibi
belki konudan sapıyorum ama bu araç nasıl sizce alınır mı

Motoru opelin e–tec motoru

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall

Üst Alt