Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz
Sorumuza cevap arıyoruz. Neden Çin malı tercih edilebilir. Konu tartışmaya açık, kavgaya kapalıdır.

• Beğen
Tepkiler: osaka123 ve NeedLeFLuff

mehmetak63

Üye
aha bak benim sorumu cevaplarmısın lütfen.

N 99 safir aldım. tuş kilidi ekrandan açılıyor. iPood gibi. yani dokunmatik ekran. fakat şimdi ekranıma dokunduğumda kalibrasyonu bozuk. sağa tıkladığımda solu seçiyor. sola kaymış yai. bu yüzden tuş kilidini açamıyorum.

kullanamıyorum maalese. ve gerçektende memnundum telefonumdan.

şimdi elimde kaldı. kullanmak istiyorum. tuş kilidini tuş takımından açmak istiyorum. yada dokunmatik ekranı nasıl tamir edebilirim? yardımcı olursa hacca gidersin.
-------------------------------

yardımcı olabileceksen bana mail at lütfen: demami_mak@ hotmail.com

siteye bugün giremicem bi daha.
---------------------------

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
aha bak benim sorumu cevaplarmısın lütfen.

N 99 safir aldım. tuş kilidi ekrandan açılıyor. iPood gibi. yani dokunmatik ekran. fakat şimdi ekranıma dokunduğumda kalibrasyonu bozuk. sağa tıkladığımda solu seçiyor. sola kaymış yai. bu yüzden tuş kilidini açamıyorum.

kullanamıyorum maalese. ve gerçektende memnundum telefonumdan.

şimdi elimde kaldı. kullanmak istiyorum. tuş kilidini tuş takımından açmak istiyorum. yada dokunmatik ekranı nasıl tamir edebilirim? yardımcı olursa hacca gidersin.
-------------------------------

yardımcı olabileceksen bana mail at lütfen: demami_mak@ hotmail.com

siteye bugün giremicem bi daha.
---------------------------

Send Mail:

Mehmet merhaba

Bahsettiğin kalem kalibrasyonunu belirli aralıklarla yapman gerekiyor. Bu tip cihazlar tam dokunmatik ekranlı değillerdir. Yani belli bir süre sonra sen altta bir yere dokunduğunda üste dokunuyormuşsun gibi algılayabilir. Bu biraz da cihazda işletim sistemi kullanılmıyor olmasından kaynaklıdır. O ekranda çıkan küçük karelere kalemle tam ortasından dokunman gerekiyor. Ekranın farklı yerlerinde çıkacak sen dokundukça. Tüm çıkan karelerin ortasına dokunursan kalibrasyon tamamlanacak. Böylece sorun kalmayacak. Bir de tuş kilidi sadece ekrandan açılmaz. Ekranın sağ tarafında hemen bir alttaki seçim düğmesine basıp kareye basarsan da tuş kilidi açılır.

Umarım yardımcı olur. Hoşçakal

DOGUS59

Üye
Almayın bu telefonları kardeşim .....hiç bir şeyi tam çalışmıyor....kamerasaı 2-3-5 diye yazıyor.ama hepsi wga....

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Almayın bu telefonları kardeşim .....hiç bir şeyi tam çalışmıyor....kamerasaı 2-3-5 diye yazıyor.ama hepsi wga....

Tabi zorla aldıracak değiliz arkadaşım. Ayrıca telefon da satmıyorum ben sadece tabuları yıkıyorum. Bu telefonların kamerası 1.3 MP'dir. İsterse 8MP yazsın yalan. Ayrıca modele göre değişir. Trident CK2008 kullanıyorum ben. Hiçbir sorun yok. Bence kullanmadan yada beklentlerini küçültmeden yorum yapma. 130 YTL ye 37 ekran TV alıp yanında taşıma şansın yok. Unutma...

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
çin malı telefonları savunmayalım benim bi tanıdık aldı kamerası 2 mp yazıyor fakat siyah beyaz renk nerdeyse renk yok video oynatamıyor doğru düzgün sistemi belli değil eski telefonların imei kodlarıya kodlandıkları için her an elinde kalabilir daha doğrusu kazıklanmak isteyen bu telefonları alır

DOGUS59

Üye
arkadaşım maden savunuyorsun bir bakalım;
1-KAMERA 1,3 EN İYİ OLANI
2-TELEFON HAFIZASI---197 KİOBAYT--DİKKATLİ BAKIN KİLOBAYT
3-1,3 İLE ÇEKİLEN FOTOLARI BELLEK DIŞI DİYE AÇMIYOR.
4-KENDİ ÇEKTİĞİ VİDEOYU OYNATAMIYOR.
5-EKRAN BÜYÜK DOKUNMATİK DİYORLAR....65K RENKDE..
6-VİDEOSU DİKKATLİ BAKIN-----5 frs ---KESİK KESİK OYNATIYOR...EKRAN BÜYÜK OLSA NE OLUR.
7-FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN SABAHI BEKLEYECEKSİN O DA WGA ÇEKİYOR--5 SENE ÖNCEKİ NOKİA6600 GİBİ...AMA 6600 BUDAN DAHA KALİTELİ
8-KAÇAK-ÇAKMA İMEİ Sİ VAR
9-ALDIKDAN 3 AY SONRA OPERATÖRLER TARAFINDAN KAPATILIR
10-GPRS- YOK.....WAP VAR...SAKIN OLA AYAR YAPIP GİRMEYİN AVLANIRSINIZ.
11-ZATEN İNTERNER SAYFALARINI AÇAMIYOR....BELLEK DIŞI DİYOR.YANİ HAFIZA SI YETMİYOR(197k)
12-kokan batarya
13-AŞIRI YÜKSEK SAR DEĞERİ.
DAHA YAZACAĞIM AMA FORUMDA SAYFA YETMİYE CEK ŞİMDİLİK BU KADAR DAHA DE DEVAM EDECEĞİZ.......ALIN...BUNLARA RAĞMEN ALIN.....SONRA BURADA ŞU OLDU,BU OLDU NEYAPAYIM DİYE YAKARIŞLARDA BULUNMAYIN........DİKKATLİ OLUN SAKIN İNTERNETTEN VE SATIŞ SİTELERİNDEN(GG.HEMENALSAT-SAHİBİNDEN COM.GİTTİGİDİYORRR.COM) MALI ALDIKDAN SORA SATICI UÇAR GİDER......YARALANIRSINZ........DİKKAT....DİKKAT....KARAR YİNEDE SİZİN....SEVGİLER

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım maden savunuyorsun bir bakalım;
1-KAMERA 1,3 EN İYİ OLANI
2-TELEFON HAFIZASI---197 KİOBAYT--DİKKATLİ BAKIN KİLOBAYT
3-1,3 İLE ÇEKİLEN FOTOLARI BELLEK DIŞI DİYE AÇMIYOR.
4-KENDİ ÇEKTİĞİ VİDEOYU OYNATAMIYOR.
5-EKRAN BÜYÜK DOKUNMATİK DİYORLAR....65K RENKDE..
6-VİDEOSU DİKKATLİ BAKIN-----5 frs ---KESİK KESİK OYNATIYOR...EKRAN BÜYÜK OLSA NE OLUR.
7-FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN SABAHI BEKLEYECEKSİN O DA WGA ÇEKİYOR--5 SENE ÖNCEKİ NOKİA6600 GİBİ...AMA 6600 BUDAN DAHA KALİTELİ
8-KAÇAK-ÇAKMA İMEİ Sİ VAR
9-ALDIKDAN 3 AY SONRA OPERATÖRLER TARAFINDAN KAPATILIR
10-GPRS- YOK.....WAP VAR...SAKIN OLA AYAR YAPIP GİRMEYİN AVLANIRSINIZ.
11-ZATEN İNTERNER SAYFALARINI AÇAMIYOR....BELLEK DIŞI DİYOR.YANİ HAFIZA SI YETMİYOR(197k)
12-kokan batarya
13-AŞIRI YÜKSEK SAR DEĞERİ.
DAHA YAZACAĞIM AMA FORUMDA SAYFA YETMİYE CEK ŞİMDİLİK BU KADAR DAHA DE DEVAM EDECEĞİZ.......ALIN...BUNLARA RAĞMEN ALIN.....SONRA BURADA ŞU OLDU,BU OLDU NEYAPAYIM DİYE YAKARIŞLARDA BULUNMAYIN........DİKKATLİ OLUN SAKIN İNTERNETTEN VE SATIŞ SİTELERİNDEN(GG.HEMENALSAT-SAHİBİNDEN COM.GİTTİGİDİYORRR.COM) MALI ALDIKDAN SORA SATICI UÇAR GİDER......YARALANIRSINZ........DİKKAT....DİKKAT....KARAR YİNEDE SİZİN....SEVGİLER

Merhaba Kardeşim

Şimdi bunları senin gibi inceleyeyim

1. Kamera konusunda birşey söylemiyorum. 1.3 Mp gerçekten tatmin etmiyor
2. Trident CK2008 Aldım. 2 Yıl Garantili. Distribütörden. Kendim bilgisayarcıyım bu arada. İçinden 1 gb kart çıktı. Diğerlerinde de artırılabiliyor. Dolayısıyla bu noktada da sorun yok.
3. Tüm fotoğrafları rahatlıkla açabiliyorum. Senin kullandıın telefonda sorun olabilir Bellek dışı diye bir arıza vermez telefonlar
4. Bkz.Yanıt 3
5. Ekran kalemle bile mesaj yazmaya olanak veriyor. 65 K dediğin 65 Milyon renk demek yani mükemmel
6. Bkz.Yanıt 3 - 4 (Ayrıca FRS değil FPS arkadaşım)
7. Bkz.Yanıt 1
8. Web sitesinden almayın. ( Satıcı kaçacağı için değil. Ben devamlı internettenalışveriş yapıyorum. En son bağlama sipariş verdim. İki gün gecikince vazgeçtim. Kredi kartımdan çekilen para da iade edildi. Sen ürünü almadan satıcıya para yatırılmıyor. ) Biraz daha fazla para verin garantili alın mağazalardan.
9. Ben alalı 4 ay oldu.
10. GPRS hızında bağlanamıyorsun tabiki ama WAP la da tatmin edici internet hizmeti alınabilir.
11. Ona birşey diyemem ben cepten internete girmiyorum. PDA dan giriyorum. Rahatım.
12. Rutubette bekletmemek gerek :coold:
13. İşte önemli olan konu bu 3 büyük markanın favori telefonlarının sar değerleriyle Çin malı telefonların sar değerlerini açıklıyorum. Buyur arkadaşım;

Sony Ericsson W610i (Kendim Kullanıyorum): 1,31 W/Kg
Nokia N73 : 1,12 W/Kg
Samsung D900i : 1,15 W/Kg
Anycool T808, N99, N100, Trident vs. : 0,7076 W/Kg

Şimdi sana şunu soruyorum. Bu bilgileri nereden alıyorsunuz. Kullandığınız telefonlar hani N73 ler, W610 lar hani 1 milyar veriyorduk zamanında N70 lere, bunlar gerçekten Finlandiya veya kendi ülkelerinde mi üretiliyor sanıyorsun. Hayır. Birçoğu Çinde üretim yapıyor. Lütfen bilmeden yorum yapmayın. Araştırın. Soruşturun. Benim Amacım artık Türk insanı kazıklanmaktan vazgeçsin. 100 YTL ye bile mal olmayan telefonlara 1000 YTL vermesin. Bilinçli tüketici olun.

Saygılar

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
ben bu çin malı telefonları düşmanıma bile tavsiye etmem bedava verseler bile almam sağlığımı tehlikeye atamam kazıklanmayada hiç niyetim yok video oynatamıyacaksam adam gibi foto çekemiyeceksem program veya oyun yükleyemeyeceksem ne yapayım o telefonu pc den resim atıom açmıyor 190 kb den büyük resimleri ne anladım bu işten alacaksamda adam gibi 3310 alırım yine bunu almam kimseyede tavsiye etmem

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
ben bu çin malı telefonları düşmanıma bile tavsiye etmem bedava verseler bile almam sağlığımı tehlikeye atamam kazıklanmayada hiç niyetim yok video oynatamıyacaksam adam gibi foto çekemiyeceksem program veya oyun yükleyemeyeceksem ne yapayım o telefonu pc den resim atıom açmıyor 190 kb den büyük resimleri ne anladım bu işten alacaksamda adam gibi 3310 alırım yine bunu almam kimseyede tavsiye etmem

Bu telefonları kötülemeden önce çuvaldızı kendine batır. Bildiğim kadarıyla senin kullandığın 6300 modeli 512 MB tan sonraki yüklemelerde sorun yaşıyormuşsunuz. Bir arkadaşım kullanıyor. Kronik problemmiş. Sağlığını da merak etme bak birönceki mesajımda SAR değerlerini yazdım. Ayrıca kullanılan malzemeden de şüpheliysen ben genelde telefonu elimde kullanıyorum ağzıma sokmadığım için sağlığımla ilgili tedirgin değilim. Bir de bu 190 KB mevzusunu anlamıyorum. Ben PDA'm da çektiğim fotoğrafları Trident cihazımda duvar kağıdı yapabiliyorum. Boyutları yaklaşık 450 - 600 KB arası. Tabi 3310 da zevk meselesi. Yani yaşam kalitesi olayı. Ok. Hoşçakal

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
Bu telefonları kötülemeden önce çuvaldızı kendine batır. Bildiğim kadarıyla senin kullandığın 6300 modeli 512 MB tan sonraki yüklemelerde sorun yaşıyormuşsunuz. Bir arkadaşım kullanıyor. Kronik problemmiş. Sağlığını da merak etme bak birönceki mesajımda SAR değerlerini yazdım. Ayrıca kullanılan malzemeden de şüpheliysen ben genelde telefonu elimde kullanıyorum ağzıma sokmadığım için sağlığımla ilgili tedirgin değilim. Bir de bu 190 KB mevzusunu anlamıyorum. Ben PDA'm da çektiğim fotoğrafları Trident cihazımda duvar kağıdı yapabiliyorum. Boyutları yaklaşık 450 - 600 KB arası. Tabi 3310 da zevk meselesi. Yani yaşam kalitesi olayı. Ok. Hoşçakal

suan telefonumda 1 gb hafıza kartı var tıkır tıkır calısıyor bana gelip çin malı neyin nesi belli olmayan telefonu övme ben pc den o çin malı telefona resim attım kb si büyük oldugu için açmıyor bana masal anlatma sen git kendini kandır ..!!!! sar değeri en yüksek telefonlar da çin malı telefonlar ne kadar oldugunuda açıklamıyorlar kapağınıda kanserojen maddelerden yapıyorlar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
suan telefonumda 1 gb hafıza kartı var tıkır tıkır calısıyor bana gelip çin malı neyin nesi belli olmayan telefonu övme ben pc den o çin malı telefona resim attım kb si büyük oldugu için açmıyor bana masal anlatma sen git kendini kandır ..!!!! sar değeri en yüksek telefonlar da çin malı telefonlar ne kadar oldugunuda açıklamıyorlar kapağınıda kanserojen maddelerden yapıyorlar

Masal çocuklara anlatılır. Canım benim 3 tane telefon kullanıyorum ben bu telefonumdan da son derece memnunum. Sen önce efendi gibi konuşmayı öğren. Sar ne demek onu öğren. N73 te çinde üretiliyor o zaman. Saçma bir kere N73 Finlandiya üretimidir ve Sar değeri son derece yüksektir. Bilmediğin şeylere yorum yapma. Ben burada senin gibi bilinçsiz insanların tabularını yıkmaya çalışıyorum.

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
Masal çocuklara anlatılır. Canım benim 3 tane telefon kullanıyorum ben bu telefonumdan da son derece memnunum. Sen önce efendi gibi konuşmayı öğren. Sar ne demek onu öğren. N73 te çinde üretiliyor o zaman. Saçma bir kere N73 Finlandiya üretimidir ve Sar değeri son derece yüksektir. Bilmediğin şeylere yorum yapma. Ben burada senin gibi bilinçsiz insanların tabularını yıkmaya çalışıyorum.

kardeşim sen önce git öğren çin malı telefonlar hangi maddeden yapılıyormuş ve neden gerçek sar değerlerini açıklamıyorlarmış neden acaba? sende ozaman 6300 ü kullanmamıssın o zaman ön yargılı konuşma ben o senin dediğin çin malı telefonu kullandıgım için biliyorum neyse konuyu daha fazla uzatmıyacağım başka yorum yapmayacagım herkes çin malı telefonların ne oldugunu biliyor sen kendini kandır

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim sen önce git öğren çin malı telefonlar hangi maddeden yapılıyormuş ve neden gerçek sar değerlerini açıklamıyorlarmış neden acaba? sende ozaman 6300 ü kullanmamıssın o zaman ön yargılı konuşma ben o senin dediğin çin malı telefonu kullandıgım için biliyorum neyse konuyu daha fazla uzatmıyacağım başka yorum yapmayacagım herkes çin malı telefonların ne oldugunu biliyor sen kendini kandır

Bak arkadaşım amacım kimseyi de kendimi de kandırmak değil. Adam gibi yazmayacaksan gelme zaten. Senin ulaşamayacağın bütün telefonları kullandım ben. Hayal bile edemeyeceklerini. Kullanmadıklarımı da araştırırım. Şu maddeyi merak ettim ama neyse senin yazdıklarını cevaplamıyorum artık. Saygısızca mesajlara cevap yok burada.

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
Bak arkadaşım amacım kimseyi de kendimi de kandırmak değil. Adam gibi yazmayacaksan gelme zaten. Senin ulaşamayacağın bütün telefonları kullandım ben. Hayal bile edemeyeceklerini. Kullanmadıklarımı da araştırırım. Şu maddeyi merak ettim ama neyse senin yazdıklarını cevaplamıyorum artık. Saygısızca mesajlara cevap yok burada.

ben 7-8 yıldır telefon kullanıyorum kullanmadıgım telefon kalmamıstır acaba kim saygısız burda belli yani milleti ben kandırmıyorum gerçekleri açıklamaya çalıstım sadece

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
ben 7-8 yıldır telefon kullanıyorum kullanmadıgım telefon kalmamıstır acaba kim saygısız burda belli yani milleti ben kandırmıyorum gerçekleri açıklamaya çalıstım sadece

Arkadaşım milleti kandırmak için bu telefonların pazarlamasını yapmam gerekir. Dikkat ettiysen bende kenditelefonumu distribütörden aldım. Rica etsem bu bölüme mesaj atma artık ben kazıklanmayı sevmeyen ileri görüşlü insanları bekliyorum. AYDINLATMAK İÇİN...

DOGUS59

Üye
arkadaşım evet bütün telefonlar hatta bütün diğer mallar çin de yapılıyor.adidas bile ama yapılırken kendi fabrikalarında kendi kaliteleri ve kendi prensipleri dahilinde yapılıyor....bunu bilesin..şimdi çercek alman malı adidas ile adidas adına çinde üretilen mal tamamen kalitesine kadar aynı......sahtesi değil.
evet nokia-s.e-samsung-lg çinde yapılıyor ama kendi fabrikalarında ve kendi değerlerine sadık kalarak....bu markaların hepsindeki kalite aynı bu ralar bazıları macaristanda yapılıyor.....benim dediğim merdiven altında yapılan lkaçak garantisiz.kalitesiz çin mallları....bu çin mallarının hepsi aynı ama isimler farklı sende ver parayı adını yazdır.....dışı nokiaiçi biraz samsungbiraz motorolamenü ikonları nokia ...............madem bunlar kailiteli ise neden kendi özelliklerini kullanarak telefon yapıp yasal olarak piyasaya giremiyorlar...şu anda istanbul da bu malları saatcilerelektrikcileroyuncakcılarve elektronikçiler satıyorlar......

çin malı ile -----------çin imalatını karıştırma..........ve mesaj yazanlara da öyle saldırma.....................

--------------- ekleme ---------------

arkadaşlar bu telefonların hepsi kaçak ayrıcada hepsi birbirini kopyaları yanlızca kasaları değişik kamerası hepsinde aynı vga ama hepsinde ayrı ayrı yazıyor.
diğer bir konu video oynatmıyor.sesi yüksek ama kalitesiz.imei lerinin hepsi sahte en geç 2-3 ay içinde operatörler tarafından kapatılıyorlar.kesinlikle almayan hepsinde görüntülü konuşma var yazıyor.ama hiçbirinde yok.arkadaşlar bir denemenizi rica ediyorum.alın elinize bir nokia-s.e.-samsung-lg-mot vs.gibi telefonlarla 10 dakika bir konuşma yapın.sonra kendinizi rahatsız hissetmessiniz.ama bir çin malı ile bu süreyi konuşarak geçirin bakın arkadaşlar başınız ağrımaya başlayacaktır.lütfen bir deneyin.....bu sitede bangır bangır bağırıyorum hiç bir allahın kulu sar değeri açıklamaıyor.satıcılarda bilmiyor.ama onu kaçak getirenler.( g.antepde-nusaybinde-kiliste vb.sınır şehirlerinde ) çok iyi biliyorlar. paralar cebe.radyasyon bizim gibi kullanıcılara.........hayırlısı olsun

bir de alıp kullanan bir arkadaşın forumlardan birine yazdığı yazıyıda ekliyorum
bende bugun aldım cıhazı ve hemen bugun yolladım .sarj ederken sarjı bozuldu sanırım ama zaten onyargılı oldugum cıhazdan tamamen sogudum.anycool t828. bu cuhaz hıcbır sekılde sesız moda alınamıyor sesız dıe tabır edlıne mod tıtresım . )) bu cok komık .aldıgım gun sarjının bozulması daha komık aldıgım satıcı yarın umarım kabul eder de bu seruvenden kazasız atlatırım kendımı.

sesı yuksek evet ama dengesız bır yukseklık sozkonusu dıgerlerını bılemem ama bendekı gg dekının aynısıydı ve cıhaz ın dızaynı yatay sekılde hopororlerın ustune bır sey gelecek sekıldeyken ses zaten azalıyor..ekran cok gusel dıuyenler var bence degıl azıcık farklı bır acıyla goruntuyu dagıtıyor.telefonda buyuk yazılımsal sorunlar var bır hat dıgerınden daha az ses verıyor ama sonucta ıkısıde kısık ses verıyor

ısın aslı buyuk hevesle aldım cıhazı ama ıste kısmet degılmıs sarjın bozulmasıda bahane oldu. bırde elımde hala garıp bır plastık kokusu var.

bu cıhazların sar degerı dusuk deselerde ıanmam gunde en az ıkı uc saat telefonla konusurum ama bunla cıdden konusurken ellerınızın ıcı bır tuhaf kımıs kımıs oluyor ve bıraz uzatınca basınız cıdden agrıyor...bunu deneyenekadar bunları soyleyenlere yahudı mallarna nekadar guven olur onlar tamamen ekonomık amaclı kendılerı ıcın calısırlar dıodum ama malesef cın malları bır bocalama donemı ıcıınde bunu atlatınca emınımkı cok buyuk ve suan olduklarından daha ıyı bır yerde olacaklar ama bu sekılde hep kotu bır ımaj cızıyorlar

benım aldıgım arkadas ggden ustunde kutusundan yırtılmıs orjınal ımeısıyle yolluyordu aletı cakma fılan degıl ısteyen olursa pm den nıcıkını atabılırım saygılarımla
bu telefonları sar değerleri bir türlü bulunamıyor.almayın arkadaşlar sağlığınızı 3 kuruş için tehlikeye sokmayın

Perfavore

Üye
millet çin malı telefonları kıskanıyosunuz siz bence kendiniz aynı özellikteki bi telefonu en az 600 e 700 e aldıgınız için kuyruk acınız var o yüzden hadi daha fazla konuyu kirletmeyin

DOGUS59

Üye
nokianın bunadan kaliteli 5700-n70-n78 telefonları var hiç de öyle dğil fiyatları 300-400 arası bu kansorejen mallara para vermeyin zaten 3 ay içinde elinizde oyuncak olarak kalacak kesinlikle kapatılavcak..........haydi bakalım....ayrıca kuyruğuna da dikkat et...bugünlerde kaptırma...her an kaptırabilirsin perfavore kardeşim.....biz kirlileri kirletmeyiz...............sürekli yazki...ne olduğunu anlayalım

Perfavore

Üye
...................

................

Üst Alt