Çin Malı Telefonlara Dikkat!!!( Sürekli Güncellenecek)

Sponsorlu Bağlantılar

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı Telefonlara Dikkat!!!( Sürekli Güncellenecek)
Arkadaşlar bildiğiniz üzere son günlerde 300 ytl civarında bir fiyata tv oynatıcılı,kameralı çin malı telefon furyası aldı başını gidiyor. Lütfen bu cihazları alırken daha dikkatli davranın.Aşağıda karşılaşabilecğiniz sorunları kısaca anlatmaya çalıştım. Unutmayın hiçbir şey sağlığınızdan önemli değildir.En son teknoloji olsa bile.
Şimdiye kadar duyduğum iki önemli sorunu aşağıda kısaca yazacağım.

1.)Bu telefonlar sizin de tahmin edebileceği gibi klonlanmış imei numaraları ile yurdumuza sokuluyorlar ve kurnazca bir yöntemle imei'leri eski 3310 tarzı telefonlardan klonluyorlar. Siz telefonu kullanmaya başladığınızda, multimedya ayarlarını servis sağlayıcınızdan talep ettiğinizde, telefon imei'sinin eski model, yani multimedya özellikleri olmayan bir telefona ait olduğu ortaya çıkıyor. Ardından bu durum tespit edildiğinde telefonunuz artık sadece cep televizyonu oluyor.İspat için de alttaki linkten (eğer kullanıyorsanız) telefonunuzdaki klonlanmış imei numarasının, gerçekte hangi telefona ait olduğunu bulabilirsiniz.

2.)Bu telefonların SAR değerleri hakkında hiçbir net açıklama yok. Büyük ihtimalle de bilerek bir açıklama yapılmıyor. Çünkü telefonların üretiminde hiçbir standart gözetilmiyor.Dolayısıyla çok yüksek değerler sahip olduğu tahmin edilen bu çin malı telefonlar sağlığınız için ciddi bir tehdit oluşturuyor. SAR değerinin ne olduğunu merak ediyorsanız bu linkten öğrenebilirsiniz.Kısaca telefonun yaydığı radysyon oranı diyebiliriz.
SAR değeri nedir?>>

3.) Arkadaşlar yeni öğrendiğim bilgileri de paylaşmak istiyorum. Bu telefonlar sadece radyasyon değerleri ile sağlığınızı tehdit etmiyor, aynı zamanda kullanılan malzemelerde de standartlar göz ardı edildiği için tehlike oluşturuyor. Özellike cihazın üzerindeki metal ve plastik kaplamasının kanseröjen madde oranın da tehlikeli düzeylerde olduğu tahmin ediliyor.Lütfen sağlığınızı tehlikeye atmayın.

4.)Yeni bir bilgi daha. Bu telefonları kesinlikle 4 saatten fazla şarjda tutmamanız gerekiyor. Yani gece yatarken şarjda filan bırakmayın. Çünkü telefonların pilleri de standart dışı. Yani adamlar örneğin 500 mAh'lik bir pilin yeteceği cihaza 1100mAh'lik pil koymuşlar. Kısacası telefonunuz çöp olabilir. Hepsinden önemlisi telefonları patlama riski çok fazla.Aman Dikkat.

Ayrıca Anycool adlı gerçek bir marka var fakat korsanı piyasada daha çok dolaşıyor. İkisinin arasındaki farkı daha iyi anlamanız için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilir ve resimlere bakabilirsiniz.Anycool markasının gerçek web sitesini de bu linkten ziyaret edebilirsiniz:

Nasıl farkedebileceğiniz anlatılıyor:

Görseller reklama dönüştüğü için silindi.

ÇİN MALI TELEFONLARI ALMADAN ÖNCE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN...

Umarım faydalı olmuştur.
(Bilgilerin bir kısmı alıntıdır)

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: ayşeüye, kesinzafer, spawnn ve 8 diğerleri

Ozan

Ozan

Admin
Önemli bir bilgi teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: StaLKeR-190E

Anıl Umut

Emekli Yönetici
çin malı daha karizmatik duruyo yaf :ehe
ama kaçınmak lazım tabi
sağol paylaşım için

ayşın

Üye
hakıkatenn cın malıı dha gusel duuryo ama ..orjınal gbısıı yokk ama..::oke:

Calaissien

Üye
SAR çok önemli gerçektende bilgi için teşekkürler

Caine

Caine

Üye
bu anycoolun orjinalide sahteside 5 para etmez. sakın ama skaın paranızı ikisinede vermeyin. şu resimdeki cift hatlı olan anycool bendede vardı hemde orjinali. telefonu 3. sarja taktıgımda usbsi bozuldu. cok hassas. 1 kere yere düşünce gidiyorlar. telefon sadese usbden şarj ediliyor ve cok dandik. 270 ytlye aldım ama 1 hafta icinde 200 ytlye sattım. kurtuldugum icin cok cok sanslıyım. sakın paranızı böyle bilinmedik martkalara ve aletlere yatırmayın arkadaslar. ister ucuz ve gösterisli cift hat olsun ister uydudan tv yayını yapsın. inanın pisman olursunuz. bilgiler icinde ayrıca tskler arkadasım. hayırlı günler

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
çin malı daha bi havalı duruyor gerçektende

--------------- Ekleme ---------------

ama seğol arkadaşım bende bu tel leri satan bi site bulmuştumda şüphelenmiştim bilgilendirdin bizi

Mr.Trojan

Mr.Trojan

Üye
Gerçekten önemli bir bilgi cep telefonu alacaklar bu bilgiyi mutlaka okumalı..
Teşekkürler...

schumici

schumici

Üye
işte ben aylardır bangır bangır boşuna bağırmıyorum. bi türlü inandıramıyorum milleti almayın diyorum dinletemiyorum. artık birilerinin gözüne batar heralde bu konu

bu konu üst değil en üst konu olsun mutlaka hatta anasayfaya konsun

mservank

mservank

Üye
valla ya nedne çinlilere para yediriyorsunuz üstelik doğru düzgün servisi olmayan telefonu alıyorsunuz verin parasını kat kat güzel telefonlar alın

schumici

schumici

Üye
valla ya nedne çinlilere para yediriyorsunuz üstelik doğru düzgün servisi olmayan telefonu alıyorsunuz verin parasını kat kat güzel telefonlar alın

servan nolursun bu söylediklerini forumdaki her alana haykır milleti uyandıralım kurtaralım şu çin hastalığından

GsliKahraman

GsliKahraman

Üye
anycool lardan bi arkadaşımda vardı şarja takarken şarz soketi sorun çıkarmış ve telefon bozulmuştu galiba ama ne yaptı bilmiyorum yaptıracağı bir yerde yok :(:(:(

mservank

mservank

Üye
servan nolursun bu söylediklerini forumdaki her alana haykır milleti uyandıralım kurtaralım şu çin hastalığından

imzama mı eklesem ne yapsam valla sinir olmaya başladım ucuz diye hayatımızın içne girdiler:s
eklicem valla çin malına hayır die:)

mesutum74

mesutum74

Üye
BİR KONU BUKADAR AYDINLATICI OLABİLİRDİ HELAL SANA SÜPER AÇIKLAMA:yuru

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Bu bilgi çin malından daha önemli. Teşekkürler

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için sağ olun. Umarım gerçekten faydalı olmuştur.

schumici

schumici

Üye
imzama mı eklesem ne yapsam valla sinir olmaya başladım ucuz diye hayatımızın içne girdiler:s
eklicem valla çin malına hayır die:)

valla servanım yaaa imzaya mı eklesek napsak yaa milleti uyandıralım yoksa gidişat iyi değil

ayazabi

ayazabi

Üye
evet n99i çift hatlı aldım ama türkmalıydı galiba bi işe yaramıyor

sametugba

sametugba

Üye
bu tarz telefonlardan kesinlikle almam ama yiede kullanan arkadaşlarıma bigiler vereceğim sağol dostum...

Üst Alt