Çin Malı Telefonlar En İyi Ne İşe Yarar

Sponsorlu Bağlantılar

tecnolog

tecnolog

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı Telefonlar En İyi Ne İşe Yarar
Arkadaşlar çin malı telefonlar en iyi ne işe yarar diye merak edyorum. Bence telefon olması yan bi özellik gibi daha çok tv ve müzik çalar olması öne çıkıyor.Şu an elimde yok ama yakın zamanda anycool t828 almayı düşünüyorum.
Sizce Çin malı telefonlar en iyi ne işe yarar?

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşlar bakıp geçmeyin bişeyler söyleyin bir iki tuşa basmak o kadar zor bişey olmasa gerek

• Beğen
Tepkiler: NeedLeFLuff

kaan0

kaan0

Üye
peki kardeş senin için 1 2 tuşa basıyorum.. Bence o telefonlar en iyi beyin hücresi öldürme; 3 tanesiyle mısır patlatma;
üreme hücresi katletme; ve bangııır bangır müzik dinlemeye yarar gerisi 5 para etmezz...

Odysseus

Odysseus

Üye
Merhaba

Şöyle bir hesap yapalım. Müzik ihtiyacınızı karşılamanız için kaliteli bir müzik çalar almalısınız ki yüksek ses elde edesiniz. Bunun için tavsiyem Ipod'dur ve ortalama 200 TL den alabilirsiniz. Her yerde televizyon izlemek istiyorsanız bir portable TV cihazına ihtiyacınız olacak. Bunun da fiyatı ortalama (piyasada bulabilirseniz) 350 TL'dir. Şimdi hesaplayalım 200+350=550 TL (yanlış anlamayın bazı hesaplama yeteneği olmayan arkadaşlar için bu şekilde yazıyorum) Şimdi Noki N73'ü ele alalım. Bazılarına göre en yüksek ses çıkaran telefonmuş. Fiyatı da 550 TL seviyelerinde. Yani az önce elde ettiğimiz fiyat. Ama iki cihazın yaptığı işi yapamıyor. Televizyon izleyebilirsiniz ancak ücretli. Nispeten küçük bir ekranda. Peki bir Çin malı telefonu elimize alalım. Ortalama 250 TL ye bir Çin malı 2 yıl garantili (N73 gibi), yasal ve faturalı (N73 gibi). Üstelik birkaç boy farkla önde. Televizyonu her yerde ücretsiz izlenebiliyor. Tıpkı bir DVR kayıt cihazı gibi televizyonda izlediğiniz programı kayıt yapabiliyor. Radyosu o ***** kulaklıklar olmadan da dinlenebiliyor. Son derece yüksek ses çıkarıyor. (N73 yarışamaz bile). Dokunmatik ekranı üzerinde el yazısıyla veya F ve Q klavyelerini kullanarak mesaj yazabiliyorsunuz. Bu ürünlerin Nokia Samsung vs olanları yeni yeni adını duyuruyor ve en ucuzları 5800, o da 900 TL civarında. Daha ne olmasını beklemeliyiz sizce. Bende yaklaşık 14 aydır Trident CK 2008 var. Hiçbir problem çıkarmadan kullanmaya devam ediyorum. Bu cihazların eksikleri de var tabi ki ama bu fiyata bu kaliteyle onlar göz ardı edilebilir. Örneğin 3G yok. Zaten olsa da pek fazla kişi iletişim ücretleri nedeniyle kullanamaz. Ama çift kamera derseniz var. Diğer eksiği kablosuz ağlara bağlanamazsınız. Zaten kullandığımız bir cep telefonu laptop değil bu da pek sorun teşkil etmez. Benim için tek eksiği ise GPS OLMAMASI. Bunu da i900 Omnia cihazımla hallediyorum. Bunları göz önüne alıp tercihinizi yapınız. Ancak unutmayın. Çin malı telefon alırken garantili ve faturalı olanını almalıyız ki bazı gereksiz yanlış yorumlara mahal vermeyelim. Bazıları sadece fatura ve garanti lafını ağzına almış bunlarla bu telefonları karalamaya çalışıyorlar. Ben bu kişileri eski bir cumhurbaşkanımıza benzetiyorum. Türk malı devrim otomobillerini, yaptığı aptalca yorumla karalayan ve şu anda kendi otomobilimizi üretmemize engel olan en önemli şahsiyettir kendileri. Cemal GÜRSEL.

hemstir

Üye
bu cevap lar senin için yeterlimi sana bişey diyimmi çin malı telefon alırsan afedersin ama en büyük APTALLAIĞI yaparsın ok

Odysseus

Odysseus

Üye
bu cevap lar senin için yeterlimi sana bişey diyimmi çin malı telefon alırsan afedersin ama en büyük APTALLAIĞI yaparsın ok

Sen ne hakla insanları böyle yargılıyorsun. Ben iki sefer Çin malı telefon aldım ama olduğumu düşünmüyorum aksine senin olduğun konusunda kaygılarım var. Normal bir insan bunu yazmaya gerek duymaz çünkü. Aslında çok şey söylemek isterim sana savunduğum bazı konular var özellikle küfür etmemek gibi o yüzden susuyorum

Cynical

Cynical

Üye
Yalnızca müzik ve televizyon kriterlerini baz alıp N73'le Çin malı telefonu karşılaştırmak hiç mantıklı değil. Hıza baktığımızda 3310 N73'ten daha hızlı, şimdi 3310 daha mı iyi oldu?
N73'ün o fiyatına orta kalite bir fotoğraf makinesiyle yarışacak bir kamera, oyun oynayabileceğiniz ve hemen hemen bir cep bilgisayarının yapabileceği herşeyi yapabileceğiniz bir işletim sistemi, Ram'i yetersiz kalsa da iyi bir internet deneyimi sunması -ki bu mesajı da o kıyas yaptığınız N73'den yazıyorum-, 3G desteği -ki 3G ile televizyon da desteklenmiş oluyor-, ve benzeri bir sürü özellik dahildir.
Yüksek ses kaliteli ses demek değildir. Siz telefonunuzun megafon gibi bağırmasını isteyebilirsiniz ama ses kalitesinde aslolan sesin berrak, net ve en derinden gelen melodileri bile duymanıza olanak vermesidir. Hoparlörden çıkan ses yüksekliğinde N73 Çin malı telefonların yanından bile geçemez evet, ya kulaklıktan gelen ses kalitesinde? Onda işte N73'ü ancak bir Ipod ile kıyaslarım. Ve gerekli donanımınız varsa (bkz. AD41 + Creative EP630 yada Sennheiser CX300) N73 Ipod'la bu konuda rahatlıkla yarışır.
Nokia'ya kişisel bir husumetiniz olabilir ama kıyaslamalarınızı mantıki çerçevede yapın, yanıltıcı olmayın. N73 ve N73ME bir müzik ve kamera telefonu olarak lanse edildi, televizyon telefonu olarak değil. Bu cihazı alan hiçkimse de "ben bundan televizyon izlerim" diyerek almadı bu telefonu. "Bak N73'den televizyon izlenmiyor" diye bir tez ortaya koymak çok yersiz.

sametyelman

sametyelman

Üye
Arkadaşlar elimde bir adet n73 bir adette anycool t828 var asla ve asla n73 ile anycool telefonu karşılartırmanız mümkün değil,n73 her zaman önde farkları yazmaya kalkarsam sayfa dolar onun için mereklı arkadaşlar araştırsınlar ben 18 saatte şarjı biten telefona telefon demem bide bu yonden bakın ama anycoolda oldukça kullanışlı geniş ekrana sahip bir telefon anycool edinmek isteyen arkadaşlar mutlaka orjinal olmasına dikkat etsinler çünkü piyasada çakmanın çakmasıda var!!!!!!biraz ggeç kaldık cevap yazmakta ama neyse.

kanaryavcisi

kanaryavcisi

Üye
adem kardes 1 sey sorcam ben uzunca n73 almak istedim ama fiyatından dolayı 1 az sıkıntı yasadım ve bugun vazgectim. onun yerine TV li radyolu sesi cok cok iyi olan cin malı tlfn almaya krar verdim. ilk tercihim concord cunku sarjı cok uzun gidiyordu. bana onerebilecegin sarjı uzun giden,ses kalitesi yuksek ve cok ıyı olan tv-radyosu olan tlfn varmı tşkkürler. concord e 98 i cok begendim nasıl sence

zezu_5

zezu_5

Üye
peki kardeş senin için 1 2 tuşa basıyorum.. Bence o telefonlar en iyi beyin hücresi öldürme; 3 tanesiyle mısır patlatma;
üreme hücresi katletme; ve bangııır bangır müzik dinlemeye yarar gerisi 5 para etmezz...

Ne Mısır Patlatması Böyle Bişey İmkansız! O İzlediğiniz Telefonlarla Mısır Patlatma Yalan Palavra Hikaye Bilimsel Olarak kanıtlandı Öle Bişey Yok!!!

halfur

Üye
ya trcih meselesi snucta...mısır patmatmada hkaye yok öle bişi....ama bn aldım orjnal telefon 1 sne 2 sene anca gidio o kdr da para bayılıoz(çok kullanan biriyim) çin malıda grantili 2 sene olanları alın ondan yarısı kdr para...bzuldu bida al aynı fyata glio... dien arkdşda haddini bilsin.kndi çok mu zeki acaba? örnk bnm arkdş n95 8 gb orjnal adlı ilk çktıgında 1500 tl ye bi senede yok kızagıydı snuydu bnuydu smdi pert gbi bişe...degmez bnce o kdr paraya..

slowman76

slowman76

Üye
Arkadaşlar Eğer mümkünde Çakma Nokia N5800 hakkında Teknik özellikler ve işletim sistemi hakkında bilgi alabilirmiyim...şimdein sağolun

--------------- Ekleme ---------------

adem kardes 1 sey sorcam ben uzunca n73 almak istedim ama fiyatından dolayı 1 az sıkıntı yasadım ve bugun vazgectim. onun yerine TV li radyolu sesi cok cok iyi olan cin malı tlfn almaya krar verdim. ilk tercihim concord cunku sarjı cok uzun gidiyordu. bana onerebilecegin sarjı uzun giden,ses kalitesi yuksek ve cok ıyı olan tv-radyosu olan tlfn varmı tşkkürler. concord e 98 i cok begendim nasıl sence

Bahsettiğin özelliklerden sadece TV yok ama Kamerası da 1,3 deil 2 Mpixel... Philips Xenium X900 yanlış hatırlamıyorsam...

DEXTER19

Üye
ama üç tane çin telefonu üçgen bir biçime getirin ve arasına bir yumurtan koyun yumurta titreşim ve radyosyondan çatlayıp kırılıyor bir de kendiizi düşün mesela yozgat çin malı telefon alan bir adam telefonu gömlegin cebine koyuyor ve telfon biri arıyo o ssıra adamın gögsüne bir sanvı giriyor ve o gunden beria damın orsaı mosmor hiç kimse bişey bilmiyor nedden oldugunu ama doktorlar telefonden dediler

ayyildiz34

Üye
bence cin mallarinin yararlari

cift hat olmasi
bazilari nokia menülü olmalari
yüksek ses cift hoparlör stero gibi diyelim
nokia menülü olanlarda hizli mesaj yazabilmek
araştirdim kadar ile sars değerleri düşük olmasi bazi modellerde
ve ucuz yani gercektende.
teşekürler

fayn88

fayn88

Üye
takoz niyetine bile kullanmam

mbulur

Üye
Çakma tekstil ürünü alınabilir ama çakma telefon alınmaz arkadaşlar. Kendi kannatim, insanların çakma telefon almak istemesinin tek nedeni özentilik duygusu. Aldığınız Çin malı sahte telefonlar sadece görünüm olarak orjinalini andırıyor. Andırıyor diyorum, çünkü malzeme kalitesi olarak bile orjinalinin yanından geçmez.
Bir çoğu kim tarafından ne olduğu belirsiz kişilerce ve belirsiz standartlarla üretilen bu telefonlardan kesinlikle almayın. Zaten az parada vermiyorsunuz. Ortalama 200 TL bu telefonalara vereceğinize bilindik markaların telefonlarından alın. Zaten aldığınız Çin malı dandik telefonlarla kendini kanıtlamış markaların Çin malı telefon fiyatına satılan cihazları aynı özellikteler. 200 Tl olupta Nokia, Samsung gibi cihazlarda Java desteği olmayan nerdeyse yok. Alıyorsunuz Çançin malını bakıyorsunuz adam gibi java desteklemiyor. TV'si Mp3'ü bir yana adam gibi markaların 80 TL'ye sattıkları cihazın yaptığı işi yapmaktan bile (doğru düzgün konuşturma ve adam gibi şarj süresi) aciz bu telefonlar.
Dikkat ediyorum nerdeyse çakma telefonların hemen hemen hepsi aynı özelliklerde. Yani çift hat, analog bir TV tuner vs. Alıyorsunuz elinizde kısa sürede dağılıyor. Kullanırken saçmalıyor. Paranızı ve sağlığınızı çöpe atmayın.
Buraya yazana kadar Çin malı telefonlar için yazılmış hemen herşeyi okudum ve ondan sonra yazıyorum.
Bazı arkadaşlar takmış bir karalama yapıp yapmama muhabbetine. Ben burada markalı ve distribütör garantisinde satılan cihazları bir kenara bırakıyorum, hoş onlarıda almam.
Ancak bilindik markaların taklitleri olan telefonları almak gerçekten akıl dışı bir iş.
Son olarak bütçenizin elverdiği ölçüde ya yeni olarak yada temiz ikinci el olarak kendini ispatlamış markaların telefonlarını tercih edin.

atalay012

Üye
şimdi tamam iyi güzelde sar değeri diye bir durum var bundan belki çoğunuzun haberi yok hangi çin telefonun sar değeri belli bana söylermisiniz belki çok az ya da hiç yok(sar değeri yaydığı zararlı dalga miktarı) mısır patlar çünkü o kadar çok güçlü dalga yayılıyor ki patlıyor...yani özelliklere bakıyorsunuz güzelde birde sağlık açısından düşünseniz olayı bence daha güzel olurdu...

qqqwwesalak

qqqwwesalak

Üye
Arkadaşlar bnm telefon hiç bir yerde bulunmuyor.yani nette matsu hk900 yazıyorum sadece özellllkleri yazıyo :( hiç bişey indirremiyorum ne bi oyun yada program .mesela;bi program indirecektim o kadar çin malı telefonlar var ki ismleri çok tuhaf afedersiniz her bi var ama bnm telefonn adı yyok :ağlarım::off:

taham

Üye
çin malı bir telefon aldım m8 ilk gün mesaj menüsünde sms seçeneği kayboldu ikinci gün arama yapmamı engelleyen bir mesajcıkıp durdu üçüncü gün acılırken donup kalmaya başladı hiç abartmıyorum 3 günde telefon mahvoldu bence paranıza yazık

FenerbahceMKA

FenerbahceMKA

Üye
Arkadaşım internet ihtiyacını sağlıyor msn ihtiyacını sağlıyor smsini sağlıyor mp3 ihtiyacını sağlıyor ve normalinin 1/10 fiyatına :oke:

Winning Eleven

Winning Eleven

Üye
Aşırı Kötü değiller kötüleyen arkadaşların biraz araştırma yapmalarnı öneririm..

Üst Alt