Cihazınızı tamamıyla kişiselleştiriyoruz. Değişiklik sevenler buraya!


apollo14

apollo14

Üye
Bu konuda cihazinizi kisisellestirebilmeniz için ipuçları ve dosyalar yer alacak ve surekli yenileri eklenecek.
Şimdi gelelim kisisellestirme nedir ?
paylasacagim bilgiler ve dosyalar ile cihazinizin bildirim cubugundaki ikonlarin tarzını, yerini , boyutunu,rengini vb. ,cihazinizin boot yani açılış ekranındaki animasyonları, uygulama simgelerini, zil seslerini ve daha birçok şeyi degistirebileceksiniz.

Eh artık konuya girelim:
Öncelikle belirteyim işlemler root ve custom recovery gerektirir. ( root hakkında gerekli bilgiye sahip değilseniz forumdan gerekli başlıklar altından öğrenebilirsiniz )

Öncelikle bildirim çubuğu üstündeki simgeleri (batarya, wi-fi , data, saat vb ...) degistirebileceginiz dosyaları paylaşıyorum .

Öncelikle Xposed Framework'ü yukluyorsunuz. Yükleme işlemi kolay indireceginiz zipte iki dosya var (bir apk bir zip daha ) ikisinide çıkartıp telefonunuzun hafızasına atın . Apk olanı direk yukleyin zip olanı ise eğer android surumunuz 5.0 ustuyse recovery modda yukleyin değilse bu iki dosyayida yuklemeyin xda'dan uygun sürümü indirip yukleyin .

Android surumu 5.0 altı olanlar xposed'i bu linkten bulup indirebilirler.

http://forum.xda-developers.com/xposed

Android sürümü 5.0 üstü olanlar ise bu linkten indirip anlattığım şekilde yukleyebilirler.

https://drive.google.com/file/d/0B1kH8CTE_DKINWNFT0lHc2VnU3M/view?usp=docslist_api


Xposed Framework'ü yuklediginizi varsayarak ikinci adıma geçiyorum .
Şimdi vereceğim linkten ikonlari degistirmemize yarayacak uygulamayı indiriyorsunuz ve zipten çıkarıp apk'yi yukluyorsunuz. Sonra Xposed installer'a girip modullerden modulunuzu aktiflestiriyor ve sonra cihazinizi yeniden baslatiyorsunuz .
Cihaz açılınca uygulamaya girip istediğiniz simgeyi ıstediğiniz renk, boyut , stil ile ve hatta yerini bile degistiriyorsunuz .

Uygulamanız:

Fstyle bar ind.. changer full:

https://drive.google.com/file/d/0B1kH8CTE_DKIZkhBdDd5VFBDbmM/view?usp=docslist_api

Uygulama içeriğine ve basitçe nasıl yapıldığına burdan bakabilirsiniz:
Gelelim ikinci paylasimimiza :
bu başlık altındaki içerik sürekli guncellenecek yenileri eklenecek .
Bu baslik derken ne demek istiyoruz. Tabiki BOOT ANİMASYONLARI.
Öncelikle bu işlemde root ve custom recovery gerektirir. Ve bu işlemi htcden başka bir cihaz üzerinde denemedim başka cihazla deneyeceklerin mesuliyeti kendilerine aittir.

Önce vereceğim linkten zip dosyasını indiriyoruz ve recovery modda yukluyoruz işlem bu kadar basit .

Android 6.0 Marsmallow Boot Anime:

https://drive.google.com/file/d/0B1kH8CTE_DKIRk9KTXNVVTVxdm8/view?usp=docslist_api

Nasıl göründüğü hakkında:
Android 6.0 Marshmallow _Google now launcher :
Yenilikler: tek görebildiğim yeniliği Marshmallow'la gelecek olan menude dikey (aynı HTC'nin sense arayuzundeki gibi menüde dikey kaydırma özelliği ama kullanılabilir tabi ki. Birde bu sürüm play storedakiyle ayni mi bilmiyorum. Ben nexus 6 romundan aldım )

Link:

https://drive.google.com/file/d/0B1kH8CTE_DKIODd6TlBsVUpqRlU/view?usp=docslist_api

Guncellenecektir...

Güzel kişisel cihazlar, mutlu sizler dileğiyle ...


Bunun gibi mesela:

http://i.hizliresim.com/RVmrq7.png
 
Son düzenleme:
Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Yararlı bi konu teşekkürler
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt