Cfw Yapımında Karşılaştığım Sorunlar Yardımcı Olursanız Sevinirim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
Cfw Yapımında Karşılaştığım Sorunlar Yardımcı Olursanız Sevinirim
Merhaba Maxicep Ailesi,

Belle Refresh için cfw yapımına karar verdim bunu için naviden orjinal dosyaları indirip core kilidini kırıp gerekenleri yaptım karşılaştığım birkaç sorun var bunları tam anlamıyla çözersem yaptığım cfwyi paylaşıp varsa eksikleri yardımızla çözüp sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorum.

Öncelikle ilk sorunum Cfw yi hacklemek için instalserver.exe dosyasını rofs2 içinde resource/bin dosyasına gömmek yeterli olurmu?
2. olarak Telefona her flash attığımda başlangıçta nokia hesabına giriş ekranı geliyor bu ekranı nasıl kaldırabilirim?
3.sü Bazı Modları eklediyip flash attığımda telefon açılmıyor bunun sebebi ne olabilir.
4.sü sistem dosyalarından hangileriyle oynama yaparsam cfw daha iyi ve kaliteli olur ram i arttırmak için yada buna benzer işlemler için..
Cevaplarınız benim için çok değerli yardımcı olursanız sevinirim..Karşılaştığım sorunlarda tekrar sorularım olabilir.

- - - Eklendi - - -

Sitede bulunan Modların dışında önerdiğiniz modlar varsa yada sitedekinden daha fazla mod arşivi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim...3-4 gündür sabahlara kadar uğraşıyorum günde belki en az 20 defa flash atıyorum telefona..:)

haqanguven

haqanguven

Üye
1.instal serveri bin e atman yeterlidir.
2.ovi imzalamayı kaldır. mod kullan yada. Yada gerekli private dosyasını düzenle.
3. Kimi modlar fp1 desteklidir. Yani tlfndan tlfna değişiyor.
4.arka planda çalışan, başlangıçta çalışan uygulamaları kapat tlfn baya rahatlar.
Dm de gerekli modlar var oraya bak

• Beğen
Tepkiler: mgg44
bjkmert45

bjkmert45

Üye
1.Dostum installserver.exe yi rofs2 ye değil Core\sys\bin içine atman gerekiyor hacklemek için.

2.Ovi imzalamak içinde modlar var onları kullan.

3.Uyguladığın modlar sistemi desteklemiyor olabilir. FP1 ve Refresh şeklinde yeni sistemler için modlar daha yeni çıkıyor. Yani biraz zaman. Bazı modder arkadaşların elinde var ama paylaşıp paylaşmamak onlara kalmış.

4.Gereksiz uygulama ve araçları kaldır ve sistem hızlandırmaya yönelik zaten modlarda mevcut.

• Beğen
u_cosar

u_cosar

Üye
installserver.exe dosyasını core içine atcan rofs2 ye değil

• Beğen
haqanguven

haqanguven

Üye
1.Dostum installserver.exe yi rofs2 ye değil Core\sys\bin içine atman gerekiyor hacklemek için.

3.Uyguladığın modlar sistemi desteklemiyor olabilir. FP1 ve Refresh şeklinde yeni sistemler için modlar daha yeni çıkıyor. Yani biraz zaman. Bazı modder arkadaşların elinde var ama paylaşıp paylaşmamak onlara kalmış.

4.Gereksiz uygulama ve araçları kaldır ve sistem hızlandırmaya yönelik zaten modlarda mevcut.

rofs2 dede olur arkadaşlar

• Beğen
bjkmert45

bjkmert45

Üye

Olur mu bilmiyorum ama ben genelde Core a atıyorum. Rofs2 de olup olmadığını bilmiyorum. Ama hakan diyorsa oluyordur. Kendisini 5800 Belle CFW'sinden iyi tanırım. :)

• Beğen

MoLeCK

Üye
normalde core ama refleshte rofs2 ye atılacak...dustojnik yani bilal abinin modlarına bak aradığın herşey orda var hemen hemen ...furkan güneşin modlarındada işe yarayanlar var...(s60v5 modları ama içinde bella için olanlarda var)dustojnikin ram optimizasyon ve başlangıç yüksek ram miktarı modlarını uygula yeter...bence birden fazla sistemle ilgili mod uygulama çakışır...format attın tel açılmıyosa ya dosyaları yanlış yere atmışındır ya yanlış atmışındır yada bazı modlarla çakışır...tek tek denemek lazım...birde mesela rofs2 ye modu uyguluyosan core de felanaynı dosyaların olmamasna dikkat et çakışır...kolay gelsin kardeşim

• Beğen
mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
2.ovi imzalamayı kaldır. mod kullan yada. Yada gerekli private dosyasını düzenle.
4.arka planda çalışan, başlangıçta çalışan uygulamaları kapat tlfn baya rahatlar.
:tşk:

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Olur mu bilmiyorum ama ben genelde Core a atıyorum. Rofs2 de olup olmadığını bilmiyorum. Ama hakan diyorsa oluyordur. Kendisini 5800 Belle CFW'sinden iyi tanırım. :)

- - - Eklendi - - -

normalde core ama refleshte rofs2 ye atılacak...dustojnik yani bilal abinin modlarına bak aradığın herşey orda var hemen hemen ...furkan güneşin modlarındada işe yarayanlar var...(s60v5 modları ama içinde bella için olanlarda var)dustojnikin ram optimizasyon ve başlangıç yüksek ram miktarı modlarını uygula yeter...bence birden fazla sistemle ilgili mod uygulama çakışır...format attın tel açılmıyosa ya dosyaları yanlış yere atmışındır ya yanlış atmışındır yada bazı modlarla çakışır...tek tek denemek lazım...birde mesela rofs2 ye modu uyguluyosan core de felanaynı dosyaların olmamasna dikkat et çakışır...kolay gelsin kardeşim

- - - Eklendi - - -

Hepinize Ayrı Ayrı Teşekkür Ederim Bilgileriniz İçin Paylaştığınız Bilgiler Benim İçin Çok Önemli Güzel Bir Cfw Planlıyorum Şuana Kadar C boş Hafızayı 165 Mb a kadar çıkardım ama birkaç defa kapanıp açılınca 155 Mb a sabit duruyor...Bunu Dışında Ram Olayını çözemedim 138 Mb Ram i gördü fakat 123 Mb a Kadar Düştü Düşmesinin Sebebini Anlamadım Ona Bir Çözüm Bulabilir miyim Bilmiyorum Şuan İçin Stabil Performansı Yüksek Ama Daha Geliştirmem Ve Uygulamam Gerekn Modlar Var....Yakında Paylaşacağım Hayırlısıyla...

haqanguven

haqanguven

Üye

saolasın güvenin için kardeşim ;)

• Beğen
Tepkiler: bjkmert45

MoLeCK

Üye
kardeş bu arada gündüz yazdığımda evdeydim ...kendi yapıtığım cwf de instalserveri core ye atmışım ve sorunsuz çalışıyor...rofs2 de oluyor ama en iyisi core ye at sen yanlışımı düzelteyim yani :hih:

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bu arada gündüz yazdığımda evdeydim ...kendi yapıtığım cwf de instalserveri core ye atmışım ve sorunsuz çalışıyor...rofs2 de oluyor ama en iyisi core ye at sen yanlışımı düzelteyim yani :hih:

Tamam Öyle Yaptım Zaten Teşekkür Ederim...

- - - Eklendi - - -

Ovi İmzalamayı kaldırmayı yapamadım mod bulamadım Yardımcı olur Musunuz ??

- - - Eklendi - - -

Birkaç Saattir Google da araştırdım yine bulamadım Ovi Kaydı Kapatma modu için yardımcı Olabilir misiniz?

MoLeCK

Üye
özel pm atabilirsin yardımcı olurum arkadaşım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt