.Cevizli İncir Tatlısı Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
.Cevizli İncir Tatlısı Tarifi
Malzemeler

500 gram kuru incir
250 gram ceviz içi
6 tatlı kaşığı toz şeker
1 paket vanilya
2 bardak süt
Kabuk tarçın

Hazırlanışı

İncirleri ılık suya koyun ve yarım saat kadar yumuşamalarını bekleyin. Yarım saat sonunda sularını süzün. İncirleri içine cevizin sığacağı büyüklükte ortadan ikiye bölün, dilerseniz elinizle de açabilirsiniz. İncirlerin içine cevizleri yerleştirin. Doldurduğunuz incirleri ısıya dayanıklı bir kabın içine koyun.

Bir kaba 2 bardak süt koyun, içine şekeri, vanilyayı ve kabuk tarçını ekleyip pişirin. Süt kaynama noktasına gelmeden ocaktan alın.

Kaba yerleştirdiğiniz incirlerin üzerine şekerli süt karışımını dökün. Sütün incirlerin üzerini geçmemesi gerekiyor. Eğer süt az gelirse üzerine biraz soğuk süt de ilave edebilirsiniz.

Önceden ısıtılmış 150 derecelik fırına tepsiyi sürün. İncirler sütü çekinceye kadar pişirin. Soğuduktan sonra dilerseniz kaymak veya krem şanti ile servis edebilirsiniz.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
:aha: her yerde konunu gördüm bi burda konunuz yoktu o da oldu tam oldu :kıskıs: Allah razı olsun sağolasın emeğine sağlık :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:) yok daha konu açmadığım bazı yerler var yavaş yavaş her tarafta aktif olmaya ve yaralı paylaşımlar yapmaya devam ediyorum. bunu fark etmenize çok sevindim

___kaptan___

___kaptan___

Üye
:) yok daha konu açmadığım bazı yerler var yavaş yavaş her tarafta aktif olmaya ve yaralı paylaşımlar yapmaya devam ediyorum. bunu fark etmenize çok sevindim

:tebessüm: Aktifliğiniz daim olsun klavyenize zarar gelmesin :) + tarifi not ettim annem gündüzden tatlı tarifi soruyordu da :kıskıs:

• Beğen
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
çok severim :tebessüm:

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...