cep telefonunu modem olarak kullanarak bluetooth ile internete bağlanma..

Sponsorlu Bağlantılar

alihan544

Üye
    Konu Sahibi
cep telefonunu modem olarak kullanarak bluetooth ile internete bağlanma..
bir cep telefonu nasıl modem olarak kullanılır.... ne marka olursa olsun bir bluetoth adapter alın piyasada en fazla 5-10 tl arasında. içinden çıkan cd yi bilgisayara kurun. internete cep telefonunuzu kullanarak bağlanmak içindir sadece. ki günümüzde ttnet in sınırsız paketi 46 tl dir ama hattınız vodafon ise aylık 7.90 tl ye sınırsız internet alabilirsiniz.vodafondan bu paketi satın alabilmek için ABONE AYLIKCEPNET yazıp 3636 ya göndermeniz yeterli. Ama önce mutlaka cep telefonunuzun vodafone live ayarlarını yapın bu basit arasanız 4440542 yi otamatik gönderiyorlar zaten. gelelim bilgisayarla telefonu nasıl tanıtcaz. bluetooth adapteriniz içinden çıkan cd yi kurmuştuk zaten bilgisayara. Şimdi pc nizi kapatıp bulutetooth adapterinizi boş bir usb girişine takın ve pc nizi tekrar açın. ilk açılışta sistem yeni bir aygıt buldu diycek ve programını zaten az önce yüklediğiniz için otomatik tarıycak ve saatin yanına ve masa üstüne bluesloil diye bir ikon atacak ve hazır hale gelecek. ******şimdi önce telefonunuzda blutetooth u açın.sonra masa üstündeki bulutetooth simgesini tıklayıp açın açmazsa saatin yanında ki simgeden mutlaka açar. bol mavili kçük bir pencere açılcak. bu pencerede ortada kavuniçi renkte olan topa tıklayın. bu açık olan cep telefonunuz bulcak. diyelim ki nokia 6630 diye çıktı. o tel işaretine çift tıklayıp ilk adımı yapcaz. yukarda tam 13 tane seçenek çıkacak bazıları beyaz renkte bazıları sarı çerçeve içinde. Sarı çerçeve içindekilerden soldan ikinci dial up networking service yazana çitf tıklıycaz ve teli alimize alıp bekliycez..... aygıtının bağlantı isteği kabul edilsinmi yazacak telin ekranında evet deyince bu kez pc ekranında DUN bağlantısı adında yeni bir pencere çıkacak. kullanıcı adına ne yazarsanız yazabilirsiniz ama diğer seçeneklere hiç dokunmadan alta numara çevire tılıycaksınız. bağlantı kuruluyor , kaydediliyor vs ve en sonunda bağlantı tamam diye bir uyarı gelcek ve pencere kapancaktır. hepsi bu kadar. hayırlı olsun aylık 7.90 tl ye 7.1 mbs hızında sınırsız internetiniz kullanıma hazır. Şimdi ister tarayıcınızı ister msn nizi neyi açarsanız açın bakın bağlanıyor. ama bu bağlantı işlemindeki ***** dan sonraki yazdıklarımı her seferinde yapmalısınız. Bu kadar basit. kontrol amaçlı telefonunuzn ekranına bakın gprs simsegi açılmış ve bağlantınız tamam olmuştur. ben bu sistemle yaklaşık 2 aydır internete böyle giriyorum. paylaşmak istedim. Birilerine eğer bir faydam olursa ne mutlu bana saygılarımla .....

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', e1b1, Sivaslı MaNyAk ve 1 kişi daha

Dj_gurkkan

Üye
ben leptop kullaniyorum bluetooth war ayni anlattign sekilde olur mu laptopda?

jejep

jejep

Üye
teşekkürler

batuone

Üye
saol dostum

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Teşekkürler ;)

maxirabit

maxirabit

Üye
Teşekkürler.

hiper_john

Üye
bende böyle yapıyorum connect yapıyorum sonra bağlan diyorum numarayı arıyor

Bilgisayarınız ağ üzerine kaydediliyor... diyor sonra hata veriyor

Hata 734: PPP bağ denetimi iletişim kuralı sonlandı.

diye yeniden çevir diyorum yine böyle diyor.

neden olmuyor kafayı yicem birisi yardım etsin...

e1b1

e1b1

Üye
ilginc yontem ben yinede modem kullanırım..:ehe

'Şeref'

Emekli Yönetici
güzel yöntem .. emeğine sağlık güzel açıklama olmuş.

keremec

keremec

Üye
ilginç

Master_sezer

Master_sezer

Üye
Teşekkürler...

Craxt

Craxt

Üye
aynı sorun bennde var yardım eden yokmu

hotblackeagle

Üye
bluesoleil programını internetten indir ve kur.arkadaşın dediklerini uygula.
ben onceden kullnıyordumm ınternet hızı soyledıgı gıbı 7 bit ten baslıyor ama aradan 5 dk gectıktensonra 0,06 bit düsüyor bence guvenıp te hareket etmeyın yarı yolda bırakır degıl vıdeo acmak normal ınternet sayfası acılmıyor ... :)

Üst Alt