Cep telefonumun işletim sistemi değiştirmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

musa967

Üye
im kan sız di ye bişi yok tur arkadaş lar
işletim sistemini deyiş tire bili yosunuz birkaç sitede bul dum araş tırı yomrum :ehe:naughty::nono:

anisti

anisti

Üye
bencede al bir nokia en güzeli

4MaGuS

4MaGuS

Üye
mesela n8 de çift işletim sistemi kurula biliyor ve nokia n serisi telefonların işletim sistemi degiştirile bildigini biliyorum maemo falan olabiliyor galiba ama hangi modeller bilgim yok

wolleskaan

Üye
linux kurulan bir sürü telefon var mesela sx1 youtube a yazsanız bıle cıkar hafıza kartından boot edılıyor usb den pc yı boot etmek gıbı aynı mantık.

forever262626

forever262626

Üye
yok daha neler

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Konuyu Espiri Oldugunu Düşünüyorum.
Biraz Mantıklı Olun.
*Samsung Star Gibi Bazı Modeller Rom Guncelleniyor.(sembol ikonlar menu degisir) iphone benzeyen var
*symbian bir telefona android kuramazsın.
*lphone ve windows Yazılımlı Htc lerde Android Kuruluyor ama emulator mantığı ile sanal Pc Hesabı.

Sonuc Yorma Kafanı.
Paran varsa 1000 TL civarı
Htc Dream-SonyEricsson X10 al.
Android işletim sistemli Al.
Turkcell inki T10 =350TL
Lg Optimus=500 TL
S.Ericsson x10 mini=550 TL civarı.
Symbian iyi ama işlemci Önemli.
333 mhz Eski N73 işlemcisini Overlok edip 434mhz diye 5800 Nokia alıp uğraşmayın

futbol123

futbol123

Üye
konu ta 2sene öncesinin hortlatmayın şu konuları yaw:ehe

asi_gen07

asi_gen07

Üye
saçmalamayın arkadaşlar herangi bir elektronik malzemenin her türlü işletimini değiştirebilrsiniz.
imkansız diye birşey yok

imkansızsa bu telefonu yapanlar işletim sistemini nasıl yüklüolar ?? biraz mantıklı düşünün.
bencede işlemci müsaitse symbyan yerine başka sistem kurulabilirdiye düşünüyorum.
tabi donanım problemleri yaşana bilir ...ileri derecede bilgili olmak gerekir bukonuda ..yapanı görmedim ama java tabanlı basit telefonlara aynı seviyedeki başka tel sistemini yükleyenvar ...doğrusu bukonu benimde ilgimi çekiyor:)

--------------- Ekleme ---------------

konu ta 2sene öncesinin hortlatmayın şu konuları yaw:ehe
2 senelik gaflet uykusu yeter bu konuya bak telefonlar nehale geldi 2 senede :ehe

eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
ah bide symbianı deqsteren bir turk bulsak .d

asi_gen07

asi_gen07

Üye
Konuyu Espiri Oldugunu Düşünüyorum.
Biraz Mantıklı Olun.
*Samsung Star Gibi Bazı Modeller Rom Guncelleniyor.(sembol ikonlar menu degisir) iphone benzeyen var
*symbian bir telefona android kuramazsın.
*lphone ve windows Yazılımlı Htc lerde Android Kuruluyor ama emulator mantığı ile sanal Pc Hesabı.

Sonuc Yorma Kafanı.
Paran varsa 1000 TL civarı
Htc Dream-SonyEricsson X10 al.
Android işletim sistemli Al.
Turkcell inki T10 =350TL
Lg Optimus=500 TL
S.Ericsson x10 mini=550 TL civarı.
Symbian iyi ama işlemci Önemli.
333 mhz Eski N73 işlemcisini Overlok edip 434mhz diye 5800 Nokia alıp uğraşmayın
yanlışınız var işlemci konusunda bende x6 kullanıyorum n73te ARM9 214 JIT işlemci var :oke:

maxirabit

maxirabit

Üye
iphone'a yüklenilen android sadece tema gibi birşey hat falan çalışmıyor:D işlemcyi ve yazılımı değiştiremezsin bilgisayar değil ki sök tak olsun:D

celatx

celatx

Üye
:kop::kop::kop::kop::d::d::d::ehe:ehe:ehe Beyin Bedava :aha: telefonda bişey olsa :birak::birak: :birak: :sahan2:

antspor05

Üye
arkadasım galıba sen cok sey ıstıyorsun bende xp ıstıyorum zaten
kardeşlerim alın izleyin nasıl oluyomuş
1 kere akıllı telefon nedemek? bubnla başlayallım akıllı telefon işetim sistemi deyiştire bilin telefondur... bunu kalın kafanıza sokun deyiştirmek kolay bişey ddeyi sağlam bilen tel götürceniz yapalar bn 75 tl yapıyorum....

mstf_l

mstf_l

Üye
kardeşlerim alın izleyin nasıl oluyomuş 1 kere akıllı telefon nedemek? bubnla başlayallım akıllı telefon işetim sistemi deyiştire bilin telefondur... bunu kalın kafanıza sokun deyiştirmek kolay bişey ddeyi sağlam bilen tel götürceniz yapalar bn 75 tl yapıyorum....
He tamam kimsenin kiramadıgı symbian ın boatloader ini siz kırdınız hadi kırdınız bir n73 e ne kuracaksınız o islemci o ram le

caca41

caca41

Üye
linux mü :))) komikmiş :))

MAFİA.

MAFİA.

Üye
75 tl'ye göz dikmiş heral de. Olmayan birşeyi yapıyor.
Bir telefonun işletim sistemi değişmesi için açık kaynaklı yazılımı olması lazım,yoksa tek değişicek,görüntüsüdür. Açık yazılımlı telefonlar var. Örnek olarak;n900,htc leo,wave serileri.

klongs

klongs

Üye
4 sene önce açılmış konunun neyini tartışıyorsunuz daha