Tavsiye Cep telefonu sözleşmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Freedom_12

Freedom_12

Üye
    Konu Sahibi
Cep telefonu sözleşmesi
Merhaba arkadaşlar ben telefoncu işletiyorum. Telefon alırken artık sözleşme yapmak istiyorum yani şöyle örnek verim.
Gibi bilgiler yazsam uygunmudur. yada düzenleyip eklip bana yollarmısınız ?

.............. Marka ............. model............... imei numaralı cihazı ../../.... tarihinde kendi rızamla satmış bulunmaktayım. Herhangi Hırsızlık, Gasp, vb gibi durumlarda mesuliyet satıcı kişiye aittir. ..... İletişim hiç bir sorumluluk kabul etmez.

İsim/Soyisim:
İmza:

Adres:
Numara:

heathrow

heathrow

Üye
Sen telefonu alırken adama sözleşme imzalatıyorsun. Peki ikinci el telefon satarken niye bir belge vermiyorsun?

Freedom_12

Freedom_12

Üye
    Konu Sahibi
İsteyen olursa onuda veriyoruz o belgemiz hazır.

heathrow

heathrow

Üye
Gecenlerde, iki ay önce yani, sony sp cihaz aldim. Adam kartvizitin arkasına cihaz adı modeli imei numarası yazdı, kaşe bastı ve imzaladı. Ben öyle istedim. Herkes bunu talep etmeli bence. Özellikle sık telefon degistirenler, telefonculardan alışveriş yapanlar...

mürteza16

mürteza16

Üye
Güzel düşünmüşsün. Böyle bir şey olabilir bence.

• Beğen
Tepkiler: heathrow
heathrow

heathrow

Üye
Güzel düşünmüşsün. Böyle bir şey olabilir bence.
Nüfus cüzdanımın fotokopisini alıyor adam, isterse benim adıma açık hat açıp satabilir, kimlik fotokopisini başka yerlerde kullanabilir. Öyle bir sözleşme imzalatıyor ki... Sadece çalıntı telefon olayı yazmıyor sözleşmede. Telefonun suça karışması vs. bir sürü madde var. Sözleşmeyi avukata hazırlattırıyorlar muhtemelen. Ben de isterim o zaman senden belge sayın telefoncu, dedim.

Freedom_12

Freedom_12

Üye
    Konu Sahibi
Suça karışması olayını satarken yapılmalı. Alırken değiş. Şimdi kardeşim ben nasıl senden belge istiyorsam sende öyle yapıp benden istemelisin ki sana belge verim. Sözleşme olayı her yerde olmalı yoksa sadece kimlik fotokopisinden çok şey yapılır. Sözleşmenin arkasına yapılıcak ve fotokobinin üzerine sadece telefon satışı için geçerlidir. yazılcak

heathrow

heathrow

Üye
Suça karışması olayını satarken yapılmalı. Alırken değiş. Şimdi kardeşim ben nasıl senden belge istiyorsam sende öyle yapıp benden istemelisin ki sana belge verim. Sözleşme olayı her yerde olmalı yoksa sadece kimlik fotokopisinden çok şey yapılır. Sözleşmenin arkasına yapılıcak ve fotokobinin üzerine sadece telefon satışı için geçerlidir. yazılcak

Eskiden kimlik fotokopisi çekilirdi, üzerine kendi el yazınla şunları yazardın:
xxxxxxxxxxxxxxx IMEI numaralı cihazımı kendi isteğim ve rızamla sattım. İsim Soyisim İmza Adres Telefon

Şimdi sözleşme yapıyor bazı yerler.

Evet doğru söylüyorsunuz; kimlik fotokopisinin üzerine "sadece telefon satışı için geçerlidir" kaşesi vurulmalı ya da fotokopinin orta yerine tükenmez kalemle bir iki çarpı işareti koyulabilir.

Freedom_12

Freedom_12

Üye
    Konu Sahibi
Halen aynı şekil yapılıyor. Yazdığınız şey doğru sözleşme dediğim basit bi sözleşme olmalı maddeler halinde değil yani. Bu arada benim konuma dönebilir miyiz.

heathrow

heathrow

Üye
Halen aynı şekil yapılıyor. Yazdığınız şey doğru sözleşme dediğim basit bi sözleşme olmalı maddeler halinde değil yani. Bu arada benim konuma dönebilir miyiz.
bir soru sormuşsunuz. sözleşmeye ne yazacağınızı siz daha iyi bilirsiniz. amaç buradan bir müşteri portföyü yakalamak mı?

Freedom_12

Freedom_12

Üye
    Konu Sahibi
Evet. Şöyle yani müşteri telefon satarken imzaladığı belgeyi rahat ve altında birşey aramadan imzalaması.

Üst Alt