Cep Telefonu Sonunda Kanser Etti !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonu Sonunda Kanser Etti !
Cep telefonunun kullanımının insan sağlığı üzerindeki etkileri ile ilgili olarak, bilim adamları daima uyarılarda bulunmakta. Şimdiye kadar bu konu ile ilgili bir vaka olmasa da bilim adamları uyarılarınadevam etmekte idi.

İtalya’da gerçekleşen bir mahkeme kararı sonucu cep telefonunun insan sağlığı üzerindeki yan etkisi kararı alındı. Atmış yaşındaki İtalyan iş adamıİnnocenzo Marcolini beyninde oluşan tümörle ilgili olarak şirketini mahkemeye verdi. İşi gereği müşterileri ile günde 6 saat telefonla görüşen İnnocenzo, beynindeki tümör ve yüzündeki oluşan kısmi felç için şirketini mahkemeye verdi. Çeşitli üniversitelerde çalışan profesörden aldığı raporlarla mahkemeye başvuran İtalyan iş adamı, kendisine malul aylığı bağlanmasını istedi. Mahkeme, beyin tümörüne cep telefonunun yol açmış olabileceğine hükmetti. Şirkette olayı temyiz mahkemesine taşıdı.
Temyiz Mahkemesi’de beyin tümörünün oluşmasında cep telefonunun bir bağlantısı olabileceğine kanaat getirdi. Görülen davalar sonucu İnnocenzo’ya %80 malul aylığı bağlanmasına karar verdi. Kullanıcıların cep telefonu alırken SAR değerine dikkat etmesi gerekmekte. Ayrıca akşam yatarken yastık altına çalışır durumda cep telefonu bırakmamak ve konuşmalarımızı mümkün olduğunca kulaklıkla gerçekleştirmemiz gerekmekte.

Güncel SAR Değerleri İçin link : http://www.maxicep.com/cep-telefonl...n-degerleri-surekli-guncellenecek-655778.html

anılbaran

anılbaran

Üye
Bize çıkmaz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
başligi gorunce şaşirdim. Haberde mahkeme boyle bir ihtimalin varligina atifta bulunarak bir karar vermiş. Adam belki de gunde iki paket sigara icip akşamlari siesta yapiyordu. Kabak telefona patladi.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
başligi gorunce şaşirdim. Haberde mahkeme boyle bir ihtimalin varligina atifta bulunarak bir karar vermiş. Adam belki de gunde iki paket sigara icip akşamlari siesta yapiyordu. Kabak telefona patladi.

belkide :ehe

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye

Adam haklı :good:

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
O değilde şu Xperia u kullanan arkadaşlar bi doktora görünsün :)

Benimkide fazla :(

15097

15097

Üye
Gecmis olsun

anılbaran

anılbaran

Üye
Sar degerine hiç bakmam hangimiz bakıyoz yahu ,bu şeye benziyor markette skt tarihine bakmadan süt almak gibi bişi :D

Kerim.

Kerim.

Üye
burdan sar degerini onemsemeyen arkadaslara selam gonderiyorum.haber icin :tşk:

PriZm

PriZm

Üye
benim kanser riskim yok en azından:ehe (0.24 kw S.A.R:ehe)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
burdan sar degerini onemsemeyen arkadaslara selam gonderiyorum.haber icin :tşk:

:rica: :ehe

- - - Eklendi - - -

benim kanser riskim yok en azından:ehe (0.24 kw S.A.R:ehe)

:evet:

- - - Eklendi - - -

O değilde şu Xperia u kullanan arkadaşlar bi doktora görünsün :)

Benimkide fazla :(

bencede bir görünsünler :evet:

- - - Eklendi - - -

Sar degerine hiç bakmam hangimiz bakıyoz yahu ,bu şeye benziyor markette skt tarihine bakmadan süt almak gibi bişi :D

ben bakarak alıyorum,sar değerini önemsemezsen sağlığınıda önemsememiş olursun :evet:

15097

15097

Üye
Sende bakmalısın :evet: Mesela Nokia 700'ün sar değeri
1.32 W/kg (head) 1.06 W/kg (body)
1.43 W/kg (head)

:( :hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Sende bakmalısın :evet: Mesela Nokia 700'ün sar değeri
1.32 W/kg (head) 1.06 W/kg (body)
1.43 W/kg (head)

:( :hmmm

yuh :oha: Nokia 700 bir kanser sebebidir ! :evet:

paradox07

paradox07

Üye
Adam neden haklı ben anlayamadım.eğer işinden memnun değilse veya tehlikeli olduğunu düşünüyorsa o işi yapmasaymış!!!

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
telefondan olduğu ne belli anlamadım o da bir yana günde 6 saat telefonla görüşme mi olur ya abartmış resmen.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
6 saat ?
Normaldir..

- - - Eklendi - - -

herşeyin fazlası zarar, teknolojininde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt