Öneri Cep Telefonu Servis Anılarınız

Sponsorlu Bağlantılar

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonu Servis Anılarınız
Bu konu altında cep telefonu servis anılarınızı olumlu veya olumsuz durumları burada paylaşalım arkadaşlar :)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Hasand.

Hasand.

Üye
İlk yorum benden zamanında sıfır Nokia 500 almıştım 2 gün sonra dokunmatik çalışmıyor du garantiye gönderdim kullanıcı hatası denildi bende başka bir yerde yaptırdım
2.el gm4g aldım geçen yıl ekran sararmış tı garantiye gönderdim yeni dokunmatik takılmış öyle geldi ...

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Nokia 5800 ikinci el garantili almıştım. Servise yolladım bi ton sorun yazıp. Karşılık olarak swap cihaz gönderdiler.
Lumia 620 ses tuşları çalışmıyordu servise gönderdim 1 ayda Maltepeden gebzeye gelememişti.

MaxipmaN

Üye
note 2 aldığımda sol alt köşeden ışık gözüküyordu. yolladım bir şey yok diye yolladılar :muha:. sonra sertimsi silikon kılıfı kullanmadım ince bir şey aldım. bayağıdır da kılıfsız. :evet:

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
İlk sıfır aldıgım cihaz nokia 5800 dı 1.5 sene sonra çok sık batarya tak çıkar yapmktan dolayı batarya soketı problem cıkarmıstı ilk servise gönderdım yaptık oldu gelin alın dediler bir kaç ay sonra gene oldu aysını sonra onun yerıne ellerınden olmadıgı için nokia c5-03 verdiler onada custom rom falan çok atılmıyo ondan daha kötü bir cihazdı hala duruyuor adam akıllı kullanamadık bıle.Bir anım daha var onu da daha sonra yazıcam :)

franklinda

franklinda

Üye
İlk aldığım telefon sar elektronik garantili çin malı tv li bir marka idi acayip sesi vardı bangır bangır bir gün batarya süresi çok düştü değişiceğim mecbur ama sar elektronik online destek hattının ısrarıyla sıfırlamak yada yeni yazılım yüklemek istedim genel bir no var yanında verilen kağıtta birde bir kaç bayi ilk noyu aradım doğu karadenize kayseri servisi bakıyor orayı arayın dediler önce bölge bölge servisleri sonra ilk numaradan genel merkezi aratıp orda bir kişiyi buldurdular yarım gün sürdü :)
Tam buldum adamı ürün bize yazılım yüklü geliyor üreticiye bildirelim nasıl yükleniyor yazılım ve yazılımı uygulaması nedir bilgi belge döküman verilsin dedi bir hafta bu sürdü sonra bunun çinde sadece bir fabrikada bulunan bir alette benzer modeller için yazılıp firmalara perakende verildiğini dediler 4 batarya verdiler sıfır 21 günde ülkeye geldi bana ulaştı sar elektronik ödedi kargo ücretini 45$ lık :)

byAndroid

byAndroid

Üye
2. El gm 4g aldım sıfır gibiydi vs. Sonra bir arkadaş vesilesi ile cihaz garantilik oldu neyse ücret çıkaracaklarını zaten biliyordum kullanıcı hatasına giriyordu, 60 TL para istediler gönderdim. 2. Gün anakartta sıvı teması var 350 TL daha gönderin dediler. Verdim veristirdim sıvı teması olan cihazı 6 aydır kullanıyorum vs. Dedim kanıt sunun. Gmail hesabımı aldı, video atacam dedi bir tane pixel pixel video dan aldığı ss yollamış net değil. Benim telefon olduğu hiç belli değil. Sadece 60 liralık arızayı yapın gönderin dedim olmaz dediler. Cihazı geri istedim, telefoncu da 20 TL ye yaptırdım. Sıvı teması var mı dedim, yok dedi :D telpaya bulaşmayın.
2. Anım da yeni sayılır Haziran-temmuz ayında. Benim mi 4 te ölü pixel vardı, gönderdim deltaya ama hiç umudum yok. Şimdiden düşünüyorum tüketici hakem heyeti falan, sonra bayram girdi araya vs 15 gün içinde cihazım yapılmış şekilde geri geldi, ekranı değiştirmişler :D memnun kaldım açıkçası. Yalnız telefon gelirken alıcı ödemeli göndermişler, 4 lira kargo parası ödedim :D

By_Casparov

By_Casparov

Üye
2013 senesinde htc one x cihazımı sim kart okumuyor diye 3 kere garantiye yolladim 4.kez ariza yaptığında teknosaya tutananak tutturup fatura ederini iade alip üstüne 400 tl daha ekleyip htc m7 almıştım :)

FK5896

FK5896

Üye
ilk servis maceram HTC ile başladı. 3 kere kvk servise gönderdim. ekranı değiştirdiler. dokunmatikliği algılamıyordu. ama sorun yine düzelmemişti. HTC? şimdi benim için bitti. ama hakkını yiyemem, kutusundan çıkan beats kulaklık efsane parçalanmaya dönmesine rağmen hala kullanıyorum. HTC de durumlar böyleydi. baktım millet samsung alıyor. gittim bende note 4 aldım.. o heyecan çok güzeldi. baştan aşağı dehşet bir telefondu o zamanlar ki bence hala gideri var. 6 ay sonra sensörü çalışmadığı için servisin kapısından adımımı attım ve 20 defa en az o servise gidip geldim. sonuç? çok basit! ekranı yapıştıramadılar ve bi yerini yapıp diğer tarafını bozdular. bende tüketici haklarına başvurup paramı geri aldım. onunla da iphone. iphone ile gps sorunu yaşadığımı sanmıştım. gittim gösterdim servise tak değiştirdiler. meğer o hepsinde öyleymiş ve tam kullanmadığımdan kaynaklanıyormuş. yeni aldığım cihazında ön kamerasında karanlıkta kırmızılık var diye götürdüm ama yine içim rahat etsin diye ön paneli değiştirdiler. halbuki o da normalmiş. daha sonra bi gün yağmura yakalandım. su geçirmez ya hani.. kullanayım dedim çat, home tuşu bozuldu :D :D ama ön paneli değişmişti bundan kaynaklıydı sanırım. gerçi oradaki yetkiliye sormuştum. su geçirir mi şimdi bu diye. hayır demişti. neyse gittim yine servise. hemen onu da değiştirdiler. ve APPLE'dan memnunum. Note 4 te iyiydi ama servisi 5 para etmez ve, servisi 5 para etmeyen markalara da artık 5 kuruş para vermem.

S-SAKA

S-SAKA

Üye
bende lg g3 vardı garantiye gönderdim tele rootlu 6.0 yuklu idi cep numaramdan arayıp garantiye girmiyor cihazınızı garantiden düşmüş beyfendi dedı teknik sorumlu kişi geri gönderiyoruz dedi şanslıyım ya bir gün sonra 6.0 güncellemesi yayınlamış lg tekrar teknik servisten arayıp teliniz tekrar lg garantisi altındadır dendı telı yapıp teslim ettiler eve gidince bir baktım cihazın tüm vidaları takılmamıs neyse araya bayram girince bayram sonu gıttım vıdaları yok deyınce vıdaları taktılar 20 metre ya gittim gitmedim içime kurt düstü arka kapagı açtım kamera yanındakı vıda yok tekrar geri donup eksik olan vidayı taktırdım böyle hiç unutamqayacagım bır anıya sahip oldum 2016 yılı kurban bayramına 1 hafta kala bu anım ama hiç unutmuyor aklıma geldikçe gülüyorum

By_Casparov

By_Casparov

Üye
bende lg g3 vardı garantiye gönderdim tele rootlu 6.0 yuklu idi cep numaramdan arayıp garantiye girmiyor cihazınızı garantiden düşmüş beyfendi dedı teknik sorumlu kişi geri gönderiyoruz dedi şanslıyım ya bir gün sonra 6.0 güncellemesi yayınlamış lg tekrar teknik servisten arayıp teliniz tekrar lg garantisi altındadır dendı telı yapıp teslim ettiler eve gidince bir baktım cihazın tüm vidaları takılmamıs neyse araya bayram girince bayram sonu gıttım vıdaları yok deyınce vıdaları taktılar 20 metre ya gittim gitmedim içime kurt düstü arka kapagı açtım kamera yanındakı vıda yok tekrar geri donup eksik olan vidayı taktırdım böyle hiç unutamqayacagım bır anıya sahip oldum 2016 yılı kurban bayramına 1 hafta kala bu anım ama hiç unutmuyor aklıma geldikçe gülüyorum
Desene iyiki garantiye girmis. Garantiye girmeyip telefon yerine salatalık yollayacaklarmis :))

azattt

azattt

Üye
General Mobile 4G telefonumu 1,5 sene sonra şarj soketinin gevşek olması ve usb kablosunun temassızlığı sebebiyle Telpa servisine götürdüm. Cihazı teslim ettikten 1 saat sonra ücretsiz bir şekilde teslim aldım. Cihazı beklerken o alanda diğer General Mobile cihazları test edebilir büyük ekranda da isim soyisim cihaz durumu ücret vs. bilgileri takip edebilirsiniz. Ayrıca abimin yine 4G telefonunun ekran sararması yüzünden ücretsiz kargo ile gönderip iki günde ücretsiz kargo ile ekranı komple ücretsiz şekilde değişip gönderdiklerine de şahit oldum. cihaz kargodan ellerine ulaşınca size video ile elimize ulaştı servise gönderiliyor diye link bile gönderiyorlar. Diğer abimin yine GM 5Plus telefonu hoparlör sesinin az olması nedeniyle servise verdik 1 saati biraz geçti ücretsiz tamir edip geri aldık.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
İphone 6 mı bazı ses sorunları bazı kapanma durumları ve tocuh ıd problemleri yüzünden randevu alıp akasya apple magazasına götürdüm .1 seneyı gecmıstı alalı .Bu sorunların çocuğunun nedenın tozdan oldgunu söledı ve özel fırçayla bişiler yaptı falan sonra bı içeri gitti 15 dk sonra geldi elinde yenı iphone 6 .Tabı ben şaşkınım sorunu çözüp gelicek sandım ama kendındne emın bı şekilde telefonu teslım ettı hatta işe bakın yanıma yaklaşıp bak normalde senın teleofn bıraz yamulmuş ama ben görmezden geldim normalde degiştirmeyiz dedi.Ben nası olur yamuk degl ben sırf yamulmasın dıye şöyle özenlı kullanıyorum dıye anlattım ama yok o ben baktım yamulmus dedı uzatmadım yenı iphone 6 mı alıp koşarak uzaklaştım :D

franklinda

franklinda

Üye
Bir telefon getirttiğimiz arkadaşın (lenovo k5 note) oğlu altı ay sonra gelen telefonu servise gönder diye verdi bana neyse telefon bir türlü açılmıyordu ama telefonu başlatıyorum bilmem hangi sürüm linux başlıyor hata iletisi veriyor şu donanım tanınmadı diyordu aradım servisi diyorum ki linux yüklü çekirdek sürümü 3.xx birşey yarım saat bana imkansız olduğunu anlatıyor adam son görüntülü bağlandım benim E72 ile gözleriyle gördü iki saat bu garantiye girer mi girmez mi konuştuk bir kaç saat onarabilirler mi yoksa değişirler mi konuştu döndüler bir kaç saat yazılım atmayı denedim talimatlarıyla sürekli tanımlanamayan aygıt hatası verdi en son onlar çileden çıkmak üzere ben zivanadan çıkmak üzere orta yolda sulh olduk arkadaşı aradım geldi telefonda ne halt yediğini anlattı tek tek meğer linux yüklemeyi denemiş gaza gelip bunun içinde aynı donanıma sahip bir laptop mu ne varmış onun biosumu buna yüklemiş yada yüklemeyimi denemiş falan bir sürü karışık iş neyse servis telefonu ileri mühendislik için üreticiye vereyim kararı o versin dedi gönderdik üreticiyle görüşülmüş iki hafta sonra yurt dışından telefon geldi kaydı kuydu falan biz yaptırdık gelen belgelerle ama o gün bayağı bir sinirler gerildi günüm heba oldu şimdi o arkadaş artık arkadaşım değil sadece bir arkadaş o kadar sadist denemelerine devam ediyor telefonda ama tamamen de yok sayamam çok iyi çince biliyor :)

Son düzenleme:
Buğra

Buğra

Admin
General Mobile Discovery kullanıyordum. Biliyorsunuz klasik soket arızası oluyordu şarj tutmuyordu. Bende de öyle oldu gittim Profilo avm yerinde 1 saatte tamir yapıyorlar. Dedim böyle böyle klasik soket arızası değiştirin anakarti. Adam arıza oluşturmadan önce taktı prize ve pcye telefon şarj alıyor hani sorun dedi :D
Evden.cikmadan önce soket girişini kürdan ile temizlemistim. Megersem temizleyince sorun düzelmiş :D boşuna o kadar yol gittim Küçükçekmeceden Profilo avm arası bayağı uzak. Telefonu aldım geri geldim . Şuan da annem kullanıyor 4 yıldır sorunsuz telefon

skylinegti

skylinegti

Üye
İphone 6 mı bazı ses sorunları bazı kapanma durumları ve tocuh ıd problemleri yüzünden randevu alıp akasya apple magazasına götürdüm .1 seneyı gecmıstı alalı .Bu sorunların çocuğunun nedenın tozdan oldgunu söledı ve özel fırçayla bişiler yaptı falan sonra bı içeri gitti 15 dk sonra geldi elinde yenı iphone 6 .Tabı ben şaşkınım sorunu çözüp gelicek sandım ama kendındne emın bı şekilde telefonu teslım ettı hatta işe bakın yanıma yaklaşıp bak normalde senın teleofn bıraz yamulmuş ama ben görmezden geldim normalde degiştirmeyiz dedi.Ben nası olur yamuk degl ben sırf yamulmasın dıye şöyle özenlı kullanıyorum dıye anlattım ama yok o ben baktım yamulmus dedı uzatmadım yenı iphone 6 mı alıp koşarak uzaklaştım :D
Bence senin telefonu teknisyen kendi yamulttu düzeltemeyincede mecbur yenisini verdi ama çaktırmıyor. :D

MaxipmaN

Üye
n73 ikinci el neredeyse sıfır fiyatına geliyordu masraflarından dolayı. servis te çakaldı tabi, yaş ta ufak.