Çekirdeklerin çalışmaması hk.

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Çekirdeklerin çalışmaması hk.
Sorunum kısaca bazen 4 çekirdekten 2'sinin kendini kapatması. Xioami Mi4 kullanıyorum snapdragon 801 2.5ghz dört çekirdek. CPU-Z den baktığım zaman sadece 2 çekirdek çalışıyor bazen. Normalde performans moda aldığımız zaman 4 çekirdeğin 4'üde 2.5ghz de çalışıyo ama bunlar kendini kapattığında yine 2 çekirdek gözüküyor orda. Telefonu yeniden başlatana kadarda düzelmiyor bu sorun. Neyden kaynaklıdır sizce? Normal birşey olsa, kullanılmadığı için otomatik kendini kapatıyor desem performans moda alınca neden çalışmıyorlar?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Genelde telefon işlemcileri daha az pil tüketimi için
Gerekli olmadığı sürece işlemcinin tüm performansını kullanmaz

Eğer bi oyuna girerseniz
Tüm çekirdeklerin açıldığını görebilirsiniz

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Genelde telefon işlemcileri daha az pil tüketimi için
Gerekli olmadığı sürece işlemcinin tüm performansını kullanmaz

Eğer bi oyuna girerseniz
Tüm çekirdeklerin açıldığını görebilirsiniz

Bunu biliyorum zaten böyle anlaşılmasın diye performans moda aldığımda da aynısını yaptığını belirttim. Eğer yanlış biliyosam düzeltin; performans moda aldığımda hepsinin de çalışması gerekmiyor mu?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bunu biliyorum zaten böyle anlaşılmasın diye performans moda aldığımda da aynısını yaptığını belirttim. Eğer yanlış biliyosam düzeltin; performans moda aldığımda hepsinin de çalışması gerekmiyor mu?
Gerekmez
Eğer bi işlem yapmıyorsa işlemci
Derin uykuya bile geçebilir

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Sarangni

Sarangni

Üye
Çok fazla işlemci kullanması gerekiyor ise hepsi çalışıyor. Hangi moda alırsan al işlem yapmazsan 1 ya da 2 tane çalışır en fazla. Dört tanesi de aynı anda çalışsa pil tüketimi çok artar.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Çok fazla işlemci kullanması gerekiyor ise hepsi çalışıyor. Hangi moda alırsan al işlem yapmazsan 1 ya da 2 tane çalışır en fazla. Dört tanesi de aynı anda çalışsa pil tüketimi çok artar.

Normalde performans moda aldığım zaman 4 çekirdekte maksimum hızda çalışıyor. Ama bazen sadece 0 ve 3 numaralı çekirdekler çalışıyor diğer ikisi uykuya geçiyor.

reflex

reflex

Üye
Yaptığı işlemi tek çekirdekle hallede biliyorsa telefon tek çekirdek çalışır. Yok eğer daha fazla çekirdeğe ihtiyaç duyarsa işlem yüküne göre değişir bu diğerlerini de devreye sokuyor zaten 2.5 ghz lik işlemci 2 tansi bile çalışsa uygulamaları çok rahat çalıştırır. Hatta 2 çekirdekle asphalt airbone 8 i takır takır çalıştırır. S4 mini cihazım 2 çekirdekliydi takır takır herşeyi açıyodu.

• Beğen
Tepkiler: Peocawe

Üst Alt