Canlı yayında intihar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Canlı yayında intihar
WXTL-TV'de muhabir olarak görev yapan Christine Chubbuck bir süre sonra "Suncoast Digest" adıyla uyuşturucu bağımlısı, alkolik ve topluma dahil olamayan insanlarla ilgili bir sabah programı yapmaya başladı. Programın konularından biri de intihardı. İntiharla ilgili röportaj yaptığı polislerden birine intihar etmek için en uygun yolu sordu. Polis te ona bir tabanca ve ateş etme şekli gösterdi. Bunun kesin çözüm olduğunu söyledi. Bu röportajdan kısa süre sonra Christine o silahı alır. Bir sabah programında sunumuna devam ederken yayın akışının içinde şunları söyledi: Kanal 40 olarak yayın politikamız sizlere en son şiddet içerikli haberleri ulaştırmak, ve birazdan bir cinayet girişimi izleyeceksiniz.

Daha sonra silahını çıkartıp polisin dediği şekilde tetiği çeker. Teknik ekip ne yapacağını bilemeyerek önce ekranı karartır, daha sonra bir film yayınlar. Yayını izleyen insanlar polisi ve kanalı aramaya başlar. Başta kameraman dahil çoğu kişi bunun profesyonel bir şaka olduğunu sanmıştır. Christine Chubbuck hastaneye kaldırılmasından 14 saat sonra 15 Temmuz 1974'te ölür.


Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974'te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu "Kanal 40'ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: bir intihar girişimi." Dedi ve belindeki silahı kafasına dayıyarak tetiği çekti.

Cinayetin ardından Christine'in odasının ergenlik çağında bir kızın odası gibi döşenmiş olduğu gazetelerde yazar. Ailesinin onun intihar eğiliminden haberdar olduğu ancak işini kaybetmemesi için kimseye söylemedikleri ortaya çıkar. Otuzuncu yaş gününde hala bakire olduğu için işarkadaşlarına sızlandığı ve hiçbir zaman ikili ilişkilere uyum sağlayamadığı intiharının sebepleri arasında gösterilmektedir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt