Haber Candy Crush Saga oynarken parmağını sakatladı!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sağlık makaleleri platformu JAMA'da yayımlanan habere göre ABD Virginia'da 29 yaşında bir yetişkinin sürekli Candy Crush Saga oynaması nedeniyle sol baş parmağında tendon yırtılması oluştu ve cerrahi müdahale gereksinimi ortaya çıktı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Kullanıcı iki ay boyunca her gün sol baş parmağı ile telefonunda oyun oynarken, diğer ihtiyaçlarını sağ eli ile karşıladı. Ordudan ayrıldığı belirtilen şahıs bağımlı değildi ve sadece boş zamanlarını geçirmek için bu oyunu oynuyordu. Ancak uzmanlar oyun bağımlılığı nedeniyle kişinin ağrıyı hissetmediğini, bu yüzden rahatsızlığın ilerlediğini ve ameliyat gerektirecek hale geldiğini ifade ediyor. Bu da bazı video oyunlarının dijital bir ağrı kesici olabileceği tezini güçlendiriyor.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: mrzstyl


mrzstyl

mrzstyl

Üye
benimde işaret parmağıma ağrılar giriyodu fruit Ninja oynarken :hmmm
 
Luck Star

Luck Star

Üye
İlginç valla :close_tema:
 
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Rezistif ekran olsa neyse de kapasitif ekranda bunu yapmak başarı.
 
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Az daha oynasa parmağı kopacak haberi yok
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt