Çadırda bir çocuk daha hayatını kaybetti.<Van>

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bydexer

bydexer

Üye
    Konu Sahibi
Çadırda bir çocuk daha hayatını kaybetti.<Van>


6.5 yaşındaki Öznur Örgün, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Van'da depremin ardından kurulan çadırda çıkan yangınında 3 kardeşin hayatını kaybetmesinin ardından 1 çocuğun da yetersiz beslenme, aşırı sıvı kaybı ve soğuk algınlığından hayatını kaybettiği iddia edildi. Ailesiyle birlikte kurdukları naylon barakada rahatsızlanan 6.5 yaşındaki Öznur Örgün, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


NAYLON BARAKADA KALIYORLAR

Van Merkez Halilağa Mahallesi'nde oturan Cemil-Pakize Örgün çifti kirada oturdukları müstakil evleri hasar görünce, 6.5 yaşındaki kızları Öznur ve 1 yaşındaki ikiz kızlarıyla birlikte kendi imkanlarıyla kurdukları naylon barakaya geçtiler. Yağmur, kar ve soğuk havaya dayanıksız olan naylon barakada kalan ailenin büyük kızı Öznur, 14 Kasım'da rahatsızlandı. Gece rahatsızlanan Öznur'u ailesi devriye gezen polis otosuyla Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Burada bir gece yoğun bakıma alınan Öznur, bir gün sonra hayatını kaybetti. Öznur Örgün, mahalle mezarlığında toprağa verildi.


AŞIRI SIVI KAYBI VE YETERSİZ BESLENME

Deprem öncesinde ailesi tarafından anaokula gönderilen ancak depremin meydana gelmesiyle okul öncesi eğitimine başlamayan Öznur'un soğuk algınlığı, ishal ve kusma şikayetleriyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Öznur'un ölüm nedeni ise yetersiz beslenme, aşırı sıvı kaybı ve soğuk algınlığı olarak açıklandı.


'DEPREM ÖLDÜRMEDİ AMA SOĞUK BİZİ ÖLDÜRECEK'

Kızını soğuk havaya kurban verdiğini ileri süren anne Pakize Örgün, "Depremde ölmedik, canımızı son anda kurtardık. Ancak şimdi soğuktan kızım öldü. Çaresiziz. İkiz kızlarımın da soğuktan öleceğinden korkuyorum. İkisi de rahatsızlandı, hastaneye kaldırdık. Eğer sahip çıkan olmazsa ikiz kızlarım da soğuktan ölecek. öldürmedi ancak soğuk hava ve yaşadığımız kötü şartlardan ölmekten korkuyorum" dedi.


DEPREMDEN SONRA İŞTEN ÇIKARTILDI

Deprem öncesi çimento fabrikasında işçi olarak çalışan baba Cemil Örgün, depremden sonra fabrikadaki üretim azalması nedeniyle işten çıkartıldı. Şu anda işsiz olan ve hiçbir geliri olmayan baba Cemil Örgün, "Çaresiz. Gidecek yerimiz yok. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Bugün kadar bize sahip çıkan olmadı. Kendi imkanlarımızla kurduğumuz bu naylon barakanın altına sığındık. Ama böyle devam ederse hepimiz burada öleceğiz" diye konuştu.

KAYNAK:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

.eRCaN.
Cevap
2
Görüntüleme
970
.eRCaN.
Cevap
2
Görüntüleme
867


Üst Alt