Caddelerdeki en sportıf 911; yeni porsche 911 gt3 rs


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
'Davut

'Davut

Üye
    Konu Sahibi
CADDELERDEKİ EN SPORTIF 911; YENİ PORSCHE 911 GT3 RS Porsche’nin yeni 911 GT3 RS’i start alıyor. Yeni model Daha yüksek motor gücü temin eden, daha düşük ağırlık sunan 911 GT3 RS’de daha kısa aktarma oranlarının yanında daha da yüksek standarda çıkarılmış gövde ve süspansiyon öğeleri yer alıyor. 911 GT3’de hâlihazırda sunulan motoru temel alan yeni 911 GT3 RS’deki güç ünitesi, artık 3.6 litre yerine 3.8 litre hacme sahip, daha fazla güç sunuyor, daha hızlı ve dinamik şekilde devirleniyor.
Gündelik kullanım için 450 hp Yeni 911 GT3 RS’te yer alan motor, 911 GT3’teki eşinden 15 hp daha fazla, yani 450 hp güç üretiyor. 6 lt’lik hacimden litre başına 118 hp daha fazla güç anlamına gelen bu özel rakam, dünya çapındaki en sıkı karşılaştırmada dahi normal emişli motor teknolojisi için son derece yüksek bir değer. Pek çok başka yüksek performanslı motorun aksine yeni 911 GT3 RS’in güç ünitesi gündelik kullanıma tam anlamıyla uygundur.
Sadece, kısa vites aralığı, düşük ağırlık ve yüksek verimlilik için ideal hâle getirilmiş altı ileri manuel vites kutusu ile sunulan yeni 911 GT3 RS, sportif davranışını daha da geliştirmek adına ilk defa olarak özel amaçlı üretilmiş ve ayarlanmış, hem arkada hem ön aksta daha geniş bir iz ortaya koyan PASM süspansiyon ile donatılmış.
Yeni 911 GT3 RS’in gövdesi de, ilave tekerlek boşluk kemerlerinin kullanılmasıyla hem arka kısımda hem de önde daha geniş. Ön aks, 245/35 ZR 19 ebadında spor lastiklerle temin edilen dokuz inç genişliğinde jantlarla sunulurken, arka aks ise 325/30 ZR 19 spor lastiklerle donatılmış on iki inç genişliğinde jantlarla veriliyor. Standart olarak yer alan dinamik motor şasi bağlantısı da otomobilin sürüş dinamiklerini daha da yüksek bir seviyeye getirmeye hizmet ediyor. Sürüş koşullarına bağlı olarak takozlar, sertliklerini ve sönümleme etkisini değiştirerek, çok dinamik koşullarda sürüş sırasında motor ve gövde arasındaki bağlantıyı iyileştiriyor.
Otomobilin aerodinamik özellikleri GT3’de olduğundan daha yüksek bir bastırma kuvveti meydana getirerek, otomobilin yarış pistinde sergilediği niteliklerinden faydalanması 911 GT3 RS’in öne çıkan bir başka özelliği. Yeni 911 GT3 RS, motor sporlarıyla olan yakın bağlantısını, bilhassa düşük sürüş yüksekliği, alüminyumdan yapılmış özel tasarımlı kanat desteklerinin yer aldığı, yeni, ekstra geniş karbon fiber arka kanadı ve ekstra hafif spor egzoz çıkışındaki karakteristik ikili egzoz borularının yanında, bu modele özgü hazırlanmış özel ön ve arka parçaların meydana getirdiği dinamik görünümüyle gösteriyor.


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt