Cabire Virüsünden Kurtulma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
Cabire Virüsünden Kurtulma
Cabire bluetooth üzerinden istemsiz olarak çoğalan bir virus programıdır. Bir telefona bulaştıktan sonra otomatik olarak yakınındaki telefonlara bluetooth ile gönderiyor.

Virüsün temizlenmesi

Telefonunuza fexplorer, Seleq yada Psiloc eFilemenager gibi dosya yöneticisi programı yükleyin. Sonra aşağıdaki dosyaları tek tek silin.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/FLO.MDL
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.RSC
C:/SYSTEMSYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.SIS
C:/SYSTEM/RECOGS/FLO.MDL
C:/SYSTEM/INSTALL/SCARIBE.SIS

bu dosyaları silin virüsten kurtulabilirsiniz .

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC dosyasını silemeyebilirsiniz digerlerini sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve daha sora son kalan CARIBE.RSC dosyasınıda silin. Eğer bu işlemleri yaptıkdan sonra telefonunuz normale dönmedi ise *#7370# yaparak telefonunuza soft format atın.

Fexplorer programını burdan çekebilirsiniz

Tıkla

Arkdaşlar Alıntıdır Sadece Oradaki Link Kırktı ve Düzenldim Yayınlıyorum

Teşekkür Butonu Aşşağıda

:oke::oke:

• Beğen
Tepkiler: furtun161, Revengeful ve ©mylife©

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
sağolasın :)

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
Önemli Deil... :)

©mylife©

Üye
Çok Yararlı Oldu Bu Paylaşımın İçin Çok Teşekkürler Arıyordum bulamıyrdum Klavyene Sağlık Kurtuldum Virüsten Sonunda

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
Çok Yararlı Oldu Bu Paylaşımın İçin Çok Teşekkürler Arıyordum bulamıyrdum Klavyene Sağlık Kurtuldum Virüsten Sonunda

Önemli Deil...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
5800'a virüs mü çıkmış?

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
Nadir Benim 6600 da var Ona Bulaşmıştı Düzellettim Ama 5800 a da yolluyor blutt tan sürekli Bende Baya araştırdım kurtuldum...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
tamam sağolasın..

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
Yani Şöyle Anlatim Sana bluetooth tan bir SÜREKLİ BİRŞEY YOLLUYOR Sen ne kadar iptal desende hemen tekrar geliyor ...Chazından veri almak istiyormsun diye Ancak Ya Kendi bluetooth kaplı duracak yada diyer telefon kapalı olacak Virüs yollayan telefon bluetooth u KAPALIDA olsa yolluyor.Sana okadar hızlı yolluyorki bluetooth u kapatman lazım oda sürek li yolladığı için işlem yapamıyorsun.Kabul edince Sana beatuful.jpg sex.jpg lale.jpg vb diye dosya yolluyor ama sis dosyası Yükleyince artık sanada Bulaşmış oluyor O yüzden sakın kabul etmeyin kabul ettiysenizde Gelen dosyayı açmayın Silin Açtıysanız Bulaştıysa Yukarıdaki yöntemi deneyin sadece s60 serisine yolluyor yani nokia telefonlara...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
biliyorum canım..benim başıma daha önce çok geldi..

Davulbaz

Davulbaz

Üye
caribe yi en son 2005 de duymuştum.hala dolaşıyormu ya..

osmanaktag

Üye
    Konu Sahibi
ooo olmazm1 bizim s1n1f1 ben kurtard1m okul kayn1yor otobüse biniyorum yolluyor siniroldum... =))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt