C7 vs iPhone 4'ün düşme testinden bir görünüm ( Gorilla glass vs. 'Ultradurable' )

Sponsorlu Bağlantılar

uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
C7 vs iPhone 4'ün düşme testinden bir görünüm ( Gorilla glass vs. 'Ultradurable' )
C7 vs iPhone 4 düşme testinden bir görünüm,siz karar verin..

C7'nin Camı = Gorilla Glass
İphone 4'ün Camı = 'Ultradurable'

If a weekend in the Canadian Rockies, testing unreleased phones, lounging on treetops and galloping through Bow Valley in Alberta sounds like too much for you, then tighten the velcro on your shoes and walk yourself off a cliff. All others, read on to see what another weekend with Nokia was like.

I, along with a handful of other lucky enthusiasts, were invited by WOMWorld/Nokia for an event aptly dubbed #NokiaUnfenced. Mountains bigger than planets? Check. Land further than the eye can see? You got it. Throwback transportation? Absolutely. Unfenced, it was.

We were put up in the plush Grande Rockies Resort, with rooms that rival apartments I've been in. We didn't spend much time inside our rooms except for recharging; phones and ourselves. Oh boy, we had phones. At any given time, I can safely say I had roughly $1900 worth of smartphones falling out of my pockets. From the trusty N8 for capturing the experience, to the unreleased Nokia X7, there were many a time when deciding on which device to use was more than a split-second decision.

If you spotted that slightly mangled iPhone 4 and felt a bit sad, I'd like to direct your attention to the 7 foot drop test featuring a Nokia C7 versus an iPhone 4.

[video=youtube;5B7MnlDX9wc]http://www.youtube.com/watch?v=5B7MnlDX9wc&feature=player_embedded[/video]

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2149105

Jerkez38

Jerkez38

Üye
Nokia işte :D

CnFk

CnFk

Üye
ben C6-01 kullanıyorum. statta taraftarı videoya alırken hanzonun teki sert bi şekilde koluma vurdu telefonu o kadar sıkı tutmadığım için elimden fırladı yaklaşık 1,5 metre kadar havaya yükselip betonun üzerine cam gelecek şekilde düştü. arkadaşa dedimdi daha 2 ay olmadan gitti telefon. benim şansımmı yoksa gerçekten telefonun camının kalitesimi bilmiyorum ama ekranda tek bir cizik yoktu o darbeye karşılık.

-omer-

-omer-

Üye
vayyy iyiymiş :D
----

ben C6-01 kullanıyorum. statta taraftarı videoya alırken hanzonun teki sert bi şekilde koluma vurdu telefonu o kadar sıkı tutmadığım için elimden fırladı yaklaşık 1,5 metre kadar havaya yükselip betonun üzerine cam gelecek şekilde düştü. arkadaşa dedimdi daha 2 ay olmadan gitti telefon. benim şansımmı yoksa gerçekten telefonun camının kalitesimi bilmiyorum ama ekranda tek bir cizik yoktu o darbeye karşılık.

senn sansın + telefon camnn kalitesi diyelm :D

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
inanmıyorum bu tür testlere sağlam olabilir tabi ama iphone düşmanı olmadıkları ne belli telefonun yere atılmadan önceki halini göstermiyorlar sonuçta

----------Eklendi @ 18:46:43 ---------- Yazıldı @ 18:45:53 ----------

şanslıymışsın tabi cam kaliteside dahil :oke:

Quaresma53

Quaresma53

Üye
******** işleri güçleri yok telefonları yere atıyolar yada paraları çok ki olsa bile ******* :s

uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
işleri güçleri yok telefonları yere atıyolar yada paraları çok ki olsa bile :s
Nokia Conversations'un testi bu adamlar parayı düşünürmü hiç sonuçta birilerinin bunu ispatlaması lazım onlarda işlerini yapıyorlar

elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
jeep geçirdikten sonra artık bunlar normal :D

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
bi kerede ben asfalta düşürdüm
yolda yürürken telefonu cebimden çıkarıyordum birden elimden kaydı düştü içim gitti valla ama bişey olmadı ekranda çok hafif bi çizik oldu o kadar

_ardaa

_ardaa

Üye
iphone süper yada kötü demiyorum ama bence o kadar parçalanmaz o düşüşle şu çakma iphone'lardan olsa gerek diye düşünüyorum.

y n s c n

y n s c n

Üye
iphone süper yada kötü demiyorum ama bence o kadar parçalanmaz o düşüşle şu çakma iphone'lardan olsa gerek diye düşünüyorum.

ahahah iPhone 4 beyaz kullanıyorum, kılıf kullanmıyorum, ekran koruyucu kullanmıyorum telefon çok yükseklikten düşmedi ama 1bucuk metre yükseklikteki br yerden düştü, çizi vs göremiyorum telefonun üzerinde... abartmışlar bence çok ciddi anlamda. sağlamlıklarını bilemiyrum o nokia telefonların tartışılabilir ama iphone da ordaki kadar patlayacak bir telefon değil. orda 4 5 tane nokia telefon var çizik bile göremedim ben düştüklerine dair?

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
güya iphone camı helikopter pervanesinin malzemesinden yapılma ama kırılmayan cam yok şuan piyasadaki telefonlarda

bugli

Üye
telefonlarin dayanikliliklariyla ilgili yapilan bu tur testler bana mantiksiz geliyor. sonucta atilan yukseklik ayni bile olsa carpma acilari, yerdeki cisimlerin cama basinc uyguladigi yuzeyler farkli. kaldi ki ilk atista kiramadigin c7 yi yanlislikla bir yerde dusurdugunde kirabilirsin. ya da dusus esnasinda 50 gr fazladan basinc olussa ne olurdu bilemezsin. iphone la ilgili bir suru test var, saniyorsun ki cam asla kirilmaz ama telefonuyla yere dusup ekrani parcalayan arkadasim var.

soyle adam gibi bir sistem kurup camlarin 4-5 ayni noktalarina ayni basinc uygulansa o zaman soyleyebiliriz hangisi dayanikli.

kaldi ki cokta bir sey degistirmeyecek iphone cami da nokia cami da kirilabiliyor, telefonlari dikkatli kullanmak lazim

• Beğen
Tepkiler: mesut1979
uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
telefonlarin dayanikliliklariyla ilgili yapilan bu tur testler bana mantiksiz geliyor. sonucta atilan yukseklik ayni bile olsa carpma acilari, yerdeki cisimlerin cama basinc uyguladigi yuzeyler farkli. kaldi ki ilk atista kiramadigin c7 yi yanlislikla bir yerde dusurdugunde kirabilirsin. ya da dusus esnasinda 50 gr fazladan basinc olussa ne olurdu bilemezsin. iphone la ilgili bir suru test var, saniyorsun ki cam asla kirilmaz ama telefonuyla yere dusup ekrani parcalayan arkadasim var.

soyle adam gibi bir sistem kurup camlarin 4-5 ayni noktalarina ayni basinc uygulansa o zaman soyleyebiliriz hangisi dayanikli.

kaldi ki cokta bir sey degistirmeyecek iphone cami da nokia cami da kirilabiliyor, telefonlari dikkatli kullanmak lazim
Videoda iki telefonuda aynı yere atıyor uygulanan basıncın cok değişeceğini sanmıyorum..tabiiki her cam kırılır ama dayanıklılık farklılık gösterebilir yani ne kadar dayanıklı cam o kadar iyi.senin dediğin gibi sadece cam testleri var gorilla glass forumda paylaşmıştım o videoda gorilla glass'ın ne kadar sağlam bir cam olduğu apaçık belli bulursam eklerim buraya

----------Eklendi @ 12:00:40 ---------- Yazıldı @ 11:53:19 ----------

buldum videoyu gorilla glass ekran testleri
[video=youtube;aVxj6gRYwS0]http://www.youtube.com/watch?v=aVxj6gRYwS0[/video]

• Beğen
Tepkiler: mustafakamikaze
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye

Videoda iki telefonuda aynı yere atıyor uygulanan basıncın cok değişeceğini sanmıyorum..tabiiki her cam kırılır ama dayanıklılık farklılık gösterebilir yani ne kadar dayanıklı cam o kadar iyi.senin dediğin gibi sadece cam testleri var gorilla glass forumda paylaşmıştım o videoda gorilla glass'ın ne kadar sağlam bir cam olduğu apaçık belli bulursam eklerim buraya

----------Eklendi @ 12:00:40 ---------- Yazıldı @ 11:53:19 ----------

buldum videoyu gorilla glass ekran testleri
[video=youtube;aVxj6gRYwS0]http://www.youtube.com/watch?v=aVxj6gRYwS0[/video]
ah bide çizilmese ekran jelatiniyle uğraşmam ama işte napalm ekran çizilirse pinpirikliyim ben rahat edemem gözüme batar ekrandada belli olur ekran ışığından

kedimi_7_m

Üye
arkadasım bende gorılla kullanıyorum tel e7 ınan cızılmesı cok zor . Cıkar jelatını ekran kalıtesı ortaya cıksın .

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
iphone cam normaldir dağılması

fatih54102

fatih54102

Üye
Iphoneun ekranı ayna gibi, gerçek olmayabilir.

Türe

Türe

Üye
içi iyi olmadıktan sonra dışı sağlam olmuş neyleyim ? iphoneun camı hem gorilla glass değil hem de cam en üst tabaka da yer alıyor yani yanlardan onu alçaltacak bir çıkıklık yok bu da çabuk kırılmasının nedeni

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
aynen basıncı emecek nokta yok

Üst Alt