Bursaspor'un yıldızı G.Saray yolunda

 • 30 Ekim 2010
 • 390 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Baros'un sakatlıkları Battal'ın tecrübesizliği nedeniyle forvet sıkınıtısı yaşayan G.Saray, rotasını Bursa'nın yıldızına çevirdi.

  Milan Baros'un sürekli hale gelen sakatlıkları, Mehmet Battal'ın tecrübesiz olması nedeniyle alternatif forvet sıkınıtısı yaşayan Galatasaray, rotasını Sercan Yıldırım'a çevirdi. Geçen sezon, transferin gözdesi olan; ancak bu sezon istediği ölçüde forma şansı bulamayan Sercan ise, ocak ayına kadar olabildiğince çok maç oynayıp, eski görüntüsüne kavuşmayı ve devre arasında Bursaspor'dan ayrılmayı planlıyor.
  Yeşil beyazlı yönetim kurulu da Sercan'a iyi bir teklif gelmesi durumunda bu teklifi değerlendirme kararı aldı. Basın sözcüsü Ferruh Nayman, "Sercan konusunda kesinleşmiş bir durumun olmadığını; ancak trasfer işinde kararların her an değişebileceğini ve genç futbolcuya iyi bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendireceklerini söyledi.
  Gelişmeleri yakından takip eden Galatasaraş Sportif Direktör Adnan Sezgin'in ise Sercan'ın yakın çevresi ve menajerine, Bursaspor'un daha önceki görüşmelerde olduğu gibi yüksek rakamlar talep etmemesi durumunda bu transferi gerçekleştirebileceğini söylediği öğrenildi.
  Sercan Yıldırım'ın sözleşmesi 2012 yılına kadar devam ediyor. Bursaspor sezon başında Sercan için 7 milyon euro talep etmişti. Ancak Sercan'ın sürekli 11'de oynamamasından dolayı skıntılı olması, yönetimin ise genç futbolcunun değer kaybetme olasılığından duyduğu kaygı nedeniyle Ocak ayındaki ara transfer döneminde gelecek teklifleri değerlendirme kararı alınmasını sağladı. Hatta, bonservis ücretini 4-5 milyon euroya kadar indirebilecekleri öğrenildi.
  Sercan'ın ailesinin Galatasaraylı olması ve daha önce bu yönde yapılan açıklamalar, genç futbolcunun sarı kırmızılıları tercih etmesini sağlayabilecek etkenlerden birisi olarak gösterildi; ancak genç futbolcunun "Ben profesyonelim, hangi teklif daha uygunsa seçimimi ona göre yaparım" dediği öğrenildi.
  Bu arada Dinamo Kiev ve Arsenal izleme ekibi yetkilileri Bursa'ya geliyor. Yetkililerin Salı günü yapılacak Bursaspor - Manchester United maçında Sercan'ı yakından izleyecekleri öğrenildi.
  Radyospor
   


  Yazan: tragedie
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 06:12