*BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ*** şirinler ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
Şirinler yıllardır Komünizm propagandası yapmakla suçlanmış ABD'de bir
dönem gösterimi yasaklanmıştır..

Bunun nedeni para olmadan komünal bir yaşam sürmeleri, Şirin baba'nın Karl Marx'a benzemesi ve kızıl şapka giymesidir. Herkes kendi işini yapıyordur ve mutludur. Herkes aynı şeyi giyiyordur. Çizgi filmdeki Şirinlerin düşmanı Gargamel papaz cübbesi giyer ve dini sembolize eder,altın ve para düşkünüdür (kapitalizm) ve onları yeme (misyonerlik) gibi pek çok gizli unsur bulundurduğu iddia edilmiştir.
Şirinler çizgi filminin yaratıcısı Peyo, sosyalisttir.. şirinleri ortaya çıkardığı zaman iki kutuplu bir dünya vardı.. bir tarafta ABD diğer tarafta SSCB.. sosyalist olan Peyo, yaptığı çizgifilmle bir mesaj vermek ve emperyalist amerika'ya karsı bu yolla propaganda yapmak istemiştir..Şirinler köyünde bir tek bile ibadethane bulunmaz.. ne kilise, ne havra,ne camii..

Şirinler köyünde para kullanan kimseyi gördünüz mü şimdiye kadar hiç??para kullanılmaz evet, ama herkes kendine gerekli olan şeyleri bedava edinir.. tembel şirin bile hiç bir iş yapmadığı halde bütün şirinlerle
aynı standartlarda yaşamaktadır(tembellik hakkı).. şirin çileği tarlaları sadece bir şirine ait değildir, bütün şirinler bu tarlada hak sahibidir..

Gargamel'in kedisi azman ise (orjinalindeki adı azrail'dir bu kedinin)ABD'nin peşinden ayrılmayan küçük ülkeleri sembolize eder..Ayrıca şirinlerin ingilizce yazılımı smurf'tur, bu da "socialist men under red flag" yani kızıl bayrak altında yaşayan adamlar..
Şirinlerin temsil ettiği çok farklı unsurlar da vardır. Örneğin; Şirine feminizmi, Süslü eşcinselliği, Güçlü şirin maço erkeği temsil eder.
*BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ***

 
mservank

mservank

Üye
Ayrıca o kadar erkeğin arasında Şirine'nin olması da bir tuhaflık olarak gösteriliyordu.
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bu Konuları Duymuştum Ama Önemsememiştim..
Doğruluk Payı Oldukça Yüksek Gibi Görünüyor..

Daha Önce Tek Bildiğim Bu Çizgi Filmin Belçika'da Doğduğu..
 
mservank

mservank

Üye
 
iremm

iremm

Üye
ilginç daha önce duymamıştım
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Evet biliyordum ama forumumuzda konu edildiği için teşekkürler...
 
__Midas__

__Midas__

Üye
Ben çok severdim bu çizgifilmi, zaten çocuklar için yapılmış olan ve bence çok da güzel bir çizgifilm, biz büyükler herşeye çok farklı anlamlar yüklemeyi sevdiğimiz için bunada sayfalarca yazılar yazabiliriz, ama çocuklara sevgiden ,beraberlikten, mutluluktan, yardımlaşmanın güzelliğinden başka bişe öğretmez, naçizane fikrimdir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

XpressMusıcs
Cevap
25
Görüntüleme
4K
XpressMusıcs
haydaravısyon
Cevap
21
Görüntüleme
2K
Tr_SERGEN
yusufucan
Cevap
10
Görüntüleme
887
FerreT
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt