Uygulama bu sorunu cozene 10 tl atacam

Sponsorlu Bağlantılar

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
bu sorunu cozene 10 tl atacam
slm beyler galaxy ace (5830i) um 2g cekerken
3g ceken yere gidiyorum 3g sebekesi geliyo
ama veri baglantisi gelmi yo yani H harfi
sorun ne ola bilir Avea ve Turkcell denedim 2
hatta da ayni sorun yardim

MR.ROOKİE

MR.ROOKİE

Üye
mobil veri açık mi ?

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
usta tabi acik ya o kadar safmiyim :(

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
valla ustam acaba burdaki bas istasyondami sorun var sehirde 3g ful geliyo:)

MrCowboy

MrCowboy

Üye
Ben de hattımı taşıdığımda aynı sorunu yaşadım. Hattının müşteri hizmetlerini ara oradan hattını 3g için aktifleştirsinler. O zaman sorunun çözülecektir.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Çözecektimde sırf para teklifi olduğu icin vazgeçtim kolay gelsin :(

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
Çözecektimde sırf para teklifi olduğu icin vazgeçtim kolay gelsin :(
usta para teklifi olmadan da konu acmistim baktim kimse cwp yazmiyor bu konuyu actim :(
sanmıyorum ya bence telefondandir baz istasyonunda olsa herkeste olurdu :)
ama sehre gittigimde sorun cozuluyor koyde sadece oluyoYardım - galaxy ace 3g sorunu - MaxiCep sukut-u hayal :(
Ben de hattımı taşıdığımda aynı sorunu yaşadım. Hattının müşteri hizmetlerini ara oradan hattını 3g için aktifleştirsinler. O zaman sorunun çözülecektir.
yok usta 3g acik :(
yok usta 3g acik :(

MrCowboy

MrCowboy

Üye
Sende açıktır ona lafım yok zaten :worshippy: Şebeke üzerinde bazen bakım yapıldığında bile sorun çıkabiliyor. O yüzden müşteri hizmetleri ile görüşürsen sorununu çözerler demek istedim :oke:

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
tm ustam saol bi oyle yapim

mcnpl4

mcnpl4

Üye
h yanilmiyorsam 3.5g. yani 3g'den daha iyi. bulundugun yerden dolayi h olmuyordur yada telefon tam cekmiyordur belki. buraya yazanlar paraya yazmiyor bu arada. kimse cozum bulamadi ki boyle baslik acti diye yardima geliyorlar. (gerci sorunu tam da anlamadim gece gece. 3gye gecince baglanti kopuyor diyosan sebebini bilemem)

Son düzenleme:
xpaede

xpaede

Üye
Öncelikle sorununuzun sizden kaynaklı olmadığını belirterek başlayayım. Mobil internette hepimizin bildiği üzere geçmişten günümüze uzanan bir gelişim tablosu mevcut. Bu tabloyu eskiden en yeniye doğru sıralarsak :

GSM / GPRS / EDGE/ 3G / HSDPA / HSPA (plus) ve LTE (4G)

olarak karşımıza gelecektir. Yani HSDPA = H simgesi 3G'nin üst versiyonudur ve ancak bu teknolojiyi destekleyen yerlerde bu hızı alabilirsiniz. Dolayısı ile bulunduğunuz bölge henüz HSDPA (H) ve HSPA+ (H+) altyapısını desteklemediği ve açıklamalarınızdan anladığım kadarıyla desteklediği en yeni teknoloji 3G olduğu için ne yaparsanız yapın telefonunuzda 3G simgesini göreceksiniz. Buna bağlı olarak ; HSDPA'ya göre hızınız önemli miktarda düşük olacaktır. İyi günler dilerim.

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
usta sorunum tlfon 2g de iken 3g sebekesi geldiginde veri kulanimi kesiliyor sadece sebeke cekiyo aksam goruntu atarim
Öncelikle sorununuzun sizden kaynaklı olmadığını belirterek başlayayım. Mobil internette hepimizin bildiği üzere geçmişten günümüze uzanan bir gelişim tablosu mevcut. Bu tabloyu eskiden en yeniye doğru sıralarsak :

GSM / GPRS / EDGE/ 3G / HSDPA / HSPA (plus) ve LTE (4G)

olarak karşımıza gelecektir. Yani HSDPA = H simgesi 3G'nin üst versiyonudur ve ancak bu teknolojiyi destekleyen yerlerde bu hızı alabilirsiniz. Dolayısı ile bulunduğunuz bölge henüz HSDPA (H) ve HSPA+ (H+) altyapısını desteklemediği ve açıklamalarınızdan anladığım kadarıyla desteklediği en yeni teknoloji 3G olduğu için ne yaparsanız yapın telefonunuzda 3G simgesini göreceksiniz. Buna bağlı olarak ; HSDPA'ya göre hızınız önemli miktarda düşük olacaktır. İyi günler dilerim.
usta 3g de gelmiyo hic bisi gelmiyo sadece 2 dis sebeke cekiyo

xpaede

xpaede

Üye
O halde bulunduğunuz bölgenin 3G altyapısında sorun olduğunu söyleyebilirim. Hattınız 3G'ye operatör bazında açık olmasa idi zaten 3G simgesini hiç göremezdiniz dolayısı ile bulunduğunuz bölgenin altyapısı en fazla EDGE hızını destekliyor demektir. Mobil veri ayarlarınızı sadece 2G yaparak en azından kesintisiz internet kullanabilirsiniz.

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
usta eskiden cekiyodu 1 haftadir bu sorun var ama :(

xpaede

xpaede

Üye
O halde bu konuya yazan bir arkadaşın belirtmiş olduğu gibi ; operatör bazında bir çalışma mevcut olabilir. Konu ile ilgili operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz en azından bölgede bir çalışma olup olmadığını size aktaracaklardır. Size son bir önerim olacak : hattınızı sadece 2g moduna alıp öyle deneyebilir misiniz ? Bir de internet erişim noktası (apn) ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririm.

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
tm saol usta deneyecem sorun cozulurse buraya yazarim

BATTALGAZA

BATTALGAZA

Üye
kardeşim ayarlar/diğer ayarlar/mobil ağlar/ağ modu otomatik olması lzm

yunus4554

yunus4554

Üye