BU site ne zaman öleceğimizi hesaplıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
BU site ne zaman öleceğimizi hesaplıyor!
ABD`de kurulan yeni bir internet sitesi insanların ne zaman öleceğini hesaplıyor. Riskler ortaya konuyor ve ortalama ömür veriliyor. Carnegie Mellon üniversitesi araştırmacıları tarafından kurulan DeathRiskRankings.com isimli internet sitesi, sağlık kayıtlarını baz alarak yaşa, cinsiyete, coğrafi konuma göre bir ölüm tahmininde bulunuyor.
Örneğin İngiliz bir kadının ölüm riski araştırıldığında hemen ülkedeki yapılan araştırmalara dayanarak meme kanserine yakalanma riskinin yüzde 33 olduğu kriter alınıyor ve buna göre hesaplama yapılıyor. Aynı hesaplama Pennsylvanialı bir kadına yapıldığında ise bu oran yüzde 29 olarak baz alınıyor.
Sitede yapılan hesaplamalara göre 20 yaşındaki bir Amerikalı kadının ölme riski binde beş oranında. 40 yaşındaki bir insanın ise ölüm riski üç kat, 60 yaşındaki birinin ise 16 kat artıyor. 80 yaşına gelindiğinde ise ölüm riski tam 100 kat daha fazla...
İŞTE ÖLÜM RİSKİNİ AZALTMANIN YOLLARI
Ölüm riskini hesaplayan internet sitesinin haberini yayınlayan Fox News kanalı, insanların ölüm riskini azaltmaları için son yapılan araştırmalara dayanarak 10 tavsiyede bulundu.
İşte ölüme meydan okumanın 10 yolu:
Düzenli uyku
Arkadaşlarınızla vakit geçirin
Stresten uzak durun
İyi bir cinsel hayatınız olsun
Şarap için
Evcil hayvan besleyin
Düzenli doktor kontrolünden geçin
Pozitif düşünün
Evlenin
İyi bir eğitim alın

• Beğen
Tepkiler: ebuş...

blackwhite_52

blackwhite_52

Üye
bilgi için teşekkürler !! ama bana göre ne zaman ve nerde öleceğimizi allah bilir !! :oke: onların hesabı bu dünyada denildiği gibi DÜNYAM BATMIŞ AHİRETİMDE ÇÖKMESİN hayırlı forumlar

passiv€ aggressiv€

Üye
güzel bilgi saol öneriler güzel haklı olabilirler :spr

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
bilgi için teşekkürler !! ama bana göre ne zaman ve nerde öleceğimizi allah bilir !! :oke: onların hesabı bu dünyada denildiği gibi DÜNYAM BATMIŞ AHİRETİMDE ÇÖKMESİN hayırlı forumlar

Böyle bi yorum hiç beklemiyodum , şaşırdım :ehe:ehe:ehe

alpay1173

alpay1173

Üye
sağolasın

merty24

merty24

Üye
sacma

Onur Saka

Onur Saka

Üye
sacma

Freestyle.Cod

Freestyle.Cod

Üye
:hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...