Bu Sisteme 32 bitmi 64 bitmi (8.1 Pro)

Sponsorlu Bağlantılar

ahom5151

Üye
    Konu Sahibi
Bu Sisteme 32 bitmi 64 bitmi (8.1 Pro)
3gb ram
3 gb amd hd readion 6570 ekran k.
intel core 2 duo 2.59 ghz işlemci

ahuramazdatr

ahuramazdatr

Üye
32 bence daha uygun olur ama 64 de sorun çıkarmaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
32 bit kullanırdım

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
32 bit kullanmalısın kardeşim. 64 bit sistem 4 gb ram ve üstü içindir. Eğer bu sisteme 64 bit kursan sisteme daha çok yük biner ve 32 bite göre yavaş kalır pc

The Pancar

The Pancar

Üye
32 bit

goldenheros

goldenheros

Üye
32 ideal

turancen

turancen

Üye
64 bit yükle kardeş, hani nerde yük bindiriyormuş, taş gibi çalıştırıyor valla :D
Benim sistemim
Bu oyunu windows 7 de kasılmaktan oynayamamıştım, şimdi rahatlıkla oynayabiliyorum
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

hikmet366

hikmet366

Üye
32 bit
32 bit

exp_l0it

exp_l0it

Üye
64 bit yükle kardeş, hani nerde yük bindiriyormuş, taş gibi çalıştırıyor valla :D
Benim sistemim
Bu oyunu windows 7 de kasılmaktan oynayamamıştım, şimdi rahatlıkla oynayabiliyorum
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
3 gb ram var kardeş istemesede bir süre sonra kasar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Normal hardiskte kasabilir ama ssd hardiskte bir kere bile kasıldığını görmedim.
Hard disk okuma hızı ile alakası yok ama bunun. Ram olayı ile alakalı genelde. 32 bit ile 64 bit ram sıcaklıkları ve boşta kalan ram miktarı eşit olmaz

turancen

turancen

Üye
Hard disk okuma hızı ile alakası yok ama bunun. Ram olayı ile alakalı genelde. 32 bit ile 64 bit ram sıcaklıkları ve boşta kalan ram miktarı eşit olmaz
Şu anda kulllandığım windows 8.1 64 bit pro sürümüdür. lisanslı orjinaldir (fiyatı 25 tl )
amd 5200+ 2.7 ghz
2gb ddr2 800
agp ati 4650 512mb
120 gb ssd sata3

Bilgisayarda origin,steam,itunes,utorrent,idm,firefox,chrome, artık bir sürüde oyun yüklü, windows 7 den daha hızlı çalışıyor, bunun nedeni nedir acaba söylermisin.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Şu anda kulllandığım windows 8.1 64 bit pro sürümüdür. lisanslı orjinaldir (fiyatı 25 tl )
amd 5200+ 2.7 ghz
2gb ddr2 800
agp ati 4650 512mb
120 gb ssd sata3

Bilgisayarda origin,steam,itunes,utorrent,idm,firefox,chrome, artık bir sürüde oyun yüklü, windows 7 den daha hızlı çalışıyor, bunun nedeni nedir acaba söylermisin.
Windows 7 den hızlı çalışacak tabi ki kardeşim. Sen kulağı yanlış taraftan tutmaya çalışıyorsun halen. 64 bitlerin piyasaya çıkarılma amacı 4 gb ve üstü ram içindir. Kurmasına kurup kullanırsın fakat ileride sıkıntı yaşatabilir. Normalde 32 bit sürümü 4 seneye yakın stabil kullanabilirsin fakat bu sistem ile yakın zamanda stabiliten azalacaktır kardeşim. Orjinal olup olmaması da sistemi hiç etkilemez kardeşim.

turancen

turancen

Üye
Windows 7 den hızlı çalışacak tabi ki kardeşim. Sen kulağı yanlış taraftan tutmaya çalışıyorsun halen. 64 bitlerin piyasaya çıkarılma amacı 4 gb ve üstü ram içindir. Kurmasına kurup kullanırsın fakat ileride sıkıntı yaşatabilir. Normalde 32 bit sürümü 4 seneye yakın stabil kullanabilirsin fakat bu sistem ile yakın zamanda stabiliten azalacaktır kardeşim. Orjinal olup olmaması da sistemi hiç etkilemez kardeşim.
Sistem gereksinimleri
Windows 8.1
Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği

• RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)

• Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)

• Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı
Kaynak :

Ben demiyorum microsoft söylüyor. 64 bit işletim sistemi her zaman iyidir.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Sistem gereksinimleri
Windows 8.1

Kaynak :

O yazının başında minimum diye belirtiyor olması gerek şapşirik. Biz optimumdan bahsediyoruz

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Sistem gereksinimleri
Windows 8.1

Kaynak :

Neyse kardeşim belli ki biz ne desek boş. Bilgi paylaştıkça güzeldir fakat bilgiyi alacak biri olunca. Ben 9 yaşımdan beri boşuna uğraşıyorum demek ki yazılım ve donanımla. Son kez diyorum windows 8.1 çalıştırabilirsin sıkıntı olmaz. Hatta senin şu an yazdığın bu yazı sadece 8.1 çalıştırabilmek için gerekli olanlar. Uzun vadede sistemi kasım kasım kasarsın. Neyse bilgiyi almak isteyen arkadaşlar almıştır çoktan. Hayırlı geceler

• Beğen
Tepkiler: coolasker54
coolasker54

coolasker54

Üye
Neyse kardeşim belli ki biz ne desek boş. Bilgi paylaştıkça güzeldir fakat bilgiyi alacak biri olunca. Ben 9 yaşımdan beri boşuna uğraşıyorum demek ki yazılım ve donanımla. Son kez diyorum windows 8.1 çalıştırabilirsin sıkıntı olmaz. Hatta senin şu an yazdığın bu yazı sadece 8.1 çalıştırabilmek için gerekli olanlar. Uzun vadede sistemi kasım kasım kasarsın. Neyse bilgiyi almak isteyen arkadaşlar almıştır çoktan. Hayırlı geceler
Sivri sinek ve saz meselesi.
Optimum kalite için ;

4 gb altı için 32 bit.
4 gb üstü için 64 bit.
4 gb için 64 veya 32 bit kurulabilir.(Benim düşüncem.)

Bazı bilgisayar üreticileri 4 gb ram ile birlikte 64 bit sistem vermekte.

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
Siycey

Siycey

Üye
32Bit