Bu şemsiye sadece yağmurdan değil herşeyden koruyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abcdefgh12

Konu Sahibi
Bu şemsiye sadece yağmurdan değil herşeyden koruyor!

Bir Fransız firmasının ürettiği şemsiye, sizi sadeceyağmurdan korumuyor. Bu marifetli şemsiyeninözellikleri haberimizde.

Fransa'da 'Made in France' adlı fuar'da ilginç bir ürün tanıtıldı.Veritabel Cherbourg adlı firma tarafından üretilen bir şemsiye fuarı gezenleri oldukça şaşırttı. Peki The Parapactum adı verilen bu şemsiyenin bu kadar ilgi çekmesinin sebebi neydi?

Bu şemsiyenin ilgi çekmesinin sebebi, kullananları sadece yağmurdan korumakla beraber taş,bıçak, ateş, saldıran bir köpekveya asitten koruyabilmesi oluyor. Böyle bir şemsiyenin üretim amacı ne diye sorabilirsiniz. Onun da cevabını verelim.

Pierre Yvon isimli fotoğrafçı, Çin'den gelen ucuz maliyetli, kalitesiz şemsiyelerden Fransa'yı korumak için el yapımı, kaliteli şemsiye üretimine başlamış ve 100-350 € arasında değişen bu şemsiyelerden her yıl ortalama 15 bin adet satmayı başarmış, ancak bu şemsiyeler sadece rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlayabiliyormuş. Bundan sonra Yvon'dan ekstra özellikleri olan birGolf şemsiyesi yapılması istenmiş ve Yvon'da, fizik mezunu oğlunu da yanına alarak The Parapactum'u ortaya
çıkarmış.

İlk müşterisi Elysee Sarayı olan bu olağanüstü şemsiye, saatte168 km hızında esen rüzgara bile karşı koyabiliyormuş ve bu özelliklere daha sonra taş, bıçak, ateş ve asitten koruma özellikleri de eklenmiş. Şemsiyenin hazırlanışında savunma sanayisinden yardım alındığı belirtiliyor. Fransız çalışanların açıklamasına göre, fiyatı 6-12 bin € arasında değişen bu şemsiyelerden tam 12 adetsipariş edildiği belirtiliyor.

KAYNAK:

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
bayağı sağlammış rüzgârda kırmayı gene de başarırim bence :)

Adilx05

Adilx05

Üye
12 Adet Mi :kop::ehe

serecans

serecans

Üye
100-350 € mu waybe

MetQ7

MetQ7

Üye
İyimiş:D

dufy85

dufy85

Üye
güzel icat :allalla:

Ocean258

Ocean258

Üye
170 km esen ruzgarda elinde şemsiye ile dışaradı dolasan bı ınsan hıcbır zaman olmam sanırım. ruzgardan kopekten koruyor dıyede bi şemsiyeye 6 ile 12.000 euro para vermek???.. neysee :)))

dufy85

dufy85

Üye
170 km esen ruzgarda elinde şemsiye ile dışaradı dolasan bı ınsan hıcbır zaman olmam sanırım. ruzgardan kopekten koruyor dıyede bi şemsiyeye 6 ile 12.000 euro para vermek???.. neysee :)))

aynen 12000 euroya araba alırım bütün sorunlar çözülür :oke:

technoshark

technoshark

Üye
zırhlı araba alırım bea :) napmış bunlar uçmuşlar .. ayrıca şöyle bir durum var ben şemsiye taşımayı sevmiyorum :))))))))))))

dufy85

dufy85

Üye
kurşun geçirmez olsa iyi satarlar üst düzey kişilere.

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
başbakanlar yaşadı ayakkabı,yumurta,domates yağmuruna karşı iyi önlem xD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...