Bu şemsiye sadece yağmurdan değil herşeyden koruyor!

 • 9 Mayıs 2011
 • 1796 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Bir Fransız firmasının ürettiği şemsiye, sizi sadeceyağmurdan korumuyor. Bu marifetli şemsiyeninözellikleri haberimizde.

  Fransa'da 'Made in France' adlı fuar'da ilginç bir ürün tanıtıldı.Veritabel Cherbourg adlı firma tarafından üretilen bir şemsiye fuarı gezenleri oldukça şaşırttı. Peki The Parapactum adı verilen bu şemsiyenin bu kadar ilgi çekmesinin sebebi neydi?


  Bu şemsiyenin ilgi çekmesinin sebebi, kullananları sadece yağmurdan korumakla beraber taş,bıçak, ateş, saldıran bir köpekveya asitten koruyabilmesi oluyor. Böyle bir şemsiyenin üretim amacı ne diye sorabilirsiniz. Onun da cevabını verelim.

  Pierre Yvon isimli fotoğrafçı, Çin'den gelen ucuz maliyetli, kalitesiz şemsiyelerden Fransa'yı korumak için el yapımı, kaliteli şemsiye üretimine başlamış ve 100-350 &#8364; arasında değişen bu şemsiyelerden her yıl ortalama 15 bin adet satmayı başarmış, ancak bu şemsiyeler sadece rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlayabiliyormuş. Bundan sonra Yvon'dan ekstra özellikleri olan birGolf şemsiyesi yapılması istenmiş ve Yvon'da, fizik mezunu oğlunu da yanına alarak The Parapactum'u ortaya
  çıkarmış.

  İlk müşterisi Elysee Sarayı olan bu olağanüstü şemsiye, saatte168 km hızında esen rüzgara bile karşı koyabiliyormuş ve bu özelliklere daha sonra taş, bıçak, ateş ve asitten koruma özellikleri de eklenmiş. Şemsiyenin hazırlanışında savunma sanayisinden yardım alındığı belirtiliyor. Fransız çalışanların açıklamasına göre, fiyatı 6-12 bin &#8364; arasında değişen bu şemsiyelerden tam 12 adetsipariş edildiği belirtiliyor.

  KAYNAK: BilisimLive.Com
   


  Yazan: abcdefgh12
 2. bayağı sağlammış rüzgârda kırmayı gene de başarırim bence :)
   
 3. 12 Adet Mi :kop::ehe
   
 4. 100-350 &#8364; mu waybe
   
 5. İyimiş:D
   
 6. güzel icat :allalla:
   
 7. 170 km esen ruzgarda elinde şemsiye ile dışaradı dolasan bı ınsan hıcbır zaman olmam sanırım. ruzgardan kopekten koruyor dıyede bi şemsiyeye 6 ile 12.000 euro para vermek???.. neysee :)))
   
 8. aynen 12000 euroya araba alırım bütün sorunlar çözülür :oke:
   
 9. zırhlı araba alırım bea :) napmış bunlar uçmuşlar .. ayrıca şöyle bir durum var ben şemsiye taşımayı sevmiyorum :))))))))))))
   
 10. kurşun geçirmez olsa iyi satarlar üst düzey kişilere.
   
 11. başbakanlar yaşadı ayakkabı,yumurta,domates yağmuruna karşı iyi önlem xD
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 23:54