Bu sahnelere tepki yağdı !

 • 30 Eylül 2012
 • 383 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.


 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Türkiye hem izledi hem şikâyet etti


  Bu yılın ilk altı ayında
  RTÜK’e gelen şikâyetler arasında ilk sırayı reyting rekorları kıran diziler aldı.

  Vatandaşlar dizilerin çoğunu ‘genel ahlaka aykırı’ bulduklarını ifade etti. Reklamlar dizilerden sonra ikinci sırada yer alırken magazin ve spor programları da vatandaşlar tarafından eleştirildi.

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 2012 yılı ilk 6 ayına ilişkin izleyici ve dinleyici şikâyetlerini raporlaştırdı. Rapora göre, RTÜK’e 30 Haziran itibariyle, 43 bin 859 kişi, 67 bin 408 şikâyet iletti.

  Bugün Gazetesi'nden Ezelhan Üstünkaya'nın haberine göre, vatandaşlar en fazla, izlenme rekorları kıran dizilerle ilgili şikâyette bulundu. İzleyiciler dizileri “genel ahlaka aykırı” bulduklarını söyledi. RTÜK’e dizilerle ilgili 16 bin 200 adet bildirimde bulunulurken, bu şikâyetler toplam başvurunun yüzde 37’sini oluşturdu. Diziler, geçen yıl da şikâyette ilk sırada yer almıştı. Bu sene dizilerle ilgili şikâyetler, yüzde 1 oranında gerilemesine rağmen yine ilk sırada yer aldı.

  REKLAMLAR DA SORUN OLDU

  Vatandaşların şikâyet ettiği ikinci yayın türü, reklamlar oldu. Yetkililer reklamlarla ilgili 7 bin 202 şikâyet (yüzde 16) geldiğini açıkladı. Reklam süreleri ile ilgili şikâyetler ise geçen yıla oranla yüzde 8 azaldı. Spor haber vemagazin programları da yüzde 6 oranında şikâyetle, 3 ve 4. sıraya yerleşti. Medyada futbol programlarındaki sert uslüp uzun süredir tartışma konusu olmuştu. Vatandaşların yüzde 9’u bu programlardan gençlerin kötü etkilendiğini belirtti.

  İSTERSEN NEFRET SUÇLARI

  Son dönemin tartışma konusu olan "nefret suçlarıînın inceleme ve şikâyet konusu olması dikkat çekti. Televizyon programlarında, "ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farklılıklarının, toplumda nefret duyguları oluşturacak biçimde kullanıldığıî konusunda şikâyet ve inceleme oranı, yüzde 4 olarak gerçekleşti.
   


  Yazan: yavuzkaraca
 2. bazı şeyler farklı yansıtılıyor padişah cariyeye gel otur kucağıma derse şikayet edilmesi normaldir sonuçta çocuklarda izliyor ve bilinçaltına yanlış yerleştiriliyor.
   
 3. haklısın ve zaten tarihimizde böyle sahneler ve padişahlar falan yok ama işte hayal ürünü olarak dizilerde yer alıyor...
   
 4. kanuninin hürreme olan aşkı zaten efsane ama biraz abartılıyor.
   
 5. Aynen...
   
  Mad EagLe bunu beğendi.
 6. o sahnenein vidosu var mı
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/02/2019 - 18:53