Bu Da Sms Hastalığı..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi


Genç bir kız SMS hatalığına yakalanmış... İşte hastalığın belirtileri!

Yeni Zelanda'da bir gencin, cep telefonuyla günde en az 100 mesaj çekmekten elinde su topladı.

Otago Üniversitesi'nde diş hekimliği bölümünde okuyan Fleur de Vere Beavis (20), birkaç ay önce sağ elinin başparmağında ağrı hissetti. Genç kız, ağrıların dayanılmaz bir hal alması üzerine doktora başvurdu. Tetkikler sonucunda Beavis'in sağ elindeki tendonların çevresinin su topladığı saptandı.
Yeni Zelandalı uzmanlar, genellikle sürekli aynı işi yapan işçilerde veya güreşçilerde görülen "tenosinovit" teşhisi koydu. Başparmak ile bilek arasındaki tendonlarda iltihapların oluştuğunu ve burayı saran tendonların suyla dolduğunu kaydeden doktorlara göre, mesaj çekerken sürekli başparmağın kullanılması.

ARTIK SOLUNU KULLANIYOR

Uzmanlar, Beavis'in günde 20 ile 100 mesaj gönderdiğine ve her bir mesajın da ortalama 150 karakterden oluştuğuna dikkat çekti. İlaç tedavisinin yanında Beavis'e, dinlenme ve mesaj yollamaktan çok telefonla konuşmayı tercih etmesi gerektiği tavsiye edildi. Ancak bu uyarıları dinlemeyen genç kız artık sol eliyle mesaj çektiğini belirterek, "Konuşarak işimi halledemem" dedi.
 


grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
annesi mesajları okuyamıyodur ama sesi duyuyor...:)
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Böyle bir hastalık varsa ben kesinlikle hastayım! :D Ayda 4000'i geçiyor :D
 

Calaissien

Üye
fazla mesaj çekmem görüntülü konuşma çok daha iyi ve ucuz
 

cemozt4

Üye
bende 100 tane atıyorum günde bilgisayar klavyesi de cabası :D:D:D:D:D:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm
 

_KadirşinaS_

Üye
Bu haber eski ve çok kez verildi. :oke:
 
CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Benim Kuzenim Günde 300-400 arası mesaj çekiyor:)Ama Bişey Yok Elinde Falan:D
 
xkadir61

xkadir61

Üye
ben ayda yılda bir sms atarım.
açıp konuşmak varken ne bu kontör cimriliği.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt