Bu Cümleyi 10.000 Kişiden Yalnızca 1 Kişi Anlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Bu Cümleyi 10.000 Kişiden Yalnızca 1 Kişi Anlıyor.
Bu cümlenin anlamını 10.000 kişiden 1'i ya da bir kaçı anlıyor.Şimdi size o cümleyi yazacağım bakalım ne anlam çıkaracaksınız:
Bir Yalan Hangi Amaç İçin Söylenmiş Olursa Olsun , Her Zaman En Kötü Gerçekten Daha Kötüdür .

Yorum Yapan Ve Yapacak Olan Herkeze Teşekkür Ediyorum.
Mantıklı Yorumlar :)

Yalan olmayan bir gercegi var kabul eden kavramlardan mutessekkil ontolojik olgunun adidir. Yani yalan olan bir sey sadece dusuncede mevcuttur. Bir sey ya gercektir yada degil. Gercege kotu gercek demek bir nevi yalan olur.
Simdi denklemi kuralim: bir yalan hangi amacla soylenirse soylensin baska bir yalandan kotudur. Salt bir yalan diger bir yalandan kotu olamayacagina gore cevap: "YALAN YALANDIR" aqa olmali

- - - Eklendi - - -

Not: Cumledeki gercegin asli dogru ise cevap farkli olur

- - - Eklendi - - -

Aslinda dogru da dogrudur. Az dogru cok kotu dogru iyi dogru olmaz. (nesnel dogrudan bahsediyorum) dolayisiyla cevap yine YALAN YALANDIR olur

- - - Eklendi - - -

Cumleye tekrar baktigimda yalan yalandan kotudur diyen birine YALANCI demek daha mantikli bence

Adam Aşmış Kendini :)

Yalan söylemek,kötü sonuçlar doğocak olsa bile doğruyu söylemekten daha kötüdür...

İSter beyaz yalan ister siyah yalan olsun ; gercek çok kötü olsa bile en kötü seçimdir...

Yalan hangi sebeble söylenirse söylensin her zaman kötüdür. Hatta en kötü bir gercek siradan bir yalandan daha güzeldir ben bunu anladim

------------------------------------------------------------------------

En başta okuduğumda ne anlatılmak isteneni anladım ama yorumlara bakınca anladığımın bile yalan olabilmesi aklıma geldi.
Lan olum :D

yalan söylerseniz günah işlemiş olursunuz.
:D

Ne olursa olsun yalan soylememeliyiz :D

Bence anlamak sorun değil ama anlatmak sorun :D
yov kafam karıştı
:D

yalan söylemek günahtır :D :D

• Beğen
Tepkiler: muratvemine, bill_, Esoes34 ve 2 diğerleri

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
yalan kötüdür. :)

• Beğen
Tepkiler: muratvemine ve esmeral
Mert045

Mert045

Üye
Gerçekler insana kötü gelebilir ama yalan ondan çok daha kötüdür.

• Beğen
Tepkiler: muratvemine
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
yani: bir elin nesi var iki elin kara gün içindir :alkis

• Beğen
Tepkiler: muratvemine ve .caner.

maxxiceppp

Üye
Virgül koysan daha anlaşılır olurdu
Ayrıca başlık etkileyici ama gerçek değil anlamayanlar için ; yalan ; en kötü gerçekten daha kötüdür. Ne uğruna söylenmiş olsa olsun ....

• Beğen
HaqperesT

HaqperesT

Üye
Yalan olmayan bir gercegi var kabul eden kavramlardan mutessekkil ontolojik olgunun adidir. Yani yalan olan bir sey sadece dusuncede mevcuttur. Bir sey ya gercektir yada degil. Gercege kotu gercek demek bir nevi yalan olur.
Simdi denklemi kuralim: bir yalan hangi amacla soylenirse soylensin baska bir yalandan kotudur. Salt bir yalan diger bir yalandan kotu olamayacagina gore cevap: "YALAN YALANDIR" aqa olmali

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Aslinda dogru da dogrudur. Az dogru cok kotu dogru iyi dogru olmaz. (nesnel dogrudan bahsediyorum) dolayisiyla cevap yine YALAN YALANDIR olur

- - - Eklendi - - -

Cumleye tekrar baktigimda yalan yalandan kotudur diyen birine YALANCI demek daha mantikli bence

• Beğen
tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Virgül koysan daha anlaşılır olurdu
Ayrıca başlık etkileyici ama gerçek değil anlamayanlar için ; yalan ; en kötü gerçekten daha kötüdür. Ne uğruna söylenmiş olsa olsun ....

Yok Kardeşim Anlamaya Herkez Anlar Ama Tam Anlamıyla Anlamak Başka.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Hocam Cümleye Bilimsellik Kattın Helal Olsun :)

• Beğen
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Yalan öyle birşey ki, insanın canını yakan en acı gerçekten bile daha çok acı verir.

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
Yalandan korktuğum kadar yılandan korkmam...

• Beğen

fnldstntn

Üye
Yalan söylemek,kötü sonuçlar doğocak olsa bile doğruyu söylemekten daha kötüdür...

• Beğen

berk2010_2

Üye
İSter beyaz yalan ister siyah yalan olsun ; gercek çok kötü olsa bile en kötü seçimdir...

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Böyle edebi ya da felsefik sözlerden herkes farklı birşey anlar ya da anlamaz herkes aynı şeyi anlayacak diye birşey yokki :)

• Beğen
tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Böyle edebi ya da felsefik sözlerden herkes farklı birşey anlar ya da anlamaz herkes aynı şeyi anlayacak diye birşey yokki :)

Doğru Kardeş. Bende Nasıl Yorumlar Ortaya Çıkar Diye Koydum :)

• Beğen

BerivanAkagunduz

Üye
Her Kuşun Eti Yenmez :)

• Beğen
hidayet02

hidayet02

Üye
Şey Gibi Oldu Gerçekler Acıdıdır, Şekerpare Tatlıdır:D

Şaka Bir Yana, Yalan Bütün Kötülüklerin Anasıdır (Bence)...

Babasını Bilmiyorum Ama:D

• Beğen

Üst Alt