Bridgestone, Köprü Bölümünün İncelenmesini İstedi..

Sponsorlu Bağlantılar

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Bridgestone, Köprü Bölümünün İncelenmesini İstedi..
Formula 1 lastik tedarikçisi Bridgestone, FIA'dan Valencia pistindeki köprü bölümünü incelemesini istedi. Köprü ile yolun birleştiği noktada asfalttaki yükselti farkının lastiklerde sorunlara yol açacağından korkuluyor.

Bridgestone, FIA'dan bu soruna bir çözüm bulmasını istiyor. Firma, aradaki yükselti farkının büyük olduğunu ve özellikle süper yumuşak lastiklerin patlama sorunu ile karşılaşabileceğini söylüyor.

Hirohide Hamashima, FIA yarış direktörü Charlie Whiting'e yolladığı elektronik postada konunun incelenmesini istedi.

Hamashima, "Charlie'ye konuyu incelemeleri için bir yazı yazdım. Pist, köprü bölümünde açıkça yükseliyor ve eğer lastikler buralara çarparsa patlayabilir."

"Çok kötü değil ama eğer bunu düzeltebilirlerse mutlu olacağız." diye konuştu.

Kimi Raikkonen ise bu sorun hakkında: "Biraz tümsek var çünkü sanırım köprüyü bazen hareket ettirmek zorunda kalıyorlar. Burası pistte tümsekli gördüğüm tek nokta ve bir tanesi virajın tam ortasında. Bu yüzden etkili olabilir."

"Ancak bundan ayrı olarak, pist oldukça pürüzsüz ve çok iyi. Yarın ne kadar iyi olduğunu göreceğiz ama ben zevk alacağımı umuyorum."

Üst Alt