Bootanimation(Açılış Animasyonu) Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Bootanimation(Açılış Animasyonu) Değiştirme
Değiştirmek istediğiniz siteden bulup indirdiyseniz internette biraz arama ile bulursunuz onu telefona eklemek çok kolay.

Önce indirdiğiniz açılış animasyonunu hafıza kartına atın. Bu dosyanın adıbootanimation.zip olmalı.

sonra telefonunuzda root explorer olmalı bu dosya yönetici ile açın ve bootanimation.zip dosyasını bulup kopylayın ve browserden system klasörünün içinde media(/system/media) klasörünün içindeki bootanimation.zip ile değiştirin. Uyarı verir ve kopyalamazsaprogramın sağ üst köşesinde bir kutucuk var onun içinde aşağıdaki gibi Mount R/W yazar onu

Aşağıdaki gibi Mount R/O yapın üzerine dokunarak ve bir daha kopyalayın.

İşlemimiz bu kadar Hadi kolay gelsin.

NOT: Kendi animasyonunun kaybolmamasını istiyorsanız onun yedeğini alınız.Resimler google görsellerdendan alınmıştır.

Ben bunlarla uğraşamam derseniz Root Tools diye basit bir root aracı ilede yapabilirsiniz.Root Tools programını açın Goodie Add-ons seçeneğine tıklatın.Burdan Telefonun fontunu da değiştirebilirsiniz. İnstall Boot Animation yazan yere tıklayın ve Backup(Yedekleme) penceresi gelecek. Mevcut animasyonu yedeklemek istiyorsanız Backup ı istemiyorsanız Don't Backup ı seçebilirsiniz.sonra da 23 tane animasyondan birini seçerek de yapabilirsibiniz. İndirme işlemi gerçekleşecektir ve yediden başlatmaişteyecektir.Bu işlemde bu kadar.

NOT: İnstall fonts dan da font in direbilirsiniz aynı şekilde ama bazı fontlar türkçe karakterleri desteklemeyebiliyor.

Hadi Herkese Kolay gelsin.

Not:Bu programları BlackMart Markettte bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora

joe_cenk

joe_cenk

Üye
kendim fotolrla olusturmak istersem nasil yapacam?

ogedayokan

ogedayokan

Üye
Kardes s3 kullaniyorum telim root lu kendi romu yuklu rom degisikligi yapmadim media klasöru icine attigimda maalesef olmuyor karnelle ilgili biseyler okumustum bk bilgin varmi

-Emre

-Emre

Üye
rom toolboxdan da kurabilirsiniz hazır olarak yaklaşık 400 tane var kendi kurmanıza da izin veriyor ama kendiniz hazırlamak istiyosanız biraz araştırın galiba videoyu hazırlayıp resimlere bölerek hazırlanıyor kesin bi programı vardır :D

ogedayokan

ogedayokan

Üye
rom toolboxdan da kurabilirsiniz hazır olarak yaklaşık 400 tane var kendi kurmanıza da izin veriyor ama kendiniz hazırlamak istiyosanız biraz araştırın galiba videoyu hazırlayıp resimlere bölerek hazırlanıyor kesin bi programı vardır :D

Yok kardes onuda denedim hatta pro version satin aldim yine olmuyor.
Stock rom kullaniyorum hic rom yuklemedim telim root lu ama marketten uygulama indirdim olmuyor roomtoolbox ile denedim olmuyor rootexplorer ile denedim yine olmuyor

-Emre

-Emre

Üye

Yok kardes onuda denedim hatta pro version satin aldim yine olmuyor.
Stock rom kullaniyorum hic rom yuklemedim telim root lu ama marketten uygulama indirdim olmuyor roomtoolbox ile denedim olmuyor rootexplorer ile denedim yine olmuyor

malesef stock romda calismiyor =(

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
hocam hiç gerek yok custom roma sen bir yeri atlamışsın gibi Mount R/W var ona tıklayınca R/O yazar yukarıdaki resimdeki gibi sonra kopyala hangi bootanimasyonu istersen.Root yetkisi yeter custom roma gerek yok ama beğendim diyorsan onu da yüklebilirsin.

- - - Eklendi - - -

Bir de bu konu var kendi bootanimasyonunu yapmak isteyenler için link;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2053195

photoshop ve gif2boot programları gerekliymiş. Photoshop bilenler için zor olmasa gerek.

ogedayokan

ogedayokan

Üye
hocam hiç gerek yok custom roma sen bir yeri atlamışsın gibi Mount R/W var ona tıklayınca R/O yazar yukarıdaki resimdeki gibi sonra kopyala hangi bootanimasyonu istersen.Root yetkisi yeter custom roma gerek yok ama beğendim diyorsan onu da yüklebilirsin.

- - - Eklendi - - -

photoshop ve gif2boot programları gerekliymiş. Photoshop bilenler için zor olmasa gerek.

Hayir kardes orasina dikkat ettim zaten aksi secenegi yapinca uyari cikiyor yazma izni istiyor R/O R/W kismindan yapmam gerektiigni biliyorum stock romlarda s3 ler olmuyor galiba simdi rom yukledim zaten ultimaROM hosuma gitti temasi özellikleri falan

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2053195

Hayir kardes orasina dikkat ettim zaten aksi secenegi yapinca uyari cikiyor yazma izni istiyor R/O R/W kismindan yapmam gerektiigni biliyorum stock romlarda s3 ler olmuyor galiba simdi rom yukledim zaten ultimaROM hosuma gitti temasi özellikleri falan

-Emre

-Emre

Üye

galaxy s3 su anda Ultimarom u inceliyorum hosuma gitti görunumu ve botanimation degistirme secenekleride var rom un icinde
peki,
bence sadece animasyon için rom değiştirmeyin zaten s3un kendi yazılımı gayet stabil değmez bir animasyon için ama romdan başka yöntem kesinlikle vardır googleda arastirirsaniz bulabilirsiniz

ogedayokan

ogedayokan

Üye
peki,
bence sadece animasyon için rom değiştirmeyin zaten s3un kendi yazılımı gayet stabil değmez bir animasyon için ama romdan başka yöntem kesinlikle vardır googleda arastirirsaniz bulabilirsiniz

Çok araştırdım ama bulamadım kardeş rom u yukledim çok hoşuma gitti.tavsiye ederim ilk rom yükleme tecrubemide kazanmış oldum :)

furkangiller

furkangiller

Üye
root tools uygulamasını bulamadım bana ózel mesaj ile atarmısın ?

furkangiller

furkangiller

Üye

Romtoolbox danmi bahsedion
Hayır konuda yazmışsın r root tools ile font falan değiştirilir diye zaten bende fontu değiştirmek için o programı indireceğim :-) tablette font değiştirme seçeneği yok :-\

PriveT

PriveT

Üye
Arkadaslar selam, oncelikle paylasim icin tesekkurler. Telefonu aldim, acilisa cins birsey daha yuklemisler. Orjinal, sanirim araci anlasmali gsm firmasinin logosu :S ne yaptiysam silemedim, degistiremedim. Ne yapabilirim?

- - - Eklendi - - -

Sukur hallettim. Bir arkadas paylasmis. http://www.maxicep.com/android-sistem-araclari/s3-acilisi-orijinale-cevirme-root-gerektirir-807042.html

hisar0770

Üye
telefonun acılısnda animasyon var dıs ülkeden geldi ve imei klonlu o animasyonu nasıl kaldırabilirm

-aLoNeDarK-

-aLoNeDarK-

Üye
sırt açılış anımasyonu değiştırmek ıcın rom yuklersenız aokp 4.2.2 yukleyın ayarlardan ıstedıgınız açılş yapabılırsınız..

Üst Alt