Blackberry Sıkça Sorulan Sorular

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Blackberry Sıkça Sorulan Sorular
Q: Blackberry cihazlarda sadece desKtop manager üzerinden usb kablo ile mi bağlantı yapabiliyoruz ?
A: Evet doğru USB kablo ile bağlantı yapılıyor.

Q: Blackberry cihazlarda bluetooth ile bağlantı yapılabiliyor mu?
A: Hayır.

Q: Blackberry cihazlarda fabrika ayarlarına nasıl dönülür?
A: Bütün blackberry lerde fabrika ayarlarına geri dönüş işlemi aynı şekilde yapılmakta
Menü/Seçenekler/Güvenlik Seçenekleri/Genel Ayarlar seçilir daha sonra menü tuşuna basılır Ayarları Sıfırla yada Mobil Cihazdaki Bilgileri Sil seçeneği seçilir.Ekrana "Dikkat:Tüm uygulama veriler kaybolacak! Mesaj servisi ve diğer servisler kapatılacak" şeklinde mesaj gelmektedir. Burda "Devam" seçiyoruz.

Mobil cihazdaki bilgilerin silinmesini onaylamak için "blackberry" girin yazısı gelir.Ekrana blackberry yazdıgınızda cihaz kendiliğinden kapanıp açılıcaktır.Boylece sıfırlama fabrıka ayarlarına geri dönüş işlemi yapılmış olur.

Q: Blackberry cihazlarda sayfası açılmıyor?
A: Hotmail web i bir çok tarayıcı Java desteği yetersiz kaldığı için açamaz. mobile.live.com hotmail'in mobil cihazlar için tasarlanmış sayfasıdır. Bu sayfayı öneririm.

Q: Blackberry ekranının solüst tarafında çıkan ve gelen mail sayısını gösteren rakamın hemde yanındaki o küçük açılmamış zarf ikonunu nasıl ana ekrandan kaldırabiliriz(okunmamış mailim olmasına rağmen o ikonun ve kaç tane okunmamış mailimin olduğunun görünmesini istemiyorum)
A: Mesajlar giriyorsun BB tuşuna basıyorsun daha sonra gelen menüde Seçenekler->Genel Seçenekler ekranında Mesaj sayısını Göster "Yok" seçiyorsun ve bir alt da bulunan Yeni Mesaj Göstermini Göster "Hayır" yapıyorsun.

Q:Blackberry'de cihazın pin koduna ve imei numarasına nasıl ulaşırım?
A:Menü-seçenekler-durum bölümünden ulaşabilirsiniz.
Q:Mesaj yazarken i yerine ıneden ı harfi çıkıyor?
A:Seçenekler-dil-giriş yönetimi -Türkçe’yi İngilizce yapmak gerekir.

Q:Hücresel mesaj ayarları nasıl yapılır?
A:Menü>Options>Advanced Options>Cell Broadcast
Cell Broadcasting Service: On
Channels: Boş bir kanalın üzerine gelinir ve sağ taraftaki yuvarlak tuşa basılarak Add Channel seçilir.
Channel ID: Konu numarası yazılır. (Örnek:055)
Nickname: Konu adı yazılır. (Örnek:Haber)
OK tuşlanır.
Language Preferences:
Turkish: Enabled

Q:Sms ayarları nasıl yapılır:
A:Menüden seçenekler
SMS (ya da SMS METNİ)
Geçerlilik Süresi: Azami
Gönderilme Şekli: Metin
Veri Kodlaması: 7 bit
Servis Merkezi: GSM operatörünüzün numarası (Örnek olarak Turkcell +905329010000 )
Kullanılacak Şebeke: GSM

Q:Şirket kısa kodlu aramalarda hep aynı kodu arıyor?Başka numarayı arayamıyorum
A:Arama günlüğü-Seçenekler-Akıllı Arama içerisinde,
Şirket içinde dahili numaralara ulaşmak için şunu çevir:Boş olmalı
Dahili numara uzunluğu:Bilinmiyor ya da 5basamaklı seçilmeli.

Q: Blackberry'mi MAC le senkronize edemiyorum?
A:
adresindeki clientı indirmeniz gerekli.

teostatik

teostatik

Üye
blackberryde ğ,ş,ü gibi harfleri giremiyorum modelim 8520

Yusuf_EMRE

Yusuf_EMRE

Üye
blackberryde ğ,ş,ü gibi harfleri giremiyorum modelim 8520

Tusa basili tuutarak orta tusu yani tekeri saga sola veya asagi yukari yaparsaniz TR karakterli harfler cikacaktir. Mesela c tusuna basili tutun tekeri saga sola goturun Ç harfini goreceksiniz.

sedapinar

Üye
bb modelim 9700 birinin numarasını engellemeye çalıştık ama bu sefer bütün numaralar engellendi sonra tekrar bütün numaralara etkin hale getirdik ama engelli olduğu zaman arayanlardan dolayı engeli açsam bile telefonun sol kısmında sarı bi telefon işareti ve garip bi ok şekli çıktı üstelik aranan be açılmamış başka numarada görünmüyo nasıl yok edebilirm ?

Yusuf_EMRE

Yusuf_EMRE

Üye
bb modelim 9700 birinin numarasını engellemeye çalıştık ama bu sefer bütün numaralar engellendi sonra tekrar bütün numaralara etkin hale getirdik ama engelli olduğu zaman arayanlardan dolayı engeli açsam bile telefonun sol kısmında sarı bi telefon işareti ve garip bi ok şekli çıktı üstelik aranan be açılmamış başka numarada görünmüyo nasıl yok edebilirm ?

Pili çıkarıp takmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa, cihazınızı wipe edip yazılımınızı güncellemenizi öneririm. Wipe ve yazılım konusunda detaylı bilgi almak isterseniz imzamda PİN ve EPOSTA adresim var.
Ayrıca kişileri engellemek isterseniz bunun için Advanced Call Manager isminde güzel bir program mevcut, tüm kişileri engelemenize gerek yok:)(:

hussky

hussky

Üye
mep kodu almak ısteyen arkadaslar telefonlarının sahıp oldugu garantı saglayıcıyı ornegın kvk yı arayıp 2 dakıkada kodu alabılırler boyle ucret ısteyenlere kanmayın

pelın_

blackberryde ğ,ş,ü,ö gibi harfleri giremiyorum modelim 9700

techero

Üye
ben 9700 almayı dusunuyorum ama bu serıde 1 ve 2 dıye cıkıyo karsıma acaba yazılım olabılırmı. 9780 ıle alakası yok bılgınıze.. sımdıden tsk??

fatihtel

Üye
blackberry sim kilit kodu
( mep kodu ) blackberry unlock
SADECE 5 DAKIKADA TELEFONUNUZU TUM HATLARLA KULLANMA IMKANI..

BLACKBERRY MARKA TELEFONLARINIZ MODELİ NE OLURSA OLSUN ESKİ YENİ FARKETMEZ

MEP KODLARI SADECE 10 TL KARŞILIĞINDA 5 DK. İÇERİSİNDE VERİLİR !

YURTİÇİ YURTDIŞI HATLARI FARKETMEZ..

isterseniz telefonla arayın 5 dk. içinde kodunuzu alıp telefonunuzu her hatla kullanmaya başlayın..
05416030868​

nekrogzd

Üye
9500 storm var elimde ama şarj aleti yok. yazılım olmadan pc ye taksam şarj olurmu arkadaşlar? yazılım yüklemem gerekirmi. tel şuan kapalı hiç şarjı yok pc ye taksam açılırmı?

tako203

Üye
telefonu hattı takttım pin girişinde hiç bir tuş basmıyo hatsız çalıştırdım da ses kapatma yada açmaya basınca h l harflerine basıyo nasıl çözerim lütfen yardım edin kafayı yemek uzereyim

Muharremoter

Muharremoter

Üye
Yararlı bilgiler teşekkürler :oke:

akkuszafer

akkuszafer

Üye
Herkese iyi forumlar
Arkadaşlar geçen gün black berry curve 8520 aldım.Yalnız şöyle bir sorunum var işlem kaydı tarihe göre sıralama yapmıyor,bana kafayı yedirticek,nerden ayarını yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz....

JimDunlop

Üye
telefonum 8520 ama telefonumda app world yok ne yapabilirim?

DenniS62

DenniS62

Üye
:megafon:Benim BlackBerry 8520 var.
Telefon güzel ama Kendi kendine otomatik olarak kapanıp açılıyor ve açılması çok uzun sürüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler:good:

NOT:Telefon yurtdışından gelmiştir.

delta4598

delta4598

Üye
şebeke ile bb nin tarihini eşitle düzelecektir

- - - Eklendi - - -

pardon yanllış cevaplamısım sizinki borddan kaynaklanan bir sorun bordun lehimleri yenilenicek

- - - Eklendi - - -

şebeke ile bb nin saatini ve dilimini eşitleyin sorun düzelecektir

- - - Eklendi - - -

tebrikler :D:yuru:good:

DenniS62

DenniS62

Üye
Usta Telefon sıfır garantiye yolladık yine aynı sorun

DenniS62

DenniS62

Üye
:hmmm:ağlarım:

joseph_98

Üye
Blacberry curve 9300 var internetten dosya yada muzik indiremiyorum neden boyle oluyor

Üst Alt