Blackberry Satıldı

• 24 Eylül 2013
  • 554 Okunma
  • 13 Cevap

1. İçine düştüğü mali krizden bir türlü kurtulamayan Kanadalı telefon üreticisi Blackberry 4.7 milyar dolar fiyata Fairfax Financial Holding'in bünyesine katıldı.

BlackBerry'den yapılan yazılı açıklamada, liderliğini Fairfax Financial Holding'in yaptığı bir konsorsiyumun 4.7 milyar dolarlık teklifinin kabul edildiği ve şirketin tüm hisselerinin bu konsorsiyuma devredildiği bildirildi. Satışa ilişkin Toronto Borsası'na da gerekli bildirimlerin yapıldığı kaydedildi. Mike Lazaridis tarafından 1999 yılında kurulan ve farklı özellikleri nedeniyle cep telefonu piyasasında bir dönem adından bahsettiren BlackBerry, mali krizi aşabilmek için en son 4500 çalışanını işten çıkaracağını açıklamıştı.

Yazan: papakudioflu
  2. Buda satıldımı?
    Acaba bundan sonraki sıra kimde :D

3. Böyle devam ederse htc.

4. İyi Bir Telefon Firması Değildi İyi Olmuş

5. yeni sahibi fu ll dokunmatik yapmaya başlar umarım :D

6. android yavaş yavaş markaları bitiriyor

7. Microsoft Nokia anlaşmasından sonra sırada hTc var dedikoduları kulislerde dolaşmaya başlamıştı.

8. BlackBerry nin satılması konusunda geç bile kalındı çünkü firma kuzey amerika dışında iyi satış rakamlarına ulaşamıyordu...

9. Hiç şaşırmadım

10. blackberry rim işletim sistemini bırakıp androide geçseydi iyi iş çıkarırdı bir yıldız daha kaydı yazık oldu

11. google,apple ve samsungun yediği firmaların arkası kesilmiyo :D:D nokia,bb sırada htc

12. htc'nin one'ı var son zamanlarda kaliteli telefonlar çıkarıyor çıkaracakda htc sadece androidde kalırsa iş yapar windows'la devam ederse iş yapamaz

13. yetmiyo diye haber vardı. samsung apple gibi üreticilerin karşısında direnemiyolar. htc one'dan daha karizma cihaz yok bana kalırsa.

14. htc one mukemmel bir telefon ama htc telefon politikasinda degisiklige gitmesi gerekiyor htc'nin telefonlarindaki bootloader kilitlerini tamamiyla kaldirmasi,yeni cikaracagi telefonlarina kilit koymamasi gerekiyor htc'nin bu kilit koyma politikasi telefonlarina rom,root v.b. gibi uygulamalarla ugrasan kullanicilari farkli markalara yonlendiriyor htc kilitleri kaldirirsa telefon satislarinda bayagi bir artis olacagi kanaatindeyim:)

Yüklüyor...
21/09/2018 - 13:33