Bir ülkenin kalkınmasında ekonomi mi,eğitim mi daha önemlidir?(münazaram var yardım bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

contrattack

Üye
    Konu Sahibi
Bir ülkenin kalkınmasında ekonomi mi,eğitim mi daha önemlidir?(münazaram var yardım bekliyorum
arkadaşlar gelecek hafta bir münazara katılacam.konuyu başlıkta verdim.benim grubum ekonomiyi savunacak.sizden fikirlerinizi nedenleriyle birlikte yazmanızı istiyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Konuyu forumda bulamadım varsa da kusuruma bakmayın.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Ekonomi Ulkelerin Kalkinmasinda Buyuk Bir Roldur .. Mesela Ekonomisi Buyuk Olan Ulkenin Ulasimida Kolay Olur ..

Para Verip Tramvay Son Model Belediye Otobusu Demir Yolu Ve Deniz Yollarinda Gelistirebilir ( Sadece Ornek )

Mesela Ben Bu Trama Herqun Okula Gitmek Icin Biniyorum .. ( Belcika Tramvaylari Boyle )

Ve Buda Dunyanin En Gelismis Ulkesi Olarak Bilinen Amerikanin Sehir Ici Tramvaylari .. :

Sanirim Aradaki Farklar Belli Oluyor .. Bu Sadece Bir Ornek ..

Ekonomin Gucluyse Istediqin Herseyi Yapip Ulkeni Kalkindirabilirsin ..

juristokrat

juristokrat

Üye
bana göre ekonomi ile eğitimi birbirinden ayırmak mümkün değil.önemli olan hangisini temel alarak hareket ettiğin.mesela eğitimi temel alıyorsan kaliteli nitelikli bir eğitim sistemin yoksa nitelikli insan kaynağında olmaz.ekonomide ise nitelikli insan gücünun vazgeçilmezliği açık.dolayısıyla bu açıdan ekonomiyi besleyen güç eğitimdir.yok ekonomiyi öncelikli kabul edersen bu sefer de dersin ki;nitelikli bir eğitimin yolu gelişmiş bir ekonomiye bağlı.güçlü bir ekonomin yoksa gerekli eğitimsel yatırımların olmaz ve vasat bir eğitim seviyen olur ve gelişemezsn.yani tamamen bakış açısı.başarılar dilerim kardeş mùnazarada.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Haydan gelen huya gider misali ekonomiyi güzel isleyebilmek ve kullananbilmek için de egitime ihtiyac vardır.
İkisi ayrılmaz bi bütündür bu konuda.

_RYUK_

_RYUK_

Üye
önce eğitim derim.iyi bir eğitim yapılırsa ekonomi kendiliğinden yükselecektir.ülkemizde eğitim çok karışık.eğitimini tamamlayan kişi ekonomiye katkıda bulunabileceği bir iş bulamıyor

tempestshine

tempestshine

Üye
Eğitim olmadıktan sonra ekonomi neye yarar?

Türe

Türe

Üye
ekonomi bence . çünkü ekonomisi yoksa bir ülkenin o ülke dışarıya bağımlı yaşamaya mahkumdur

SHS

SHS

Üye
önce eğitim, sonra ekonomi

HaqperesT

HaqperesT

Üye
adam ekonomiyi savunacam diyor millet egitim demis.
ya adama yardım etmiyecekseniz bari moralini bozmayın.
egitim tarafı muhtemelen mantıki sebeblerle sizi altetmeye calısacaklardır. bence siz vizyonu önplana alın.
ornegin ekonomisi dusen bir ulkenin karmasa, siyasi calkantılar, huzursuzluzluk vs senaryolar uretin. bunu yaparken tribunlere oynayın; bunu iyi yapamazsanız adamlar mantiki delillerle sizi alteder

'Enver'

'Enver'

Üye
Petrol ülkelerinden örnekler verebilirsin.Mesela Suudi Arabistan.. Neredeyse tamamen petrol sayesinde kalkınmış.Eğitime yeni yeni önem vermeye başlamışlar.

ibrahimhd

ibrahimhd

Üye
İkiside değil en önemli faktör adalettir adaletin olmadığı bir ülke kalkınamaz.

Adalet olmayan bir yerde hiçbirşey olmaz örnekmi kendinize bakın.

contrattack

Üye
    Konu Sahibi
adam ekonomiyi savunacam diyor millet egitim demis.
ya adama yardım etmiyecekseniz bari moralini bozmayın.
egitim tarafı muhtemelen mantıki sebeblerle sizi altetmeye calısacaklardır. bence siz vizyonu önplana alın.
ornegin ekonomisi dusen bir ulkenin karmasa, siyasi calkantılar, huzursuzluzluk vs senaryolar uretin. bunu yaparken tribunlere oynayın; bunu iyi yapamazsanız adamlar mantiki delillerle sizi alteder

Çok teşekkürler arkadaşım işime yarar fikirler verdin.benim aklımda bir de beyin göçü meselesi var.eğitilmiş insanlar ekonomisi iyi ülkelere gidiyor.

minoo

minoo

Üye
Petrol ülkelerinden örnekler verebilirsin.Mesela Suudi Arabistan.. Neredeyse tamamen petrol sayesinde kalkınmış.Eğitime yeni yeni önem vermeye başlamışlar.

Cok iyi bir ornekti.
Basarilar arkadasim. Sonucu bize de bildir.

SHS

SHS

Üye
İkiside değil en önemli faktör adalettir adaletin olmadığı bir ülke kalkınamaz.

Adalet olmayan bir yerde hiçbirşey olmaz örnekmi kendinize bakın.

arkadaş münazaradan bahsediyor, yardım istiyor;)

restless16

restless16

Üye
öncelikle eğitim ekonomi zaten arkasından gelecektir.

tayland ta çocuklara ilk okuldayken profesör,iş adamı vs. başarılı kişileri getirip konuşma yaptırıyorlarmış hepsi belli bi hedefin peşinde idealist oluyor bunun sonucunda küçükten başarıyı aşılıyorlar. bizimkiler facebooktan onu dürteyim,fatmagülün suçunu bulayım diye uğraşıyorlar:) , onlarıda suçlamıyorum yanlış bizde bizi yetiştiren anne babalarımızın eğitim düzeyinde yine sonuçta eğitime dayanıyor herşey.

minoo

minoo

Üye
Yahu rica ediyorum sadece konu basligini okuyup yorum yapmayin. Bir yazilan mesaji okuyun, diger yorumlara goz gezdirin. Kim ne demis, ne uzerinde tartisiliyor/konusuluyor bir bakin, ona gore yorum yapin.
Sonra da gelip egitimden, okumaktan bahsediyorsunuz. Pes yahu.

• Beğen
Tepkiler: 'Enver'
restless16

restless16

Üye
Yahu rica ediyorum sadece konu basligini okuyup yorum yapmayin. Bir yazilan mesaji okuyun, diger yorumlara goz gezdirin. Kim ne demis, ne uzerinde tartisiliyor/konusuluyor bir bakin, ona gore yorum yapin.
Sonra da gelip egitimden, okumaktan bahsediyorsunuz. Pes yahu.
hepsini okudum bende sana pes yahu diyorum ne kadar önemsemişsin bravo!

minoo

minoo

Üye
Onemsiyorum evet. Basite almam ben boyle konulari. O zaman 'okumussunuz' gibi yorum yapin. Basligi okumus da atlayip yorum yapmis gibi degil.

contrattack

Üye
    Konu Sahibi
Onemsiyorum evet. Basite almam ben boyle konulari. O zaman 'okumussunuz' gibi yorum yapin. Basligi okumus da atlayip yorum yapmis gibi degil.

duyarlılığın çok teşekkür ederim arkadaşım :)

• Beğen
Tepkiler: minoo
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
ikiside

Üst Alt