Bir notebook ayda kaç tl elektrik harcar?

Sponsorlu Bağlantılar

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
    Konu Sahibi
Bir notebook ayda kaç tl elektrik harcar?
Arkadaşlar bir hafta içinde köye gideceğim bir notebookum var günde 5 saat bataryası takılı sarjda olarak oyunla zaman geçireceğim.Ayda ne kadar enerji/tl harcar lütfen acil yardım edin teşekkür ederim :)

Uhops

Uhops

Üye
Çok bişey harcamaz. Bu sene elektrik fatura hesaplamayı öğrenmiştim ama unuttum.5 saatte kaç W elektrık harcıyacağını bul sonra onu elektrık kilowatı kaç kuruşsa onunla denkle :D

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
    Konu Sahibi
Hesaplamalar normalden düşük değerler gösteriyor diyolar :D

Uhops

Uhops

Üye
Ekranın parlaklığı bile elektrık kullanımını etkiliyor. Çok detaylı hesaplaman lazım tam değer için. Sen normal hesapla üç beş tl fark eder.

restmod

restmod

Üye
Fazla bisey tutmaz laptop adaptorleri genelde max 90watt guc ceker
5saatte 5x90=450watt
1ayda 450x30=13500w yani 13.5kw harcar aylik
Elektrigin birim fiyati 0.33tl
0.33x13.5=4.45tl tutar
Yani asagi yukari max 5tl harcar

• Beğen
Tepkiler: malicim
Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
    Konu Sahibi
İlginiz için ikinize de çok teşekkür ederim :D

avcitalip

avcitalip

Üye
benimde merak ettiğim bir konu tatillerde sabah 9 gece 12-1 e kadar pc açık bizimkiler kapat artık çok elektrik yakıyor diyorlar bende ne yakacak diye kızıyorum :zzz: acaba benimki ne kadar yakıyordur :hmmm

Baranbaris

Baranbaris

Üye
Arkadasim benden sana bi tavsiye bataryayi sarj et bi kenarda dursun batarya takiliyken hemde prize bagli olunca bataryanin omru azalir. Zaten prize bagli batarya takmasanda calisiyo :)

Uhops

Uhops

Üye
Fazla bisey tutmaz laptop adaptorleri genelde max 90watt guc ceker
5saatte 5x90=450watt
1ayda 450x30=13500w yani 13.5kw harcar aylik
Elektrigin birim fiyati 0.33tl
0.33x13.5=4.45tl tutar
Yani asagi yukari max 5tl harcar

hayatım boyunca böyle işlem yapamadım :( ne fiziğim bu kadar iyi oldu nede matematıgım :(

restmod

restmod

Üye
benimde merak ettiğim bir konu tatillerde sabah 9 gece 12-1 e kadar pc açık bizimkiler kapat artık çok elektrik yakıyor diyorlar bende ne yakacak diye kızıyorum :zzz: acaba benimki ne kadar yakıyordur :hmmm

Seninde 15 lira falan yakar :)

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
    Konu Sahibi
nasıl olsa parayı biz ödemioz :D

Üst Alt