Bir Namık KEMAL Klasiği... (Dikkat ! +16)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nitroux

nitroux

Üye
    Konu Sahibi
! +16 içerik !

Günlerden bir gün, Padişah bir ferman yollar ve eşeğinin sürekli ağladığını, eşeği güldürene 100 altın vereceğini söyler... Halktan çeşit çeşit insan toplanıp saraya akın eder... palyaçolar, şaklabanlar, sihirbazlar, simyacılar... Ne yaptılarsa eşeği güldüremezler... Sıra bizim Namık KEMAL'e gelir. Padişahın huzuruna çıkar ve eşekle bir odada yanlız kalmak istediğini söyler... Kabul edilince eşekle bir odaya kapanırlar... Aradan 5 dakika geçer geçmez dışarı çıkarlar... Eşek kasıla kasıla gülmektedir... Bundan çok memnun kalan Padişah Namık KEMAL'in altınlarını kendisine teslim ederek gönderir. Aradan bir hafta geçer 2 hafta geçer ama eşek durmadan gülmeye devam etmektedir. Eşeğinin gülmekten kasılıp çatlamasından korkan Padişah, Namık KEMAL'i bir kez daha huzuruna çağırır ve eşeğinin gülmesini durdurmasını, becerirse 100 altın daha vereceğini söyler. Namık KEMAL yine eşekle bir odaya kapanmak ister ve izin üzerine bir odaya kapanır. Aradan 5 dakika geçer geçmez, ikiside dışarı çıkar ve eşek bu seferde ağlıyordur. Bunu gören Padişah 100 altını verir ama merakından Namık KEMAL'e bir teklifte daha bulunur. Bu eşeği nasıl güldürüp ağlattığını anlatırsa ona 100 altın daha vereceğini söyler... Namık KEMAL; hay hay Padişahım diyerek anlatmaya başlar. Ağlarken kulağına "benimki seninkinden de küçük dedim" gülmeye başladı, gülerkende açtım gösterdim tekrar ağlamaya başladı...:naughty:
:ağlarım:
 
  • Beğen
Tepkiler: Necmati
Dafny

Dafny

Üye
ay Allahım :ah
 
Necmati

Necmati

Üye
vay eşek vayy :d:
 
nitroux

nitroux

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt